Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мафијашка изборна кампања ‘избори април 2016 “во полн ек
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

Мафијашка изборна кампања ‘избори април 2016 “во полн ек

Па тоа се градат стотици илјади километри автопатишта до секое село во Македонија .Брзите железници со 600 километри на час фрчат дененоќно низ Македонија.
Па тоа аеродроми до секој град во Макеоднија.
Па тоа хелиодроми до секоја ливада и пашњак да не одат луѓето автопешки .
Па тоа космодроми не им се знае бројот да се шетаат рекреираат македонцките граџани во Вселената
П тоа хидроцетрали , Далнововоди , одводи доводи . Факултети Медицински центри абе чудесија што да ви раскажуем .
Грујо лопатарович неможе да постигне раце му отпаднаа , текстилни фабрики неможат да постигнат да проиведат толку ленти за сечење за секој нов објект изграден од ДПМНЕ .

Црносмрдците од Правосерната “духовна’мафија благисиљаат по цел ден ете и Бог им се потроши .Ама мораат ако падне ДПМНЕ паѓаат и тие и веќе нема да можат да го пљачкаат државниот буџет .Они стриктно си пазат заповед “не кради’.Они не крадат они ПЉАЧКААТ и тоа директно од државниот буџет (а со тоа и од секој граѓанин на Макеоднија).”Духовна” мафија тоа ти е савршенство Мафијаштва .Они се симфонија дуо трио со ДПМНЕ заеднички го пљачкаат буџетот али затоа морал етика демохристијанска несвест чоече. Македонија пустелија ја направија исто како пред доаѓањето на Осмнлиските Ослободители.

Социјалистички Мафијаш Смрдосав кремендалович Ѕинго 24/7 известуе на Сител за новите работни победи на радичката класата .
Мафијаш Боривое Стојменович Гаргамел неможе да доброи финанасиски победи и колку многу пари има во банки (Белизе) кај бизнисмени а па тек кај работници тое е “немогуча мисија 4 део’
Вреча пуна сала со слоган “Мафијаши ве фрабуваат сречни че бидете ‘ и плус “се утепуеме за секое работно место во Македонија “ има неверојатен успех изгледа ќе треба да пречекуеме економски емигранти од Швицарска да доѓаат кај нас .

Ее да .
Шала на страна ама стварно изборната кампања мафијашите веќе ја водат и тоа во полн сосотав и 24/7.

И ги прават истите гадости што ги слушавме од бомбите на Заев.
Незнам дали јас (верувам и другите како мене опозициски настроени) отсега ќе можат да излезат на интернет .
Сега Телеком се спои со мобилниот и стана една компанија а тоа Германците не го контролираат туку ДПМНЕ.
Плус Близоо се спои со ВИп и со ОНЕ а овие се ДПМНЕ-овски шпиунски фирми .

Неможам да излезам на изнтернет .Те овие од Blizoo ми јавуваат дека од нивна централа ме исклучуваат те секој ден “поправаат дефект” во преклопник на бандера ама никако да го порават .
Дневно дали 1 час имам интерен итоа по 3-5 минути ако ги начекам ама и тогаш тешко логирање.
Така да тешко ќе биде ( уштесега е новозможно) било каква опозиција да настапува и изразува ставови понатаму .

ДПМНЕ веќе прими 500 криминалци силеџии за полицајци сега оглас за уште 700 на секој 3-ца граѓани еден полицаец .
А да не ги заборавиме тие 100-тине проверени мањаци лудаци што мрднатиот Мијалков ги примил во УДБА овие дегенерици што се ќе направат и се спремни да прават за Мафијашите .
Сите дудлачи мањаци лудаци на ДПМНЕ се на готовс исто како во изборна кампања .

Тешко дека нешто ќе сменат избори во 2016 година
По утрото денот се познава .

25-07-2015, 10:36 AM
Reply