Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПАТРИОТИЗМОТ НА "ПАТРИОТИ" ОД ДПМНЕ ТРАЕ 30 СЕКУНДИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Премиерот Димитриев не го сака Максути во својот кабинет


Максути во 2012 година во униформа на АРМ се поклони пред споменикот на УЧК во Слупчане, а сегашниот премиер Димитриев тогаш беше заменик-министер за одбрана и побара дисциплинска постапка за него.
Фокус 5 апр 2016, 11:11

Беким Максути кој беше предложен за заменик министер за одбрана од ДУИ, го нема во предлогот што премиерот Емил Димитриев го испрати до Собранието каде денеска треба да бидат изгласани новите министри и заменици од ДУИ.
Сите останати имиња кои ги објави ДУИ се наоѓаат на списокот, освен неговото.
Максути во 2012 година во униформа на АРМ се поклони пред споменикот на УЧК во Слупчане, а сегашниот премиер Димитриев тогаш беше заменик-министер за одбрана и побара дисциплинска постапка за него.
Деновиве, експертите коментираа дека смената на министри и заменици е нова игра на коалициските партнери ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ во пресрет на најавените избори.

Quote:Ахмети бара гласање за сите министри и заменици, во спротивно ќе ги повлече кандидатите


Фокус 5 апр 2016, 12:18

ДУИ инсистира сите кандидати од листата министри и заменици да биде изгласана, во спротивно листата ќе биде повлечена, јави Алсат М.
Според Алсат ова било одлука на лидерот Ахмети.
Quote: Собраниска расправа: Димитриев ги повика пратениците да гласаат за предлогот на ДУИ


[Image: 232476]
Во тек е седницата на Собранието за избор на новите министри и заменици министри од редовите на Демократската унија за интеграција
 
Собранието на Република Македонија ги усвои предлозите на ДУИ за назначување нови министри во владиниот кабинет.
На гласањето му претходеше спротивставување на ставовите меѓу претставниците на власта и опозицијата.

На почетокот на седницата, во својот краток говор во Собранието, премиерот Емил Димитриев, ги повика пратениците да гласаат за изборот на новите министри и заменици од ДУИ.
05-04-2016, 02:02 PM
Reply