Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Итен састанак на ЦК на МВРО - ДПМНЕ
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

Итен састанак на ЦК на МВРО - ДПМНЕ

Почитувани
Поповод вчерашните изнесени вистини на Заев за нашиот изборен грабеж и сите други гнасотии кој сме ги правеле вчера одржавме итен састанак на ЦК на кој ги донесовме следните закључци :

Нашето злосторничко здружение ќе го преименуваме во МВРО – ДПМНЕ со тоа што малку ќе има подруго значение .
МВРО – не треба многу да се објаснува станува збор за парадржавна криминална терористичка организација
ДПМНЕ - ќе ја задржиме скратеницата со тоа што ќе има друго значение
Душевно – Пореметени – Монструми – Нездрави – и Единствени

имаше и други предлози од типот
партија на :
Дегенерици – Психопати -Мрднати – Ненормални -Ебиветри

Оваа наша одлука е решено да се проследи до сите регионални и локални комитети .
Ве молиме оваа наша одлука да им се објасни на нашето ценето членство кое во вакви времиња требада остане смирено трпеливо и со полна доверба кон своето раководство .

Благодариме на вашата лојалност
11-03-2015, 11:12 AM
Reply