Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ФАЈНЕНШЛ ТАЈМС ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,133
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

29-04-2016, 10:19 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#2

Македонската Бијонсе... ако ова не кажува дека писаниево на Бирн е нарачано, што друго...
Јаз`к на онолку заеднички ручеци и туторства од амбасадорите на Америка и Британија дури сега богати Јанева да се спомне у белосветските весници... а таа толку доследно си ја врши зададената задача од нивните возвишени екселенции... Iconwaveea9
Ова “корумпирана елита“ може комотно да се залепи и сто години да стои врз грбот на Соросовата клика. Како Заев на пр., аболиран двапати за слично дело.
Фајненшал Тајмс до небо го фалеше Енрон на пр. па после видовме (нели Јордане?) како Енрон заврши. За делото на Ендру Бирн... неславно перо, уште еден од под чадорот на лорд Монктон:
High quality global journalism requires investment. Please share this article with others using the link below, do not cut & paste the article. See our Ts&Cs and Copyright Policy for more detail. Email ftsales.support@ft.com to buy additional rights. http://www.ft.com/cms/s/0/407e83b4-a529-...z47GZ3ze9U[url=http://www.ft.com/cms/s/0/407e83b4-a529-11e3-a7b4-00144feab7de.html#ixzz47GZ3ze9U][/url]

Andrew Byrne won the Nico Colcheser prize in 2013 and began his fellowship at the World News Desk in London where he wrote blogs on global education rankings and the background to protests in Ukraine.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
30-04-2016, 01:46 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,133
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

Quote:Аиво Орав: Македонија се соочува со сериозна криза


5 May, 2016 - 12:35

[Image: aivo_orav_3.jpg]
Македонија во моментов се соочува со сериозна политичка криза, но и криза во однос на владеењето на правото.
Ова денеска го изјави шефот на делегацијата на ЕУ, Аиво Орав кој присуствуваше на трибина за спречување на корупција.
За европската унија  справувањето со корупцијата демократските принципи и владеењето на правото и човековите права е основа на процесот за проширување на Унијата.
05-05-2016, 03:25 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#4

Што бидна со Фајненшал Тајмс, тоа веќе не ти е интересно?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
09-05-2016, 09:57 PM
Reply