Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 1.8 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ
Author Message
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#41


20-04-2011, 08:20 AM
Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#42


20-04-2011, 08:22 AM
Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#43


20-04-2011, 08:24 AM
Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#4420-04-2011, 08:26 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#45

Миленко многу се загрижил зашто има поделба во десниот блок и тие ќе правеле штета на ДПМНЕ а во корист на СДСМ, и не требало да излегуваат на избори. Како тоа го пласира, како ние сите да треба да бидеме многу загрижени заради тоа. И сега непријателите кои самите си ги создадоа (и против кои Миленко мрчеше цело време) сега му се се криви што одат сами на избори. 2008 НП не излегоа на избори и му завршија работа за 4-5 пратеника на ДПМНЕ. Овие го избришаа Љубчо од основачки список на ДПМНЕ (замисли што нема да видиш и слушнеш), цело Скопје испошкртано со пароли против него, сега штета да не им правел на избори. Љубе-предавник, сестра, шпион, што ти не, сега и тој штета ќе правел, зошто на избори одел. Бранителите кои власта не ги обесштети, напротив, дури некои ги тужеше да враќаат пари кои веќе ги примиле како отштета. Сега зошто тие оделе на избори? Јасно ми е што сака да порача Миленко зад лажната загриженост "која го делела македонското ткиво" (а тој сам кумуваше на такви поделби), гласајте за ДПМНЕ, така ќе се обединиме. Не сакам да ги бранам овие погоре, ама што си создавал тоа ќе си јадеш и нема бегање од реченото. Јас би се чудел како тој нема да работи против мене за непријателот, не па зошто не ми помогнал.
Мислам дека достоинствено е оние кои ги плукаш да знаеш дека тие веќе не се на твоја страна и ќе направат се против тебе, и да стоиш зад реченото и дистанцата која си ја направил, машки, како што е редот. Да си изрекол вакви зборови богами не треба да очекуваш утредента тој истиот да ти прави услуга.
(This post was last modified: 21-04-2011, 03:22 AM by Nikola.)
21-04-2011, 03:16 AM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#46

Супер си е Миленко...он е загрижен за поделбата во десниот блок бидејќи тој убаво знае кој се фаци се затскриени во тие трети партии...и за чии интереси одработуваат...(барем он така јасно и гласно ги потенцира...не им се плаши)
21-04-2011, 03:36 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#47

(21-04-2011, 03:36 AM)Makedonec Wrote: Супер си е Миленко...он е загрижен за поделбата во десниот блок бидејќи тој убаво знае кој се фаци се затскриени во тие трети партии...и за чии интереси одработуваат...(барем он така јасно и гласно ги потенцира...не им се плаши)

Знам на што мислиш...Ама тоа не држи вода зашто такви партии има и во левиот блок создадени наменски баш од ДПМНЕ само за избори ама он јасно и гласно се направи будала дека не знае.
21-04-2011, 08:17 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,944
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#48

(20-04-2011, 08:06 AM)poprushev Wrote:
На мене впечаток ми остави оваа видео. За чудо и покрај толку сериозни обвинувања молк.

Нема глас од Хари Костов, да демантира, да тужи за клевета.!
21-04-2011, 12:44 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#49

(21-04-2011, 12:44 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(20-04-2011, 08:06 AM)poprushev Wrote:
На мене впечаток ми остави оваа видео. За чудо и покрај толку сериозни обвинувања молк.

Нема глас од Хари Костов, да демантира, да тужи за клевета.!

Мислам дека Миленко е тука во право 100%.
21-04-2011, 12:59 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#50

(21-04-2011, 12:44 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(20-04-2011, 08:06 AM)poprushev Wrote:
На мене впечаток ми остави оваа видео. За чудо и покрај толку сериозни обвинувања молк.

Нема глас од Хари Костов, да демантира, да тужи за клевета.!

Јордан, а не ти остави впечаток што Миленко за тоа молчел 5-6 години? И, тоа како човек на ВМРО-ДПМНЕ! Зошто Миленко молчел толку време??? Сега е под заштита на ВМРО-ДПМНЕ и не требало да се плаши дека некој ке му се осветил?
21-04-2011, 02:07 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,944
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#51

(21-04-2011, 02:07 PM)hristo Wrote:
(21-04-2011, 12:44 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(20-04-2011, 08:06 AM)poprushev Wrote:
На мене впечаток ми остави оваа видео. За чудо и покрај толку сериозни обвинувања молк.

Нема глас од Хари Костов, да демантира, да тужи за клевета.!

Јордан, а не ти остави впечаток што Миленко за тоа молчел 5-6 години? И, тоа како човек на ВМРО-ДПМНЕ! Зошто Миленко молчел толку време??? Сега е под заштита на ВМРО-ДПМНЕ и не требало да се плаши дека некој ке му се осветил?


Кој кога ке проговори е врзано со личната определба, проценка и се разбира храброст. Сепак најважното е што проговорил. Најлошто е што и после изнесеното во јавност, МОЛК. Најчудно е што ФОКУС ја премолчал оваа изјава. Хари Костов мислам дека му зема некои пари на Николчко ...
21-04-2011, 05:48 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#52

Па и тие можат да се вадат на лична определба, проценка и храброст.... Icon_razz

Имаат фора барем пет години... Icon_razz

21-04-2011, 07:12 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#53

(21-04-2011, 05:48 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(21-04-2011, 02:07 PM)hristo Wrote:
(21-04-2011, 12:44 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(20-04-2011, 08:06 AM)poprushev Wrote:
На мене впечаток ми остави оваа видео. За чудо и покрај толку сериозни обвинувања молк.

Нема глас од Хари Костов, да демантира, да тужи за клевета.!

Јордан, а не ти остави впечаток што Миленко за тоа молчел 5-6 години? И, тоа како човек на ВМРО-ДПМНЕ! Зошто Миленко молчел толку време??? Сега е под заштита на ВМРО-ДПМНЕ и не требало да се плаши дека некој ке му се осветил?


Кој кога ке проговори е врзано со личната определба, проценка и се разбира храброст. Сепак најважното е што проговорил. Најлошто е што и после изнесеното во јавност, МОЛК. Најчудно е што ФОКУС ја премолчал оваа изјава. Хари Костов мислам дека му зема некои пари на Николчко ...

Mislam deka se raboti za STRAV. Strav od gubenje izbori, pa sega se puka od site orujza. Do 5-ti juni ke cueme mnogu takvi hrabri izjavi i od dvata tabora. A, dali se slucile? Kako Milenko ke dokaze deka Kostov toa mu baral. Barem KOTLE se bazira na fakti. Ako, bilo vo cetiri oci- ne vazi. A, mozebi celi ovie godini Milenko go reketiral Hari, pa ovoj mu otkazal edna rata i ovoj, hop, na TV Smajlito
21-04-2011, 09:39 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#54

(21-04-2011, 09:39 PM)hristo Wrote:
(21-04-2011, 05:48 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(21-04-2011, 02:07 PM)hristo Wrote:
(21-04-2011, 12:44 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(20-04-2011, 08:06 AM)poprushev Wrote:
На мене впечаток ми остави оваа видео. За чудо и покрај толку сериозни обвинувања молк.

Нема глас од Хари Костов, да демантира, да тужи за клевета.!

Јордан, а не ти остави впечаток што Миленко за тоа молчел 5-6 години? И, тоа како човек на ВМРО-ДПМНЕ! Зошто Миленко молчел толку време??? Сега е под заштита на ВМРО-ДПМНЕ и не требало да се плаши дека некој ке му се осветил?


Кој кога ке проговори е врзано со личната определба, проценка и се разбира храброст. Сепак најважното е што проговорил. Најлошто е што и после изнесеното во јавност, МОЛК. Најчудно е што ФОКУС ја премолчал оваа изјава. Хари Костов мислам дека му зема некои пари на Николчко ...

Mislam deka se raboti za STRAV. Strav od gubenje izbori, pa sega se puka od site orujza. Do 5-ti juni ke cueme mnogu takvi hrabri izjavi i od dvata tabora. A, dali se slucile? Kako Milenko ke dokaze deka Kostov toa mu baral. Barem KOTLE se bazira na fakti. Ako, bilo vo cetiri oci- ne vazi. A, mozebi celi ovie godini Milenko go reketiral Hari, pa ovoj mu otkazal edna rata i ovoj, hop, na TV Smajlito

Не е спорно дали имало рекетирања или не, и зошто Миленко проговара денес (што има вредност, но тоа не е клучно во моментнов). Спорно е што ниту Костов демантира, ниту Јавното обвинителство реагира. Ова е премногу честа појава во Република Македонија.
21-04-2011, 10:12 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#55

Луѓе па ова со Миленко за Хари е од емисија пред една година скоро...така да не мешајте дека ова има врска со предизборието.
21-04-2011, 10:29 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#56

(21-04-2011, 10:29 PM)Makedonec Wrote: Луѓе па ова со Миленко за Хари е од емисија пред една година скоро...така да не мешајте дека ова има врска со предизборието.

Kako be pred godina dena?Pa, DD na Filip Petrovski i Dostoinstvo na Angelovski se formirani pred kratko vreme? A, vo zadniot klip ( mislam) Milenko zboruva za ovie partii.

22-04-2011, 07:52 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#57

(22-04-2011, 07:52 AM)hristo Wrote:
(21-04-2011, 10:29 PM)Makedonec Wrote: Луѓе па ова со Миленко за Хари е од емисија пред една година скоро...така да не мешајте дека ова има врска со предизборието.

Kako be pred godina dena?Pa, DD na Filip Petrovski i Dostoinstvo na Angelovski se formirani pred kratko vreme? A, vo zadniot klip ( mislam) Milenko zboruva za ovie partii.

Тоа не е истото интервју. Облеката му е различна, поставено е во октомври 2010.
(This post was last modified: 22-04-2011, 11:10 AM by Nikola.)
22-04-2011, 11:09 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,944
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#58Quote:[Image: 373029_387874901229539_766742350_n.jpg] Миленко Неделковски

Да си немаме расправии и недоразбирања. Вистината на виделина, веднаш.
USAID во Македонија на 27-ми февруари објави дека финансиски ќе поддржува проект вреден 2,5 (два-и-пол) милиони долари во наредните 30 месеци. Името му е “Проект за цивилно општество“!!! Бре мајка та. Мислев ќе финасираат нешто за “Окупирај го Вол стрит“?!
Чудно, веднаш ова ми асоцира дека 30-те месеци кореспондираат со отчукувањето на часовникот до локалните избори.
Значи, американците и Пол Волерс пак ќе се мешаат. Пак ќе го протежираат СДСМ.
Да сме на јасно другар Волерс. Вие значи, ќе ги протежирате комунистите, тие што не сакаат лустрација?! Тие (лично или нивните родители) што биле соработници на КОС и УДБА?
Знаат ли американските даночни обврзници за оваа работа?

Еве кој “лапа“ 2,5 милинчиња:
1. Фондацијата за Отворено општество - СОРОС. Значи, Владе Милчин кодошот. Висок функционер (поранешен) на СДСМ. Оној кај кој, според негово признание доаѓаат странските амбасадори кога сакаат да рушат легитимно избрана власт.
2. Форум - Центарот за стратегиски истражувања. Прв човек е Ѓунер Исмали - докажан кодош и висок партиски функционер на СДСМ. Негов партнер, Сашо Орданоски - единствениот Директор на Македонска Телевизија што тоа стана без факултетско образование, ама со амин на Киро Глигоров. Помлади соработници во Форум им се Александар Матовски член и активист на СДСМ, инаку конкурент на Александар Ицев за лидерската позиција на СДСМ (смената на Б. Црвенковски). Неизбежната Соња Исмаил, како доказ на неисцрпниот непотизам. Ќерка на Ѓунер, распеана скопјанка што не плаќаше кирија во државниот стан на татка си со децении. И Маја Ралева од лозата на ѓевгеличанецот Владо Ралев.
3. Центарот за цивилна комуникација на екс-новинарите Ѓерман Филков и Сабина Факиќ (од А1 телевизија).
4. Центарот за Цивилна комуникација, представуван од Нада Коруновска Аврамовска. Коавтор на најмалку 5 студии комплетно финасирани од СОРОС, а со ко-автори како Борче Давитковски (СДСМ) или потпредседателката на СДСМ Ана Павловска - Данева.
5. Марјан Збрчанец од Младинскиот научен форум (YEF).

Знаааачииии, американците спремиле стара стратегија, како кога го рушеа Љубчо. Невладини со мнооогу пари, партиски војници на СДСМ, кло(в)нови од СОРОС... Иста тактика, ист финасиер, ист режисер, ист корисник на услги - сааааамо, не се исти времињата. И, Никола не е Љубчо. Само таа ситница.

Другар ВОЛерс, знаат ли американсите даночни обврзници дека се спремате да ја рушите легитимно избраната власат во Р. Македонија?
Овде, во Македонија, сите знаеме кој скапаници и кодоши се Ѓунер, Соња, Милчин... На нив трошите 2,5 милиони??? Еве, ја ви ветувам, дека без пари и сам, само преку една емисија и преку фејсбук ќе ви ја срушам целата шема што ја планирате.
Вие од едната страна со невладини организации, со кодоши и со 2,5 милиони - ја од другата сам. Оди бе фраер да се тепаме. Така, у наше време се решаваа работите низ Скопје меѓу Водњанци, Дебармаалци, оние од Гази баба (тогаш таму живееја само македонци) и нас од Буњаковец.
Оди бе фраер. Ти ли ќе ми ја растураш државата?
21-03-2012, 03:25 AM
Reply
Nikola Jelovac Offline
Member
***

Posts: 56
Joined: Jul 2011
Reputation: 0
#59

Немој друже Миленко, не не брани.
23-03-2012, 04:40 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#60

(21-03-2012, 03:25 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:[Image: 373029_387874901229539_766742350_n.jpg] Миленко Неделковски

Да си немаме расправии и недоразбирања. Вистината на виделина, веднаш.
USAID во Македонија на 27-ми февруари објави дека финансиски ќе поддржува проект вреден 2,5 (два-и-пол) милиони долари во наредните 30 месеци. Името му е “Проект за цивилно општество“!!! Бре мајка та. Мислев ќе финасираат нешто за “Окупирај го Вол стрит“?!
Чудно, веднаш ова ми асоцира дека 30-те месеци кореспондираат со отчукувањето на часовникот до локалните избори.
Значи, американците и Пол Волерс пак ќе се мешаат. Пак ќе го протежираат СДСМ.
Да сме на јасно другар Волерс. Вие значи, ќе ги протежирате комунистите, тие што не сакаат лустрација?! Тие (лично или нивните родители) што биле соработници на КОС и УДБА?
Знаат ли американските даночни обврзници за оваа работа?

Еве кој “лапа“ 2,5 милинчиња:
1. Фондацијата за Отворено општество - СОРОС. Значи, Владе Милчин кодошот. Висок функционер (поранешен) на СДСМ. Оној кај кој, според негово признание доаѓаат странските амбасадори кога сакаат да рушат легитимно избрана власт.
2. Форум - Центарот за стратегиски истражувања. Прв човек е Ѓунер Исмали - докажан кодош и висок партиски функционер на СДСМ. Негов партнер, Сашо Орданоски - единствениот Директор на Македонска Телевизија што тоа стана без факултетско образование, ама со амин на Киро Глигоров. Помлади соработници во Форум им се Александар Матовски член и активист на СДСМ, инаку конкурент на Александар Ицев за лидерската позиција на СДСМ (смената на Б. Црвенковски). Неизбежната Соња Исмаил, како доказ на неисцрпниот непотизам. Ќерка на Ѓунер, распеана скопјанка што не плаќаше кирија во државниот стан на татка си со децении. И Маја Ралева од лозата на ѓевгеличанецот Владо Ралев.
3. Центарот за цивилна комуникација на екс-новинарите Ѓерман Филков и Сабина Факиќ (од А1 телевизија).
4. Центарот за Цивилна комуникација, представуван од Нада Коруновска Аврамовска. Коавтор на најмалку 5 студии комплетно финасирани од СОРОС, а со ко-автори како Борче Давитковски (СДСМ) или потпредседателката на СДСМ Ана Павловска - Данева.
5. Марјан Збрчанец од Младинскиот научен форум (YEF).

Знаааачииии, американците спремиле стара стратегија, како кога го рушеа Љубчо. Невладини со мнооогу пари, партиски војници на СДСМ, кло(в)нови од СОРОС... Иста тактика, ист финасиер, ист режисер, ист корисник на услги - сааааамо, не се исти времињата. И, Никола не е Љубчо. Само таа ситница.

Другар ВОЛерс, знаат ли американсите даночни обврзници дека се спремате да ја рушите легитимно избраната власат во Р. Македонија?
Овде, во Македонија, сите знаеме кој скапаници и кодоши се Ѓунер, Соња, Милчин... На нив трошите 2,5 милиони??? Еве, ја ви ветувам, дека без пари и сам, само преку една емисија и преку фејсбук ќе ви ја срушам целата шема што ја планирате.
Вие од едната страна со невладини организации, со кодоши и со 2,5 милиони - ја од другата сам. Оди бе фраер да се тепаме. Така, у наше време се решаваа работите низ Скопје меѓу Водњанци, Дебармаалци, оние од Гази баба (тогаш таму живееја само македонци) и нас од Буњаковец.
Оди бе фраер. Ти ли ќе ми ја растураш државата?

Како је Миленко победио Америку!!! Icon_razz

23-03-2012, 09:23 PM
Reply