Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Британското кралство- најкорумпирана земја на светот
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Прошетал, видел и истражил- авторот на “Гомора“, Роберто Савијано за Велика Британија ќе напише:
Quote:“If I asked you what is the most corrupt place on Earth you might tell me well it’s Afghanistan, maybe Greece, Nigeria, the South of Italy and I will tell you it’s the UK.
Британското Острово е перална за пари стекнати по најразлични крајно сомнителни патишта. Бај д веј е членка на ЕУ.
Роберто Савијано живее под полициска заштита откако пред 10 години објавил книга за нечистите дејанија на Ла Камора, наполитанската мафија.
Ама битно е западот е светол, секогаш избањат и секогаш во право, сите други се калливи неписмени прашинари па зашто да не им се запалат куќите и подучуваат на демократија (како што им прават на Македонија) иако ниту тренерите по демократија тоа дома го немаат...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
03-06-2016, 12:18 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#2

Беше членка на ЕУ. Ама на Јордан за Брегзит ич не му се муабети.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
27-06-2016, 10:06 PM
Reply