Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КОЈ И ЗОШТО ПУКА ВО КУМАНОВО ??
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36


Quote:ТЕРОРИСТИТЕ  од „Диво насеље“ до судијката: Зборувајте албански, тука е Албанија, вие сте бегалци

16.05.2019
Со една минута молчење за паднатите другари во населбата Диво Насеље, започна судската расправа во Апелациониот суд во Скопје во случајот „Диво Насеље“.
Новинарот на Лајм кој е присутен на седницата објави дека судењето започнало во напната атмосфера.
Кумановската група изразила револт и не и дозволиле на судијката да зборува на македонски, пренесува „Лајм“.

Quote:Кумановската Група му се обрати на македонската судијка: Зборувајте албански, тука е Албанија, вие „БЕГАЛЦИ“, сте дојдени овде, рече Вал Зекај од Кумановската група, не дозволувајќи и на судијката да зборува. Него го поддржаа и другите членови на Групата.

Тие добија овластување на адвокатите и ја напуштија седницата.Цената која ја плаќа Заев за опстанок на власта вртоглаво расте!!
16-05-2019, 01:26 PM
Reply