Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дали Заев ги предаде луѓето кој му веруваа
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 442
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

Дали Заев ги предаде луѓето кој му веруваа

Досега имаше многу најави повеќе посакувања од пропагандните дудлачи на Груевски дека Заев ќе го сменеле ќе му напревеле пуч , дека имало големо незадоволство итн .
Тоа се покажа како неточно .
Арно ама како трганал со ваков памет Заев сам на себе ќе си направи пуч .

Е сега навистина луѓето почнаа да се сомневаат во него .

Според ова што го читам сосема оправдано .
Будалиот Заев со боринка си го бара .

Ај со ред

1)

Наместо Заев ВЕДНАШ да го објави уште на 2 јуни Договорот со што ќе покажаше дека има искрени намери батето целосно забегано како да не знае со кого си има работа ќе изиграва “офицер и џентлмен”
Ако договорот не го објавеше ДУИ сигурно Заев никогаш тоа немаше да го стори .
Што секако е многу подло и кукаички и од Заев и од Шекеринска и цел СДСМ.

2)

И ај што е постигнат договорот е добар генерално.
Другиот дел требаше да си го одработат луѓето од Западот кој цело време го фалеа нивното милениче Грујо ајдук војвода .
Што мајка бараше Заев да оди во Брисел да прегвара .За него преговорите се завршени .Што сака забеганиов сега ..му се шета по светот изгледа.
Мани друго него Заев сега почнува да цимоли да цмиздри да го моли Груевски за нова средба да преговарал .
Ако Зајко продолжи вака да преговара на крајот ќе му се натрти на Груевски .

Да бе :

Заев: Ако нема иницијатива за преговори до крајот на неделата, јас ќе покренам!
Објавеново 15 јуни 2015

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, вечерва, во емисијата „360 степени“ на Алсат-М, во разговор со новинарот Васко Попетревски, најави дека очекува иницијатива за лидерска средба до крајот на неделата, а ако нема таква иницијатива, тој ќе ја покрене.

Заев не верува дека е можно претседателот Ѓорге Иванов да покрене таква иницијатива, бидејќи тој за СДСМ е нелегитимен претседател, избран на нелегитимните избори во 2014 година.

- Не сакам да бидам негативен, но не гледам некоја логика Иванов да иницира таква средба – рече Заев.

Запрашан за неговата денешна изјава дека очекува премиерот Никола Груевски да се повлече од својата позиција 6 месеци ПРЕД ИЗБОРИТЕ, Заев објасни дека тој рок е поврзан со ревизијата на избирачкиот список, со евентуалното менување на изборниот законик и со правилата на игра.

Заев рече дека во Брисел предложил Груевски да се повлече во септември, но премиерот одбил.


http://www.plusinfo.mk/vest/30444/zaev-a...e-pokrenam

Ах бе Зајко забеган еден за тоа ли народот те подржуваше .

3)

Зајко забеган му купува време на Грујо а веќе почнуваат летните одмори што му беше целта на Грујо ајдук војвода па не џабе ја правеше крвавата во Куманово.

Моментумот е сега и брзо ќе помине!
Објавеново 15 јуни 2015

Другарки и другари, дами и господо,

Сите вие што навистина сакате, или сакате да мислите дека сакате, да се урне овој тоталитарен режим во кој живееме безмалку една деценија. Сите вие што велите дека знаете како, а другите дека не знаат.

Сите вие што сакате партиите да ја завршат работата, а граѓаните да не ви се мешаат. И сите што сакате СДСМ и партиите да не го „монополизираат“ отпорот, туку да водат граѓанските здруженија.

Сите вие што сакате бунт и не сакате да се преговара. И сите вие што сакате да се преговара и не сакате да се бунтувате. А богами и вие што сакате и бунт и преговори.

Сите вие што верувате во Заев и ги сомничите оние што мислат поинаку. И сите вие на кои најважно е да го напаѓате токму Заев и да се ситите на неговите маки. А и вие кои се надевате дека сега е моментот кога на политиката и се потребни токму вашите фаци.

Сите вие што сакате меѓународната заедница да нè поддржи, ама да не ни се меша. И сите вие што очекувате дека странците треба да го соборат Груевски, а ние само да чекаме тоа да се случи. Сите вие што велите дека Европа е блудница вавилонска, нели, но и сите вие што мислите дека таа е безгрешна.

Сите вие што сакате да кампирате и да држите дебати и концерти, но и сите вие што велите дека сето тоа е обична глупост и дека треба да настапиме радикално, да се судриме со режимот директно, ако треба и со жртви. И сите вие кои ве има најмногу двесте-триста кога се решава кој глушец на мачката да ѝ го врзе ѕвончето околу вратот.

Сите вие кои велите дека ни недостасуваат медиуми за борба против режимот, а од дното на душата ги мразите оние медиуми кои ги имате на ваша страна. И сите вие од медиумите на кои сево ова ви станува здодевно и помалку безнадежно. И на кои можеби дури и ви одговара ова малку да потрае, оти така ќе има повеќе проекти и можности за преживување.

Не знам како да ви кажам, бре...

Сите сте во право, а богами и сите сте во криво. И јас сум многу често во право, а многу често и во криво. Се трудам некако да ја дофатам реалноста, да ја видам оваа наша страшна битка во реалните димензии на можното, за бунтот да не заврши како безнадежен крик или како песна испеана со пиво и кикирики. Истовремено, се плашам дека обидувајќи се да бидеме реалистични и продуктивни, всушност, веќе преговараме со сопствените слабости и со погубниот опортунизам што ја отапува острицата на нашата акција.

Велам, не знам што да ви кажам... Немам сила за суетни расправи. Особено не со будали. Ме заболе таквото кој е во право! Во овој момент, чинам, сигурен сум само во една работа – ова е моментумот да се ослободиме од злото на груевизмот и тој моментум, чувствувам, ќе помине брзо, најдоцна до крајот на месецов. А нам, ете, никако да ни дојде умот.

Ви велам, само за тоа сум сигурен, а вие речете - Геро пак гомна јаде. Зашто јас би сакал уште еднаш, макар само уште еднаш, да згрешам. И после, како вели песнана... нека изгорам. Голема штета, ебаго!

http://plusinfo.mk/vest/30440/momentumot...kje-pomine

4)

Граѓанските здруженија веќе го одјебуваат Зајко забеганиот со неговите глупости
Почнаа луѓето да сфаќаат дека батето е забегано од реалноста.
Вака :

„Граѓани за Макeдoнија“: Ако Груевски не замине за 10 дена, настапува радикален отпор
Објавеново 15 јуни 2015

Седум до десет дена е рокот што неофицијално го даваат невладините организации и опозициските партии за да се постигне решение за составот на преодната владата и за датумот на повлекување на Никола Груевски од премиерската фунција, а ако тоа не се случи во овој рок, тогаш се најавува радикализирање на мерките како блокада на институции, граѓанска непослушност, а можно е дури и прекинување на преговорите. Иако нова лидерска средба се уште не е закажана, се очекува таа да се одржи до крајот на неделава.

- Даваме шанса во рок од седум до 10 дена преговорите да продолжат и да завршат успешно, а сега се прави план и се подготвуваат следните чекори што ќе се преземат ако тоа не се случи. Возможни се сите мерки на граѓанско дејствување и демонстрирање револт и протест, вклучително и граѓанска непослушност – велат изори од движењето „Граѓаните за Македонија“.

За какви форми на граѓанска непослушност ќе стане збор исто така дополнително ќе се утврди.

По состанокот со СДСМ и другите партии од опозицискиот блок, коалицијата „Граѓаните за Македонија“ соопшти дека нивните барања остануваат непроменети, а тоа е оставка од Никола Груевски, формирање преодна влада која ќе обезбеди пречистување на избирачкиот список, ослободување на јавниот сервис МРТ од контрола на власта, избор на независен Јавен обвинител, како и организирање целосно слободни и демократски избори, кои ќе ја одразат реалната политичка волја на граѓаните на Македонија.

Неофицијалните партиски извори велат дека времето за да се постигне договор се брои во денови, а ако не се постигне договор потоа ќе се види дали воопшто има простор преговорите да продолжат. Од опозицискиот блок објаснуваат дека мора да се дадат кратки рокови, бидејќи времето поминува и нема да дозволат да се случи да не може да се реализира рокот за повлекување на Груевски од минимум шест месеци пред избори.

Решение околу кое може да се постигне договор е веднаш да се донесе одлука за да се формира транзициската влада која ќе има прецизни задачи и кои ќе почнат веднаш да се реализираат, а Груевски да отстапи од премиерската функција шест месеци пред изборите и тогаш на негово место да дојде друг човек. Странците што се набљудувачи на процесот треба да бидат и гаранција дека тоа што е договорено ќе се исполни и нема да се прават опструкции.

Засега е неизвесно кој ќе ја иницира новата средба што се очекува да се случи до крајот на неделава, но најверојатно е иницијативата повторно да дојде од ДУИ и набљудувачите на процесот европретставникот во земјава Аиво Орав и американскиот амбасадор Џес Бејли.

Вчера во соопштението што го испрати ДУИ по средбата на пратеникот Артан Груби и амбасадорот на Обединетото кралство Чарлс Гарет се наведува дека оваа партија ќе направи дополнителни напори за надминување на политичката криза и очекува одговорно однесување од другите партии кои треба да ги надминат партиските интереси и да ги стават државните интереси на прво место.


http://www.plusinfo.mk/vest/30394/gragja...alen-otpor

16-06-2015, 02:31 AM
Reply
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 442
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#2


5)

Опозиционите медиуми и тие што се малку каде имаше некаква поткрепа веќе креваат раце од улавштиите на Зајко ,Шекеринска ит забеганите


Летна шема


Бранко Героски
Објавеново 15 јуни 2015

Не знам што ќе се случува со опозицискиот камп пред владата. Фати жештината, богами не е лесно да се издржи. Од друга страна, слушнав дека кампот на „чуварите на демократијата“ наскоро ќе се пресели на плоштадот Македонија, за да се искористат придобивките од најновиот реформски зафат на владата на Никола Груевски – фонтаната за бесплатно туширање и перење камперски гаќи.

На плоштадот, пшокрај фонтаната, ќе се подигне и бина и ќе се одржуваат трибини. Специјални гости ќе бидат европратениците, кои ќе објаснуваат што не било договорено во Брисел и што не било кажано. За да се разбие здодевноста, со посредство на Хан, ќе се инсталираат слот-машини на отворено, од компанијата „Новоматик“, нормално. И додека Заев неодговорно се коцка со судбината на Македонија, „чуварите на демократијата“ да си се коцкаат онака, за забава.

Кулминација ќе биде во јули, кога, како што се дознава, во преговорите ќе се вклучи Викторија Нуланд. Слушам дека Американката ќе примени ефикасна тактика – преговарачите ќе ги држи со часови среде прскалките во ерекција, додека не попуштат или додека не им смрзнат органите на храброста и непопустливоста. После тој страшен притисок, се очекува некаде во август да биде постигнат договор Груевски да продолжи со реформите, СДСМ да се врати во парламентот, а на изборите ВМРО-ДПМНЕ да победи фер и демократски.

Баш ми е криво што ќе го пропуштам притискањето во јули. Длабоко убеден дека работата ќе ја завршиме во јуни, јас за јули веќе си резервирав одмор на мојот грчки остров, каде што ме чекаат мојата јахта и верната посада. Ќе се вратам, значи, на притиснато. Пред да заминам, на странците во аманет ќе им оставам да продолжат да го притискаат Заев, а не Грујо. Како и до сега. Така е полесно. А копнеам да го видам и панорамското тркало.

И така... Летна шема. Немојте да ми се лутите, ве молам. Малку прскање со студена вода, ете, врши голема работа.

http://www.plusinfo.mk/mislenje/588/letna-shema

6)

И тие што најмногу му веруваа веќе го гледаат коцкасто и се сумњаат во него .
Оправдано секако .Самиот си заслужи

Зоки, не заборавај дека имаме и деца и внуци….


15-06-2015

Конечно и Боки и јас да најдеме заеднички став по прашање на калакурницава која ни ја прават политикантиве.

Па добро бе пичка му мајчина, која е оваа пиздарија која што ни ја приредуваат во секоја минута и конечно нека ни каќат чии сме ние заложници или уште подобро заморчиња!

Лидерот на СДСМ Заев ни соопштува преку министерот за надворешни работи на Република Бугарија дека условот за фер и демократски избори бил НГ најмалку шест месеци да биде аут од политиката т.е. да си даде оставка, та експертската влада да ги организирала тие фамозни РЕГУЛАРНИ избори.

Па добро бе кого заебавате. Од кого правите мајмуни. Боки рече дека нема да коментира, ама еве јас ќе го сторам тоа.

Вчера напишав дека сме слепи при очи и глуви при уши. На што ти личеше Друже Заев вчерашното вработување на неодредено време на 300 и кусур медицински персонал кој со години волонтирал и (цитирам) СО ЕНТУЗИЈАЗАМ И САМОПРЕГОР сите овие години работеле за бедни пари и конечно дојде време да се реваншира (НЕ)власта.

Што е тоа ако не предизборна кампања?! 300 души тоа се триста гласа и ако додадеш по некој член од семејството доаѓаш до (најпесимистички) бројка од најмалку 900 души. Ееееееј, 900 гласа со едно чкрапање со прстите. Свесни ли сте вие од Опозицијата дека на секој чекор повторно арчат наши пари за да не уништат.

Г-до од Опозицијата , бидејки не припаѓам на ниедно движење и сум сам волк самотник имам право да ве прашам: Дали јас како Опозиционер за вакво нешто ви дадов легитимитет. Колку што се сеќавам побарав сега , веднаш и одма да се реши грдотијата на Мак. вистина.

Што сакате повеќе од 17-ти мај кога се собравме над 80.000 народ од сите етникуми, кога сите заедно ја пеевме Мак. Химна и когха покажавме сплотеност. Малку ли ви беше што во првите денови во кампот доаѓаа скопјани и носеа и вода и храна и секоја вечер не имаше по околу 8.000. Дали сте свесни дека ако на 17-ти направевме еден чекор надесно не (не)владата, зградата ќе ја срушевме.

До кога со кретени со миролјубиви средства ќе се бориме. Заврши таа приказна Зоки, заврши. последна шанса ни е сега, веднаш и одма да се превземат радикални мерки и да се сништат гнидите. До скоро оФчарот се пазареше за да си го спаси газот и главата. Доде до моментот кога газот го даде и му остана да се бори за главата.

Знаеш ли Зоки……… всуност си имал ли средба со змија? Ако не, да ти кажам.

Првата работа кога ќе се соочиш со змија е да гледаш да и ја столчиш главата. Па ти види сега.

Последниот пат кога се видовме ме потсети дека јас ве сакам. Дали се сеќаваш што ти одговорив: ДА ВЕ САКАМ, АМА НЕ ЗАБОРАВАЈ ДЕКА ИМАМ ДЕЦА И ВНУЦИ.

Марин Б.

http://libertas.mk/зоки-не-заборавај-дек...-деца-и-в/
7)

И што верглаат едноте исто .
Кому тоа веќе нешто му значи ?
Глупости

СДСМ и коалициските партнери:Преодна влада без Груевски, предуслов за фер избори

од НОВА објавено на: 14-06-2015

Денеска се одржа заеднички консултативен состанок на претставници од сите политички партии на опозицискиот блок, коалициски партнери на СДСМ но и партии со коишто се прошири соработката.

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ги запозна претставниците на партиите од опозицискиот блок за текот на лидерската средба одржана во Брисел, под покровителство на Европската унија.

Политичките партии од опозицискиот блок му дадоа силна поддршка на Заев и на принципиелните позиции и ставови со коишто настапува во разговорите, барајќи начин за излез од политичката криза во којашто се наоѓа Македонија.

- Заеднички беше констатирано дека можностите за продолжување на разговорите, на принципиелно и рамноправно ниво, може да се разгледуваат уште многу кратко време. Преодна Влада во којашто нема да учествува Никола Груевски е основен принцип за да може да се гарантираат минимални услови за организирање на фер и демократски избори во Република Македонија. Само на тој начин ќе може да се стабилизираат институциите, да се нормализираат состојбите и да се вратат механизмите на контрола во општеството за конечно граѓаните слободно да ја искажат својата волја на демократски избори, се вели во заедничкото соопштение на сите кои учествуваа на заседанието.

На состанокот се разменија и мислења за понатамошни активности и делување на опозицискиот блок. Во духот на демократските принципи и вредности консултациите ќе продолжат со граѓанските организации, граѓанските активисти и поддржувачи како и во рамки на самите партии.

http://www.novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=22965


дрн дрн јариња

8)

Ако продолжат со овој памет на крај бомбите ќе си ги слушаат само Заев и Шекеринска .
Хахахах ..глупостиневидени


СДСМ ќе продолжи со објавување на „бомбите“

од НОВА објавено на: 14-06-2015

СДСМ повторно ќе ги активира „бомбите“, откако преговорите во Брисел за решавање на политичката криза во земјава пропаднаа, објави Алсат-М

За партијата неважечки е и договорот кој беше постигнат на 2 јуни во Скопје, што значи ќе се укине мораториумот за објавување на прислушуваните материјали за можните криминални дејства на власта.

Извори од СДСМ за Алсат М велат дека неважечки ќе бидат и другите точки вклучени во документот од 2 јуни, со кои СДСМ се обврзуваше да се врати во Собранието, поточно обврските од точка шест од договорот или за текот на транзицискиот период.

„СДСМ ќе се врати во Собранието и ќе раководи со анкетната парламентарна комисија основана за скандалот со прислушувањето. Комисиите за откривање и интервенција во комуникациите исто така ќе се раководат од страна на СДСМ и ќе почнат со работа испитувајќи ги неуспесите во надзорот и функционирањето на државната разузнавачка служба. Првиот извештај на овие комисии ќе биде изготвен во ноември 2015 година“, стои во документот потпишан на 2 јуни од четворицата лидери со посредништво на европскиот комесар, Јоханес Хан.

Од СДСМ истакнаа дека се подготвени да седнат на преговарачка маса, повторно со цел надминување на политичката криза. Инаку, СДСМ денска одржа координативни средби со невладиниот сектор и со коалиционите партнери за дефинирање на понатамошните чекори. На состанокот била дадена силна поддршка на Зоран Заев и на принципиелните позиции и ставови со коишто настапува во разговорите, барајќи начин за излез од длабоката политичка криза во којашто се наоѓа Република Македонија.

Исто така, како што велат од СДСМ, преодна Влада во којашто нема да учествува Никола Груевски е основен принцип за да може да се гарантираат минимални услови за организирање на фер и демократски избори во Република Македонија. Само на тој начин ќе може да се стабилизираат институциите, да се нормализираат состојбите и да се вратат механизмите на контрола во општеството за конечно граѓаните слободно да ја искажат својата волја на демократски избори, заклучиле на состанокот каде присуствувале СДСМ, коалиционите партнери и невладините организации.


http://www.novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=22970


9)

А душманско крничкото АнтиМакедонско пљачкашко здружение си ги екипира ѕверовите мутатнтите гнсите. Криминалци Македоније уједините се .Цела изборна машинерија како од снимките СЕГА како што вели Марин Бабиќ работи во полн ек .буџетот се пљачка 24/7

А брлив Зајко ќе преговарал , ќе го молел Груевски ....хахах нездрава работа бреј бреј бреј што ќе беше ова. .Па натрти му се на Грујо и заврши ги преговорите ..на заедничко задоволство.

Да бе :

Мијалков, Јанкулоска и Јанакиески остануваат блиски соработници на Груевски

од НОВА објавено на: 15-06-2015

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, на предлог на Груевски, вчера го реизбра Емил Димитриев за генерален секретар и избра нов состав на Извршниот комитет, во кој остануваат дел од досегашните членови, но има и 10 нови имиња, информираше владејачката партија.

Во партискиот Извршен комитет остануваат Мартин Протуѓер, Сашо Мијалков, Никола Тодоров, Никола Поповски, Зоран Ставрески, Владимир Пешевски, Гордана Јанкулоска, Антонио Милошоски, Илија Димовски, Зоран Георгиевски, Силвана Бонева, Зоран Илиоски и Влатко Ѓорчев.

Од новоизбраните членови се Коце Трајановски и Миле Јанакиески, додека има и ликови помалку познати за пошироката јавност, меѓу кои Никола Димески од Прилеп, Христијан Мицковски, професорот од Машинскиот факултет, доктор Александар Митов, Лазар Котевски, градоначалник на Новаци, Никола Затуровски, директор на средното училиште Нико Нестор во Струга.

Оттука, луѓето што се повлекоа од јавните функции по избивањето на политичката криза, како Мијалков и Јанкулоска, и сега Јанакиески остануваат соработници на Груевски во партијата.

http://www.novatv.mk/index.php?p=1&navig...vest=22984


16-06-2015, 02:33 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#3

И сега со кого тоа си правиш муабет Флок? Со самиот себе? Се гребеш од Јордан за удбашки поени?
Ве води будала. Преработено на речникот на Јордан, “четвртопозивац“.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
16-06-2015, 05:44 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,944
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

(16-06-2015, 05:44 AM)МрачниотКоњаник Wrote: И сега со кого тоа си правиш муабет Флок? Со самиот себе? Се гребеш од Јордан за удбашки поени?
Ве води будала. Преработено на речникот на Јордан, “четвртопозивац“.


Да те прашам Коњанику, уште ли ги броите убиените одс снајперистите па не излегуват со бројка колку мртви има кај протестантите.
Приказните за снајперистите се излезени од кујанта на УДБа одтука и јасно е кој ги шири.

16-06-2015, 12:41 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,944
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

Flok, мора да има изиграни од Заев. Во СДСМ постојат две спротивставени струи. Црвените Кмери на Милчин кои заедно со Груевски се чувари на едноумниот тоталитарен комуњарски систем и другата група која сака да се ослободи од влијание на Милчин. Дали оваа втората група е навистина демократска и навистина сака да го демонтира комуњарскиот систем или само глуми демократи за да биде различна од Црвените Кмери, сеуште неможам да кажам ништо.
16-06-2015, 12:46 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#6

Ах Јордан се јадосува што на удбашкиот мини- протест немаше оружје и жртви. Ах јадови!
СДСМ- удбашка. Какви струи каков бакрач. Сите одат со микрофоните в џеб вклучени.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
16-06-2015, 06:35 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#7

Оружен бунт и пролеана крв, тоа е сценариото на Нуланд- а треба секој платен долар од неа до крај да се одработи. Заев се фати на орото да биде нејзино пијунче. И на таму ќе одат “протестите“ на СДСМ, една ескалација по друга и на крај крваво финале.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
16-06-2015, 06:42 PM
Reply
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 442
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#8

Абе ова како после државниот удар на 24 декември 2012 год,
Српско –грчка пропагнада Сител –канал5-МРТВ –Алфа лажеат дека СДСМ направил државен удар а уствари тоа го направи Груевски и паравоените единици на ДПМНЕ .
А СДСМ како блесави блокираат сообраќа луѓе – возачи пцујат со право оти СДСМ се просераваа на луѓе им велеа “демократијата ни умре “ Нервозни возачи прашалници над глава која е таа демкратија дали е млада стра имала ли деца .
Шекеринска у некое подрумче пишувала ромаче .. “ Мил мој ....” па тек у март април излегува среќна замисли напишала БЕЛА книга за 24 декември . Го заболе некој за бели книги нема народ друга работа ќе им ги чита глупстите на СДСМ .

И сега испада истата работа .
Не ги бива скапаниците па тоа ти е .

1)

Заев сам себе се фаќа во лага .Веќе тешко е некој нормален да му верува .
На Алсат – М веќе сам си ги кажува лагите

Заев спремен да ги напушти преговорите, ако нема договор за оставка на Груевски!

Објавеново 10 јуни 2015

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, би можел да ги напушти преговорите во Брисел, ако и понатаму се инсистира на предлогот мандатот на техничката влада да биде само 3 до 6 месеци, како што посакува премиерот Никола Груевски.

- Заев не може да ги продолжи преговорите без да обезбеди преодна влада без Никола Груевски во неа и без да се договори таа промена да се случи брзо. Нема никаква смисла СДСМ да се согласи со идеите Груевски да ја малтретира Македонија до крајот на годината. Тоа не е во интерес на земјата, туку само во интерес на кликата на Груевски – вели извор на Плусинфо.

Изворот вели дека Заев не само што бил одлучен во разговорот со еврокомесарот Хан, туку имал и средба со американскиот амбасадор Џес Бејли, на која го повторил својот одлучен став. Дипломатите во Брисел, за да го убедат Заев да му попушти на Груевски, за техничката влада му ги нуделе ресорите внатрешни работи, финансии и транспорт. Посматрачите проценуваат дека Заев нема да подлегне на притисоците да попушти пред барањето на Груевски да остане премиер до декември.

http://www.plusinfo.mk/vest/29909/zaev-s...a-gruevski


2)

Веќе почнаа да ги дупат за нетолеранција .
Па дибро нели самиот ќе иницира нови преговори каде ќе биде потолерантен.
На барање на Грујо во кабинет ќе стават камера и Зајко онака ќе се поднаведне ќе му се поднамести на Грујо и така преговори ќе завршан на обострано задоволство.

За НЕТОЛЕРАНЦИЈАТА во политиката на Заев

Понеделник, 01 Јуни 2015

Да се пишува за толеранција во политиката е ѓаволски тешка работа и е многу слично што и градење на утопија, посебно ако предвид го имаме нашето секојдневие. Ова особено го мислам за Заев, СДСМ и „граѓанските“ и „независни“ отпораши пред Владата на Република Македонија. Нетолеранцијата и исклучивоста што тие ја покажуваат досега не сум ја видел. Никако не можам да ја разберам.

Затоа, инспириран и поттикнат од таквото однесување, одлучив да им адресирам
еден есеј за толеранцијата. Случувањата во изминативе неколку месеци, ме тераат да мислам дека, доколку постои плуралитет на мислења и толерантност кон нив, таа сигурно не е таму каде што ни е најпотребна

Толерантноста, што значи подготвеноста за компромис и разбирање, единствено е
возможна преку разговор кој не одбегнува спротивставување, но ги препознава
причините кои го предизвикале, па преку знаење и аргументи придонесува за
заедничко решение

итн
итн

Сотир Костов за Дневник

http://www.kurir.mk/komentari/kolumni/20...ta-na-Zaev


3)

И Шилегов почна да се бламира . Што има врска и да е техничка влада кога Зајко бара некој 6 месеци пред избори Грујо да си оди . Што може да се направи за 6 месеци . Едно гоооооолемо ништо . Тоа ти е исто како и самиот Грујо да ги организира изборите .

Шилегов: Груевски, не бегај од темата

Објавено: , 15/06/2015

По зачестените најави на премиерот дека тој е подготвен за избори во секое време кога ќе посака опозицијата, реагираше порптаролот на СДСМ, Петре Шилегов, кој му укажува да не бега од темата-техничка влада.

„Бидејќи почна да си ги билда мускулите со избори, за Груевски и компанија една кратка порака: Не бегајте од темата. На Македонија не и требаат брзи, туку фер избори. Поднеси си оставка, да си се формира техничка влада која ќе организира избори и тоа е. Во меѓувреме ќе си сносите и правна одговорност за (зло)делата. Или тука те боли ? А ? Се’ друго е прчење како петел на буниште“, напиша Шилегов на својот Фејсбук профил.

http://a1on.mk/wordpress/archives/501347

4)

Зајко како и секој гилиптер од СДСМ од победа знае да направи пораз .
Само за тоа ги бива .

Ал Џезира ја ПОТВРДИ АВТЕНТИЧНОСТА на „бомбите“, Обвинителството ги чува во фиока

Објавеново 11 јуни 2015

Поминаа четири месеци откако опозициската СДСМ почна да објавува прислушувани разговори и да поднесува кривични пријави против високи државни фунционери, а Јавното обвинителство досега не се изјаснило по ниту една од пријавите, ниту ги прифаќа, ниту ги отфрла, а не дава прецизен одговор на прашањето какви дејствија точно се превземаат за да се провери дали сомневањата се точни или не.

За разлика од Обвинителстото, ГЕРМАНСКАТА ЛАБАРАТОРИЈА на барање на телевизијата Ал Џезира ја ПОТВРДИ АВТЕНТИЧНОСТА на една од снимките од прислушуваните разговори меѓу премиерот Никола Груевски и поранешниот министер Миле Јанакиески, а се однесува на ЗЕМАЊЕТО ПРОВИЗИЈА од кинеската компанија за градењето автопати во Македонија.

СДСМ поднесе триесетина кривични пријави, и како што објаснуваат од партијата, досега не добиле никаква информација за тоа дали пријавите се процесуирани, односно дали се прифатени или одбиени, ниту пак биле викнати да дадат изјава во врска со поднесените доказни материјали, аудио снимките, како и транскрипти од разговорите.

Од Обвинителството информираат дека се постапува по кривичните пријави што ги поднесува СДСМ и дека на нив работат 23 обвинители. Какви дејствија се превземаат, дали се прави вештачење на снимките и дали и кои сведоци се повикуваат на разговор, не откриваат.


Германските експерти, пак за Ал Џезира потврдија дека се работи за вистинса снимка, која НЕ Е МОНТИРАНА и која е направена со ПРОФЕСИОНАЛНА ОПРЕМА за прислушување. Од лабораторијата нагласуваат дека е многу тешко да се лажираат вакви снимки.

http://www.plusinfo.mk/vest/30019/al-dje...a-vo-fiokaГерманска лабораторија ја ПОТВРДИ АВТЕНТИЧНОСТА на снимките

10 June, 2015

Германска лабораторија ја потврди автентичноста на прислушуваните разговори кои ги објавува опозицијата.

Анализата е направена на барање на телевизијата Ал Џезеира која до лабораторијата доставила еден разговор меѓу премиерот Никола Груевски и поранешниот министер Миле Јанакиески, а се однесува на земањето провизија од кинеската компанија за градењето автопати во Македонија.

Германските експерти потврдиле дека се работи за вистинита снимка, која не е монтирана и која е направена со професионална опрема за прислушување. Од лабораторијата нагласуваат дека е многу тешко да се лажираат вакви снимки.


http://www.telma.com.mk/vesti/germanska-...a-snimkite


5)

Никому не му е јасно што точно бара брливиот Заев .
Што мака има чоеков ?
Очигледно има некакви психички проблеми .Како инаку да се објасни негово мешање во работи каде нема потреба од негово присуство .

Груевски е миленик на ЕУ педофилите и Американците .
Заев докажа каков човек подржуваат ЕУ и САД .
Што сега неможе да се преговара и со Груевски а ЕУ и САД да бидат посредници кога Грујо е нивни човек .
ЕУ и САД нека си го решат проблемот со Грујо ајдук војвода .

Како изолираниот Груевски стана МИЛЕНИК на лошиот Запад

Недела, 07 Јуни 2015

Нешто потенцирано! Има ли некој во опозицијата, ако веќе нема во СДСМ,
кој може да му објасни на Заев со какви позиции ќе патува в среда во
Брисел? Да го потсети дека Јоханес Хан на пример е власт во Европската
Унија, а тој и Груевски ќе преговараат со Европската Унија. Едноставно да
му каже отворено дека пристрасен може да биде брат му Вицето, а не
ХанАко Лидија Димова не знае, Шекеринска би требало да знае дека ЦИГАНЧЕЊЕТО во такви преговори значи дека на следната средба добивате барем два пати полоши
преговарачки позиции. Воздигнувањето на ЦИГАНЧЕЊЕТО во инает, значи дека
РАЗГОВОРИТЕ СЕ ЗАВРШЕНИ , а Вие треба да го ставите потписот на КАПИТУЛАЦИЈАТА . Во спротовно изборот ви се сведува на опцијата наместо вас, друг да го стави тој потпис во ваше име. А, тоа е последната фаза пред абдејтување на црната листа на ЕУ.

Хан е политички актер во Европа со тенденција за збогатување на неговата политичка кариера и никаква импровизација не му е во корист. Особено не неуспех во решение на ваква СМЕШНА политичка криза во МИНОРНА ДРЖАВА каква што е Македонија. Ако авторитетот и политичката кариера на Заев не му вредат ни пет пари е негов проблем.


Авторитетот и политичката кариера на Хан е негов влог во оваа политичка
рашомонијада што токму Заев ја почна. И тој влог од овој случај ќе биде дуплиран. Такаќе заврши ова. И добро е тоа Заев да го знае, особено кога веќе решил да му става сопки на Хан, само затоа што Фрчо и Геро мислат дека Хан бил „дил ориентед” на страната на Груевски. Па затоа добро било да почекале САД да се вмешале во ситуацијата. За да не чекаат бадијала утредента Вашингон депонираше ОДГОВОР . „Хан ја има ЦЕЛОСНАТА наша поддршка за решение на кризата”. Толку. Но, така е тоа кога советници на македонската опозициска „авангарда” се досаден екс-новинар, нереализиран претседнички советник и пропала певаљка. И кога сето тоа ќе се зачини со идеолозите на ОМРАЗАТА во Македонија се добива производ , што и колку и да си политички аматер ќе разбереш дека е на ТВОЈА ШТЕТА

итн
итн

Марјан Николовски за ДЕНЕШЕН

http://www.kurir.mk/komentari/kolumni/20...siot-Zapad


Фактор: Викторија Нуланд се вклучува во решавањето на политичката криза во Македонија

јуни 15,2015


http://brif.mk/?p=185221

Молим лепо .

Ете им го Грујо ајдук војвода на САД и ЕУ и нека си го решат проблемот .

Што има бласавиот Заев да се меша во туѓи работи.
Ама Зајко си има некакви душевни тегоби изгледа .Не си е саглам човекот тоа веќе неможа да се прикрива .


Ах да
Денес ми се јавија пироманите од ДПМНЕ
Сега станале ‘агенција за обезбедување од пожари а богами и имоти и лица’

16-06-2015, 09:26 PM
Reply
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 442
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#9

Добро бе што му е на овој Заев Забеганиот
Абе овој ептен дувнал со паметот .
6 месеци пред избори да напуштел Грујо Гомно ајдук војвода .
Па ќе напушти и што со тоа ?
После тоа ДПМНЕ-овски криминалци во Собрание ќе ги кочат сите Закони се што може да се саботира .
Тоа ти е исто како Груевски да ги организира изборите .
На Зајко мора да му фали некја даска во главата (или може цел шлепер граѓа туку да нее цело складиште )
Абе Грујо Гомно ајдук војвода е проблем на ЕУ на тие кој гледале надеж во него и го одобрувале цело време не на СДСМ не на народот.
Тие нека преговараат со него .Зајко потпишал и толку нема што друго да се преговара со Гомно Ајдук војвода

Еве :

1)

Заев: Со потписот Груевски веќе призна вина и мора да се ПОВЛЕЧЕ НАЈМАЛКУ 6 месеци ПРЕД ИЗБОРИТЕ

21 јуни 2015

Ако Груевски во петокот потпиша дека е согласен да се поддржат сите спечифични препораки на Европската комисија, меѓу коишто последни се препораките во Извештајот на Прибе, а тие укажуваат на системски недостатоци и институционални злоупотреби, а системот и институциите се раководени од Груевски и негови соработници, тоа значи дека Никола Груевски веќе призна вина.

Со таква констатација, меѓу другото, излегува претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во интервјуто за „Револуционер“.

- Европската експертска група прецизно ги скенирала состојбите во Македонија и потврди дека во земјава постојат „системски недостатоци“. Тоа значи дека државниот систем не функционира. Зошто е тоа така? И ние постојано укажуваме, еве и Извештајот тоа го посочува. Проблемот е во функционирањето на институциите на системот, тие институции што ги плаќаат сите граѓани на Македонија, а работат во функција на власта. Или, и тоа е забележано во Извештајот, моментумот на самоцензура, непостапување на институциите и на поединци, кога се во прашање одговорности во власта.

Видете само што пишува во Извештајот за Управата за безбедност и контраразузнавање, дека „УБК работи надвор од својот законски мандат во име на власта, за да ги контролира носителите на високи функции во јавната администрација, обвинителите, судиите, политичките противници“ и дека УБК се вмешува во независноста на судството и другите национални институции. Тоа е скандал, и дури овој збор и го употребуваат европските експерти. Најдиректно е проблематизирана работата на правосудството. За Јавното обвинителство, европските експерти посочуваат дека постои “фамилијарна поврзаност помеѓу високо позиционирани политичари и носители на високи функции во УБК и во Јавното обвинителство“.

Како што знаете, јавниот обвинител за организиран криминал, Јован Илиевски е баџанак на Сашо Мијалков. За судството, експертите од Европа велат дека „не смее да постои такво нешто како што е “политички случај“, со сите случаи во судска постапка мора да се постапи на ист начин, ефикасно, независно, непристрасно“. А за колку политички случаи слушна јавноста со аргументи низ процесот Вистината за Македонија?! Космос и Љубе Бошкоски се само некои од нив. Видете што се случува со монтираниот случај Пуч, кој стигна до Обвинителен акт, луѓе се во затвор, а десетици кривични пријави против власта во Обвинителството не се пипнати. Ете и за тоа прислушување и снимките што ги објавуваме, експертите на Европската комисија констатираат дека се направени во просториите на националната разузнавачка служба.

Така што, ова се факти, после коишто ниту една демократска Влада, во ниту една демократска земја, ни минута не би останала на власт. Но, имаме работа со хибриден режим. Не би сакал да коментирам како меѓународната заедница ќе се постави кон власта на Груевски после овој Извештај изготвен од Рајнхард Прибе, но знам како ние сме поставени, ги употребуваме и ако е неопходно и ќе ги интензивираме сите демократски механизми што ни стојат на располагање за да помогнеме во нормализацијата на државата - вели Заев, меѓу другото.

Целото интервју може да го прочитате тука.

http://www.plusinfo.mk/vest/31123/zaev-s...d-izborite2 )

Зборот и потисот на Грујо Гомно ајдук војвода вреди колку едно гомно

Заев му купува време на Гомно ајдук војвода

Грујо гомно ајдук војвода никогаш и немал нема и нема да има намера да преговара

Зини излажи е човеков .
А Зајко Забеган се надева на договор со ваков закоравен непоправлив криминалец

Еве :

Заев бара преодна Влада, Груевски најваува ЕВРОПСКИ РЕФОРМИ

24 June, 2015

Наместо изјава за новинарите Груевски реши планот на владата за нови реформи за европска интеграција да го соопшти преку фејсбук. На својот фејсбук профил напиша дека планот е прецизен со конкретрни мерки и рокови кои треба да се исполнат. Премиерот најави дека тоа ќе биде ангажман на целата влада и на посебен тим министри кои неколкупати неделно ќе се среќаваат за да ги подготват и спроведат европските реформи. Овој негов став доаѓа по разговорите со европската унија и препораките на европските стручњаци.

-Планот се фокусира на реформи кои ќе го унапредат владеењето на правото, слободите, изборното законодавство, борбата со криминалот и корупцијата, порача Груевски преку својот Фејсбук профил.

Тој смета дека Макеоднија ќе излезе посилна од оваа криза и ги поздрави заклучоците на унијата.

И Социјалдемократскиот сојуз ги поздрави заклучоците на советот на министери на ЕУ. Тие во соопоштението потенцираат дека европоската унија порачува дека приоритет на Република Македонија е да се решат системските проблеми со владеењето на правото, вклучително и во однос на прекршувањето на основните човекови права независноста на судството слободата на медиумите корупцијата изборите. За СДСМ овие системски проблеми и злоупотребите на Власта се основната причини за длабоката политичка криза, решавањето на системските проблеми, деполитизација на државните институции, разграничувањето на партијата од државата, изборните реформи и создавањето услови за фер и демократски избори, според СДСМ можат да се обезбедат само со преодна Влада без Никола Груевски која би ги организирала следните избори.

Советот на европската унија вчера ги повика сите страни да го почитуваат договорот од 2 јуни, и сите препораки на европската комисија. Политичките партии, во интерес на граѓаните и на земјата да превземат одговорност и да преземат итни мерки за одржливо решение, конструктивно да се вклучат во политичкиот дијалог и да продолжат со напорите да се врати довербата во институциите, се вели во заклучоците на европскиот совет.


Билјана Ставрова

http://www.telma.com.mk/vesti/zaev-bara-...ki-reformi

3)

Криминалот на Грујо Гомно ајдук војвода се засилува
Пљачката на државниот буџет –развратот од Грујо гомно ајдук војвода и неговата криминална дружина не само што не сатанува туку веќе имаме засилување –забрзување на општата пљачка .


Еве :

ФОТО: Владата се оградува со ковано железо од 700.000 евра


24-06-2015

Околу задниот дел на Владата забрзано се поставува ограда од ковано железо и бетонски столбови, пренесува порталот A1 ОН. Ова е првпат владиниот објект кој откако е изграден е отворен, сега да се оградува

Според планот на сегашната власт, новиот барокно-неокласичен изглед на владината зграда ќе се финишра со поставување на ваква ограда околу целиот објект, со што целиот ќе биде затворен.

Поставувањето на оградата од ковано железо околу Владата чини 700.000 евра, а проектот го гради скопската градежна компанија Бауер БГ. Оваа компанија е ангажирана на повеќе проекти финансирани од државата, меѓу кои и реконструцијата на фасадата на Владата и новата ограда на мостот Гоце Делчев.

http://libertas.mk/фото-владата-се-оград...овано-жел/


4)

Пљачкашките банди на Грујо гомно ајдук војвода пљачкосуваат пистошат низ цела Македонија

Еве :

Инспекција денеска го окупираше Охрид

24 јуни 2015

Инспекција денеска го окупираше Охрид, проверувајќи ги дуќаните и рестораните низ градот, пишува Охрид скај.

Порталот известува дека се казнувале дури и возачите на кајчиња на пристанишетото по 3.000 евра наводно поради неиздавање фискални сметки.

http://www.plusinfo.mk/vest/31447/inspek...ashe-ohrid
5)

Криминалите што ги правеле Грјо гомно ајдук војвода со мрднатиот Мијалков и остали мутанти од ДПМНЕ што ги знаевме а ете само се потврдија со снимките не само што не престанале туку се засилуваат .
За ова знам и го твдам и јас .Ништо нее сменето .Бандата на Злото од ДПМНЕ овските мутанти и понатаму ги прави истите работи

Еве :

Пендаровски: Имаме докази дека УБК се уште НЕЛЕГАЛНО ПРИСЛУШУВА


23-06-2015

Неспорно е дека Извештајот на Прибе е најостар досега, но се што пишува таму ќе биде само мртва буква на хартија ако нема луѓе кои ќе го спроведуваат тоа, смета професорот Стево Пендаровски.

Тој на трибина на „Цивил“ наведе неколку примери во прилог на тезата, меѓу кои и тоа дека опозицијата има докази дека УБК продолжило со нелегално прислушување и по оставката на Сашо Мијалков.

Пендаровски во кризата гледа две компоненти – политичка и правна, но според него, втората – односно на содржината од снимките, е многу поважна и на неа опозицијата мора да инсистира, во спротивно вели, Македонија никогаш нема да стане европска и правна држава.

Пендровски рече ако има договор на 29 јуни, во него мора да има конкретни рокови за сите обврски и одредби, а доколку нешто од напишаното не се почитува опозицијата во истиот момент да го напушти процесот и да ги бојкотира изборите.

На трибината говореше и професорот Кекеновски, кој смета дека акцентот во јавниот дискурс погрешно се става на изборите, наместо на поправката на системските слобости.

На петочната средба лидерите на четирите партии се обврзаа доследно да ги спроведат препораките од Извештајот на Прибе.

Дипломатски извори велат дека тој е список со задачи за идната т.н. транзициска влада која треба да биде договорена до понеделник.

http://libertas.mk/пендаровски-имаме-док...-убк-се-у/

25-06-2015, 08:51 PM
Reply
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 442
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#10

И сега бе Зајко ?
Мај ти направија војна си купија еден месец .
Јуни демек преговараа ТИ (со другите од СДСМ) им купи цел месец .

Е сега ?
Што радикални мерки во ЈУЛИ на ПЛУС 45 степени ?
Ќе бидете голи со Радмила а покриени со мантили и ќе им се покажувате на луѓето онака радикално во ЈУЛИ ќе ги вадите од памет и така ќе решите нешто .
Луѓето си одат на одмори нема со вас да си го губат времето .
Ах бе Зајко Зајко не ве бива .


1)
Хан в понеделник не доаѓа во Скопје
26 јуни 2015

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, нема да присуствува на лидерската средба која ќе се одржи во понеделник, а на која ќе се направат последни обиди да се постигне договор меѓу лидерите на опозицијата и на власта за решавање на политичката криза, објави А1.он.

Од ЕУ потврдуваат дека Хан нема да посредува во разговорите во понеделик, но додаваат дека и понатаму е ставен на располагање.

– Комесарот нема да присуствува на средбата, но останува во контакт со соговорниците и ги остава каналите за комуникација отворени - изјави портпаролката на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика, Маја Коцијанчиќ.

Како што претходно беше изјавено одлуката на Хан дали ќе дојде во Скопје во понеделник зависише од тоа колкави се шансите дека преговорите наредната недела ќе завршат со конкретен договор.

За сега позициите на двете страни остануваат непоместени со оглед на изјавата на премиерот, Никола Груевски за „Фајненшал тајм“ каде вели дека нема да се повлече од функцијата и покрај инсистирањата на опозицијата.

http://www.plusinfo.mk/vest/31637/han-v-...-vo-skopje

2)

Владата со ист рецепт и за извештајот на Стејт департментот – ќе правела реформи


26-06-2015

Владата на Република Македонија гледа на извештајот на Стејт департментот како на дел од соработката со стратешкиот партнер САД и верува дека предизвиците содржани во него ќе бидат надминати преку реформите од владиниот план за нови реформи за европските интеграции, кој беше усвоен на минатата владина седница.

– Извештајот на Стејт департментот го гледаме како дел од нашата соработка со Соединетите Американски Држави кои се наш стратешки партнер во реализација на нашите цели за евроатлантски интеграции, истиот секогаш сме го почитувале и врз основа на него сме правеле многу реформи. И во годинашниот извештај за Република Македонија се забележуваат слични или исти, по обем и по квалификации, предизвици кои се карактеристични за овој регион, но и карактеристични и за некои од земјите членки на Европската Унија што може да се забележи бидејќи извештаите за сите земји се јавни. Ние веруваме и сме убедени дека преку реформите кои се содржани во владиниот План за нови реформи за европските интеграции ќе успееме во следниот период да ги унапредиме капацитетите, амбиентот и состојбите за тие предизвици да бидат надминати, а во тој процес на напредок ќе продолжиме блиску и тесно да соработуваме со САД, изјави за МИА владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев.

Инаку, извештајот на Стејт департментот, е сличен како тој на специјалниот на ЕК, изготвен од експертскиот тим предводен од пензионираниот директор во ЕК, Рајнхард Прибе, и изобилува со многу критики за власта во повеќе области.

Владата, и за двата извештаи има ист рецепт – изготвување план и ветување за решавање на проблемите. Опозицијата и експертската јавност, пак, смета дека проблемите не може да ги решава тој што ги создал.

http://libertas.mk/владата-со-ист-рецепт...ештајот-н/

27-06-2015, 06:55 PM
Reply
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 442
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#11


1)
Абе тргнете се од Зајко гледате дека е фатен у глаата
Нека си бараат од СДСМ некој посаглам човек Зајко не го бива .

Тито Петковски: Предлогот е неприфатлив, Заев ГО ГУБИ КРЕДИБИЛИТЕТОТ со овие тајни средби

01 јули 2015

Коалициониот партнерна на Зоран Заев и Претседател на НСДП, Тито Петковски за Плусинфо изјавува дека Заев не смее да прифаќа вакви ТАЈНИ СРЕДБИ и воопшто предлогот кој вчера беше објавен на Алсат м е неприфатлив за коалицијата.

– Дефинитивно Заев го губи кредибилитетот на тие евентуални средби. Ако тој предлог навистина постои, тој е неприфатлив. Предлогот не е никаков придонес во решавање на политичката криза бидејќи и сега според нашиот Устав три месеци пред избори владата врши само технички работи. Груевски до сега ова никогаш не го почитувал нема никаква гаранција зошто сега би го почитувал. Во овој предлог нема ништо што Груевски жртвува, само се колне дека ќе го почитува Уставот – вели Петковски.

http://slobodenprostor.com/?p=10038

2)

Зајко малоумен изиграва тајни агент нула запирка нула нула седум чооввееччеее.

Меѓупартиска средба далеку од очите на јавноста

30 јуни 2015

Преговарачките екипи на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, предводени од партиските лидери Никола Груевски и Зоран Заев, ги продолжија денес преговорите за излез од кризата далеку од очите на јавноста.

http://alsat.mk/News/201708/megjupartisk...a-javnosta

3)

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев не го признава судството како независна власт по уставот и по законот бидејќи тоа е под тотална контрола на Никола Груевски и неговата власт.

01 јули 2015

- Нема да присуствувам на закажаните судски рочишта, нема да продолжам да ја почитувам определената мерка да се јавувам во судот секој понеделник во 9 часот, како и останататите мерки за обезбедување присуство за водење на отворена кривична простапка. Со ваквото мое јавно соопштение судот е должен согласно законот за кривична постапка веднаш да ја изрече мерката притор и да ме лиши од слобода. Ја очекувам од денеска оваа одлука на судот. Јас сум во просториите на СДСМ или во Кампот на слободата заедно со граѓаните - соопшти пред малку лидерот на СДСМ ПО ДОНЕСУВАЊЕТО на одлуката на Основен суд Скопје 1 д се прифати обвнителниот акт против него во случајот „Пуч“.

http://www.plusinfo.mk/vest/32154/obnove...28video%29

Аааа па неможе така Зајко
Ти не го прифати предлогот на Фрчко за распуштање на Комитско бандитско арамиските судови на ДПМНЕ туку ги прифати .
Немој сега да бегаш кога те фатија како шпиунираш за странски служби .
Ќе си легаш затвор ич таа работа немој молим те .
01-07-2015, 10:06 PM
Reply