Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 3.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем со линковите
Author Message
Пат Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,630
Joined: Apr 2010
Reputation: 39
#1

До администраторот- има проблем при ставање на линкови кои во себе содржат кирилични букви. Кога ќе ставам линк испишан на латиница тој функционира, а кога во него има букви од кирилицата откако ќе го внесам во постот тој не е исправен, т.е. не води кон ништо.
04-05-2010, 05:42 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#2

(04-05-2010, 05:42 PM)Път Wrote: До администраторот- има проблем при ставање на линкови кои во себе содржат кирилични букви. Кога ќе ставам линк испишан на латиница тој функционира, а кога во него има букви од кирилицата откако ќе го внесам во постот тој не е исправен, т.е. не води кон ништо.


Се обидуваме да најдеме решение за проблемот.
На други линкови кои содржат кирилски букви нема проблем. Зошто се случува со овој линк не знаеме.
05-05-2010, 01:08 PM
Reply