Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Катица во Титов стил: не признава ништо освен судот на партијата
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

По паметот на Заев и удбашите околу него, и октроираната обвинителка Катица не признава никаков друг суд освен партискиот.
Така сега се расветли една мини-мистерија: која била мисијата на Американецот од азиско потекло, службениче на нивната влада од троа понизок ранг, кој неодамна ја посети Македонија. Он да ти бил курирот со новите инструкции...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
22-03-2016, 06:23 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,948
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

(22-03-2016, 06:23 PM)МрачниотКоњаник Wrote: По паметот на Заев и удбашите околу него, и октроираната обвинителка Катица не признава никаков друг суд освен партискиот.
Така сега се расветли една мини-мистерија: која била мисијата на Американецот од азиско потекло, службениче на нивната влада од троа понизок ранг, кој неодамна ја посети Македонија. Он да ти бил курирот со новите инструкции...Quote:Францускиот суд како валиден доказ ги прогласи прислушуваните разговори на Саркози и неговиот адвокат 
23.03.16   13:10  

Судот во Франција одлучи дека снимените телефонски разговори меѓу Саркози и неговиот адвокат се валиден доказ за наводна корупција, пренесуваат светските медиуми.
[Image: Sarkozi-300x300.jpg]
Францускиот суд пресуди дека прислушувањето на бившиот претседател Николас Саркози е легално и прифатливо како доказ, што значи дека ќе може да му биде судено за корупција.
Тоа ги руши надежите на бившиот претседател дека ќе може повторно да се врати во Елисејската палата, пренесува Ројтерс.
Судот одлучуваше по жалбата на адвокатот на Саркози, кој смета дека истражните судии ги пречекориле овластувањата и со тоа што прислушуваните разговори ги земале како доказ.
Сепак, судот најголем дел од разговорите ги прогласи за валидни.
Против поранешниот француски претседател во февруари беше покрената истрага поврзана со скандал за неправилности во трошењето средства за време на неговата претседателска кампања во 2012 година.
23-03-2016, 06:17 PM
Reply