Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Money talks, bullshit walks
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Пред некој ден се најави рестартирање на велешка Порцеланка кадешто би биле вработени 1000 луѓе. За упропастениот од транзицијата Велес, долгоочекуван ветер во едра.
Двоцифрена стапка на раст на индустриското производство во Македонија.
Бран странски инвестиции со конкретни аранжмани со месеци наназад. Од што не ја бива за бизнис во Македонија и домашните бизнисмени почнаа да вложуваат во индустриските зони. И тоа оние најскетпичните.
Знаете дечки, вашите удбашки прикаски за наместени избори, медиумски мракови, немањето слобода на говор и цензура можете само на мачорот за опаш да ги закачите.
Iconwaveea9
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
16-01-2016, 02:36 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#2

Раст на индустриското производство за 10% за една година (декември `14- декември `15) удбашки дечки не е мала работа. И не е можно да се игнорира. Колку и да сте упорни во игнорирањето.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
30-01-2016, 07:52 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#3

Новиот воз добавен од Кина е пуштен во редовен сообраќај. Нов воз. Нешто што вашите мили удбаши Лиобчо и Бранко не почувствуваа за потребно да го добават. Среде бегалска и предвоена удбашка апокалипса.
Преземено од вашиот омилен медиум, Курир:

Новиот воз пуштен во редовен сообраќај, на реновирани железнички станици
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
07-03-2016, 07:39 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#4

Проекција на Светската Банка (значи удбаши, не на соросовиот дудлач Геро којшто толку многу си го обичате, на Светската Банка): Македонија има највисока стапка на економски раст во регионот и таа стапка на раст ќе ја повтори и оваа година.
Од вас удбашите не зависат веќе многу работи...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
09-04-2016, 12:37 AM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#5

Od kade se zimaat parite,kreditite be alo Pobelen??Znaci tie koi ti i Gvujo em megafoni gi obvinuvate deka stojat pozadi kriza oni otvorija vrati za Makedonija sekogas a i vo ovie 10 godini.
Ova sto Nikola go stori od Przino navaka moze da odi i vaka , da pustat da ima izbori na 5 juni 2016 i da pobedi triumfalisticki Gvujo i DPMNE i pak da si bide ista vlada.SDSM da bojkotira i da resi da izdrzi malku jako maltretiranje pr.pritvaranje na Zaev,Sekerinska ,ukinuvanje na SJO i vrakanje na Gorde u MJOMJAUVRO.Toa da odi edno 1 godina ,po izbori EU i SAD ne gi prifakaat izborni rezultati , zatvoraat krediti i zabranuvaat ovie od MVROMJO da idat u EU i SAD.
Narod gleda i trpi , ekonomija malku strada i op zort dava rezultati , mora da se progleda, EU i SAD ne sakaat da pravat neredi i sranja oni sakaat MK da ja bide.A znaat deka so vakva MK vo koja e instalirana i e dovedena do perfekcija demek Parlamentarna vlast so demokratsko izbrana vlada i parlament a vsusnost se mesavina od KGB Kolumbiska mafija + Bugarska politicka garnitura so skolo od Belgrad.
Po site detektiranja na Vanhojte i Pribe ne e deka oni se ke resat fino i covecki.
Ajde na izbori na 5 juni samo DPMNE i neka osvoi 100 pratenika.
SDSM mora da nauci da se bori i da se zrtvuva za stavovi i demokratija za da konecno koga ke dojdat i dobijat sansa da ja Demokratiziraat MK ama bez UDBE i KOS i Belgrad, ednas zasekogas.
Zatoa ide ekonomija poradi arni povolni krediti.
09-04-2016, 03:12 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,970
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

Quote:Во 2006-та износот на јавниот долг бил 1,8 милијарда евра, денес е 4,3 милијарди евра. За десет години, од кои во последните четири многу изразено, долгот се зголемил за 2,5 милијарди евра. Прашањето е за што се потрошени овие средства. Дури да го имаме предвид и „Скопје 2014“, во кој се потрошени најмалку 630 милиони евра (иако допрва ќе се испитува неговата законитост), останува отворено прашањето за преостанатите 2 милијарди евра.
11-04-2016, 12:22 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#7

Да иде у САД Македонија фетак? Како тоа ќе го изведете?
За у ЕУ и за у НАТО Грците решаваат за нас. А вие у удбашкиов кружок шо голтате се` што ви сервираат од Сорос и странски амбасадори, тоа е ваш проблем.
Значи веќе вие у у-де-бето се предавате, помирени сте со одржувањето избори и последиците од поразот.
И Јордан да се покаже еве и тој голта од соросовите манџи, нешто бројки нешто анализи...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
11-04-2016, 08:34 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#8

Меѓународниот Монетарен Фонд (не Геро Јордане, ММФ) ја исправи својата проекција за економскиот раст на Македонија до крајот на 2017-та на 3,6%. Новата стапка е поголема од поранешната за 0,4%.
Прогресот е очигледен. Џабе се обидувате у удбашкото трло овие факти да ги разводнувате. Или полошо за вас, да ги игнорирате.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
15-04-2016, 03:16 AM
Reply