Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Заев сам барал да биде помилуван
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Зоран Заев сам барал да биде помилуван во телефонски разговор со претседателот Иванов. Ама тоа тука не е вест, освен ако Геро и соросовиот гериз не го објави.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
14-04-2016, 05:31 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,190
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

(14-04-2016, 05:31 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Зоран Заев сам барал да биде помилуван во телефонски разговор со претседателот Иванов. Ама тоа тука не е вест, освен ако Геро и соросовиот гериз не го објави.Quote:ИВАНОВ ГО РАЗОТКРИ ЗАЕВ: Нека каже што бараше од мене како претседател
Сево ова потекна од неговата желба да има гаранција дека нема да биде уапсен и дека нема да му се попречи кариерата. Како што ги има сите снимени разговори, сигурно го снимил и разговорот по 9-ти мај. Нека го преслуша и нека каже што тогаш бараше од мене како претседател, рече македонскиот претседател

 


[Image: ivanov%20-%2001.jpg]
Ѓорге Иванов, обраќање
Фото: МИА


Претседателот Ѓорге Иванов во интервјуто што го имаше со претставници од националните телевизии јавно откри дека лидерот на опозицијата лично од него барал да спречи негово апсење. Разговорот бил телефонски, по што Иванов апелира до Заев и јавно да го објави тој разговор.
Иванов ја објасни една од причините поради кои се решил да донесе одлука со која се прекинуваат сите постапки против политичарите, како до власта, така и од опозицијата.
- Сево ова потекна од неговата желба да има гаранција дека нема да биде уапсен и дека нема да му се попречи кариерата. Како што ги има сите снимени разговори, сигурно го снимил  и разговорот по 9-ти мај. Нека го преслуша и нека каже што тогаш бараше од мене како претседател - рече Иванов.

[Image: ivanov%20-%2002.jpg]

Тој искритикува што лидерот на опозицијата често ги менува своите ставови во изјавите.
- Веројатно во текот на времето Заев ги менува своите ставови, ги менува своите изјави и настојува секој пат да каже дека сето тоа што досега го кажал и направил, не важи. Во политиката кога влегувате, зборот ве обврзува. Испукан куршум и искажан збор , со ништо не се враќа. Сето она што го кажал, ако е повод за ова што се случува тој може да одговара пред судот на јавноста и на избори и граѓаните да кажат што мислат за тоа што тој го направил на државата досега - рече Иванов.
Телеграф.мк
14-04-2016, 09:28 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,190
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

Quote:„Претседателот на СДСМ, прв, јавно ја отфрли аболицијата и повика на поништување на срамните одлуки. Претседателот Заев денеска бара Иванов веднаш да ја повлече аболицијата. Иванов нека ја објави снимката од состанокот на Советот за безбендост, одржан на 10-ти мај, веднаш после настаните во Куманово. Тоа е уште еден доказ за лагите на Иванов. Друг разговор претседателот на СДСМ, Зоран Заев, со Ѓорге Иванов немал“, се наведува во реакцијата на СДСМ по интервјуто на Иванов во кое тој рече дека Заев барал гаранција дека нема да биде уапсен за да преговара на лидерски средби.
15-04-2016, 12:57 PM
Reply