Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДВОЛИЧНОСТА НА ГРУЈО МУ УСПЕВАШЕ ДОСЕГА, ДАЛИ КЕ УСПЕЕ И СЕГА??
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,962
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Заменикот Спасов ги повика вработените да не постапуваат по известувањето на Ременски


[Image: spasov.jpg&h=auto&w=620&zc=1]

Заменикот-министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, ги повикал вработените во министерството да не постапуваат по известувањето кое им го пратила новата министерка Фросина Ременски.
Фокус 17 ное 2015, 17:40

Заменикот-министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, ги повикал вработените во министерството да не постапуваат по известувањето кое им го пратила новата министерка Фросина Ременски, јавува ПлусИнфо.
-Ве информирам дека известувањето кое е испратено на 15 ноември 2015 година во 12 часот од страна на Наташа Методиева од кабинетот на техничкиот министер за труд и социјална политика Фросина Ременски, а во кое незаконски ви се укажува Вашите одговори на барања на граѓани да ги упатувате на одобрување кај лицето Мила Царовска, лице кое не е вработено во Министерството за труд и социјална политика, нема никаква правна сила и имате право и должност да не постапувате по него, стои во дописот од заменикот Спасов.
Во дописот уште е наведено дека известувањето од министерката Ременски  нема законски основ и форма и претставува прекршување на поголем број на законски одредби.
-Известувањето претставува груб обид за партизација на институциите и прекршување на правата и слободите на граѓаните, нешто што нема да го дозволам. Постапувањето по тоа известување може да повлече законска одговорност. Ве охрабрувам Вашите работни задачи, како и досега, да ги извршувате стручно и професионално, и да продолжите да работите во интерес на граѓаните, за што имате видливи резултати кои никој не може да Ви ги оспори, се наведува во дописот потпишан од Спасов.


По анонимна претставка од граѓани кои изразиле загриженост дека неовластено лице решава граѓански проблеми ..... Smajlito SmajlitoQuote:Пратена инспекција во кабинетот на министерката Ременски[Image: remenski.jpg&h=auto&w=620&zc=1]

Државниот управен инспекторат денеска испратил инспекција во Министерството за труд и социјална политика (МТСП) по анонимна претставка од граѓани кои изразиле загриженост дека неовластено лице решава граѓански проблеми.
Фокус 18 ное 2015, 19:30

Државниот управен инспекторат денеска испратил инспекција во Министерството за труд и социјална политика (МТСП) по анонимна претставка од граѓани кои изразиле загриженост дека неовластено лице решава граѓански проблеми, а на Инспекторатот му биле доставени сите потребни документи на увид.
-Беше аргументирано со документи дека, задолжено лице за одговарање на прашањата кои пристигнуваат на официјалната емаил адреса на министерството е Наташа Методиева, административен службеник во Кабинетот на министерот, долгогодишна вработена во министерството, информираше попладнево министерската Фросина Ременски.
Таа појасни дека одговорното лице за официјалната имејл адреса не одговара на граѓаните во смисла на управна постапка и граѓаните не треба да стравуваат, затоа што одлучувањето по нивните барања го прават одговорните по надлежност во министерството.
-Шеф на кабинет на министерот за труд и социјална политика е административниот службеник Јована Тренчевска, долгогодишна вработена во Министерството за труд и социјална политика. Третиот административен службеник во кабинетот на министерот е Слободанка Лазова Здравковска административен службеник во кабинетот на министерството, вработена во министерството, информира Ременски.
18-11-2015, 08:49 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#2

Gruevski deneska otpocna izborna kampanja.Partija koja e na vlast i ima podobra startna pozicija izbrzuva i istrcuva prva dali?? Mozebi toa e taka a mozebi i sam Nikola si znae.Da ne e toa potiknato so strav i odliv na luge od doverba i cekanje da najdat novoizgraden most do kaj SJO.??Kade mu e Mile Janakievski??
Dali izleguvanje na Kekenovski.J i Novkovski.N od FRODEM ne e poradi kontakti so Veljanovski.T.
Koj podrzan od Germanija i Francija so mnogu poranesni skoro i zaboraveni VMRO clenovi i pratenici i ministri ne e rabotel na inicijativa za predvremen kongres na VMRO-DPMNE?
Naj Putinov link na Gruevski motorgija Lenin Jovanovski zacudo koga najveke mu treba na Nikola da naprai link i edna fotka na Nikola so Putin e zamisli u Pa u Amerika be.U Njujork i Voshington.Ej Lenin Jovanovski lik na motor so Putin u Belgrad i nada na Putinisti na VMRO-DPMNE e u USA, znaci zabegala rabota, ili e pod prikritie.
18-11-2015, 10:51 PM
Reply