Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЧЕСНИОТ И СКРОМНИOТ ГРУЕВСКИ !!
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,722
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1


ГЈ: Ало

НГ: Ало, Горде шо праиш?

ГЈ: Добро еве малку по дома весници и така…

НГ: За две работи те барам

ГЈ: Кажете…

НГ: Она што ми остави ти едни проспекти, ти текнува?

ГЈ: Да, да… јас да ви кажам не ви вршев притисок ама…

НГ: Тоа на М…на М…

ГЈ: Е добро океј…

НГ: Да не зборам сеа вака…

ГЈ: Да да…знам знам, точно…ако има шанса да ми го вратите проспектот за да го напраиме ко шо треба, да не утнам нешто…

НГ: Тој ми е тука пред мене, тие другите два не знам кај ми се…тоа тебе не ти требаат другите

ГЈ: Не ми другите по, тој шо треба е кај вас….хахах

НГ: Да… ја ги видов сите три пошто овој го одвоив, тој терај го, ќе видиш таму што треба, фул све…

ГЈ: Да де… па затоа и да видам попрецизно да биде ко шо треба ахах..пратете ми го вие…

НГ: И битно ми е позади, позади да има екрани… коа се возам со маливе…

ГЈ: Да да да…нема проблем, таму имаше у тој јас, се сеќавам и јас го листав, нема пробчем тој ќе го напраиме…

НГ: Друго ќе видиш тој е фул као за….

ГЈ: Да де да, не, не, не океј си е…

НГ: …се знае тоа…

ГЈ: Мислам таму не може да има промашај на таа варијанта…хахах

НГ: Да да

ГЈ: Така да супер…

НГ: Така да почни ја постапката, терај ја

ГЈ: Да да да, ние ќе го напраиме само вие пуштете ми го назад проспектов, за да…

НГ: Утре го добијаш…

ГЈ: Да, да, да, да биде ко шо треба работава…сеа да не зборам и ја многу…

(This post was last modified: 14-05-2015, 12:12 AM by ЈорданПетровски.)
14-05-2015, 12:07 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,722
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2


НГ: Ова со процедурава за набавка за она што ми испрати ти едни…

ГЈ: Да, да, да веќе ја стаивме у постапка со тоа што ја милам и кажав како треба да испадне, треба само да видам неделава требаше некаде да објавиме за да направиме внимателно, пошто е нели 100 посто електронски да не ни улета некој друг нели треба да има нешто…мислам тој човекот шо ми е таму мислам е… отворено му кажав да испадне вака и вака сеа оти не може да не му кажеш, а да испадне…

НГ: Да де да…

ГЈ: Така да он рече добро да проучам што е специфично у однос на другиве за да стесниме простори оти…

НГ: Да да…

ГЈ: … нели на 100 посто електронски, не моеш да речеш, слушај ти не чиниш, посебно што и тие другите чинат нели…

НГ: Ама истовремено треба да се пази тој и да не се забораи кога ќе виде како е работата, тој што ќе понуди…

ГЈ: Е па ние нели ја знаеме вака од прошлиот пат рамката па сега ако забега ако треба па ќе поништиме еднаш па ќе распишеме пак…

НГ: Да, да…

ГЈ: Мислам не може да не дере нели…

НГ: Да да…Ова го примив што го остаи го видов… вчера и ми го најави тој човекот

ГЈ: Да да, добро јас сакав и му реков да напраи белешка знаете да си имаме да сме на чисто…

НГ: Да, па тие што викаш ти што останале работи нека ги пратат кај нас и така, кај Лена

ГЈ: Океј, па јас му реков викам остај ги кај тебе у каса негде дур не се договориме, да не ги шетаме оти они знаете, кај нас мислам без оглед шо максимално дискретно, они мора да напраат од кај е што е… ради нели, да се заштитат со процедура, уште денес ќе ги пратиме у некоја кутија кај Ленче…

НГ: Кај Лена на рака да…

ГЈ: Да да, океј договорено претседателе…

НГ: Пријатно…
14-05-2015, 12:09 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,722
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

25. Разговор помеѓу Гордана Јанкулоска и Никола Груевски

ГЈ: Ало
НГ: Горде здраво, шо праиш?
ГЈ: Здраво, добро еве на работа…со обврски вообичаено.
НГ: За ова се јавувам шо ми пиша…
ГЈ: Аха..
НГ: До локалните ние нема да објавуваме дека го презимаме возилото туку ќе глумиме дека е на МВР и вие ќеси го користите коа ќе ви доаѓа некој познат ова она, ќе го користите а ние ќе го користиме само коа ќе одам на пат или кога имам дестинации кајшто не ме чекаат новинари
ГЈ: Нема проблем претседателе, јас пошто…
НГ: Така да заради тоа ќе го задржиме… ќе комбинираме…
ГЈ: Да да добро нема проблем…
НГ: Таму…кај шо ме чекаат куп новинари ќе си одам со старата
ГЈ: Да де да…
НГ: …или ако е на пат ќе одам со новото а некаде таму ќе се пребацам у друго и така, до локални, после локални ќе смислиме некој начин ќе објавиме дека сме го превземале од МВР и дека од сега…бидејќи 20 години више ќе направи претходното и дека сме го превземале тоа и така…
ГЈ: Добро јас нема проблем пошо нели веќе се заврши све…
НГ: Така, до локални нека си биде на вас, на ваше како се вика тоа…
ГЈ: Не, може и после да си биде на МВР возилото, значи нема никаков проблем…
НГ: Нека си биде
ГЈ: Значи сопственик си е МВР нема никаков проблем, у принцип мислам кај нас се задолжува возило на име за… да си внимава некој да не не го оставаме така…
НГ: Ама ако го задолжиме на Мац па после да не се дознае, м?
ГЈ: Па… мислам дознавањето е тоа некој надвор ако види иначе нема друго дознавање, мислам нема проблем и вака ќе си биде задолжено на овој Влатко шо ми е од возен парк па кога треба ќе си го земе Марјан со патен налог…
НГ: Е па и на Влатко, може ли на неколку да се задолжи?
ГЈ: Не само на едно лице може
НГ: Е па на Влатко од возен парк задолжи го…
ГЈ: Пошо он е нели началник…
НГ: Кажи му дека многу често ќе го користиме и ние и секогаш ко ќе ни треба да ни го дава…
ГЈ: Да, да, да, го знаете Влатко некни шо ме прашавте за него, тој е ептен е океј дечково мислам нема проблем…
НГ: Кажи му ти , секогаш коа ќе ни треба, Мацко и тој другиот како се викаше Аце, двајца се…
ГЈ: Да де да…
НГ: Коа ќе го побараат да ни го даат…
ГЈ: Не е проблем, јас ќе го викнам Влатко ќе се договорам со него, јас сакав прво со вас да се… да знаете до кај е, шо е работава, пошо нели скроз ја завршивме, па да знаете дека е е во ред…
15-05-2015, 09:44 PM
Reply