Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ѓорѓе го извесла американското воено лоби- општа аболиција
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

И така претседателот Ѓорѓе Иванов го збриша со еден потпис она што во американското воено лоби мина години подготвувајќи: воен конфликт во Македонија  Iconwaveea9
Нема гонење на нивните пијунчиња. На конфликтот му е одземен воздухот.
Индикативно е како странскиот фактор што ја креираше представата со политичката криза негативно гледа врз овој потег на македонскиот претседател. Ова им ги сруши сите сценарија. Ќе мораат назад да се вратат кон сценаристот за да креираат нови приредби.
ПОсебно е комично како удбашкиов кружок тука е накострешен кон аболицијата што ја потпиша Иванов.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
12-04-2016, 08:42 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#2

Ама ве начека Ѓорѓе тотално неспремни, а удбаши? Сега сте како зајци затекнати пред долг фар. Како смее Ѓорѓе да има свое мислење, па тој за вас секогаш бил закачка на Груевски. Ама тој е претседател на држава.
Шпекулацијата ви е рефлекс. Одма Јордан отвара тема за замешаноста на Иванов во некаков си криминал. Нема врска дали е вистина или не е...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
13-04-2016, 06:50 AM
Reply