Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ГЛАС НА РАЗУМОТ-СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#21

Quote:Стојанче Ангелов
1 hr ·

ИНТЕРЕСЕН НАРОД СМЕ НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ!!!

Интересен народ сме ние Македонците. На мојот повик за денешниот протест има 772 лајка и дури 237 шерувања!!! На ФБ имам 5.000 пријатели и 22.480 фоловерси, или, вкупно 27.480 лица кои на некој начин ме следат. Некои ме следат понекогаш но повеќето редовно. Затоа, претпоставувам дека мојот денешен повик во најмала рака го имаат видено повеќе од 50.000 луѓе. На протестот дојдоа околу стотина граѓани. Знам дека повеќето од вас не можевте да дојдете од објективни причини! Некои не живеат во Македонија, некои не живеат во Скопје, некои се на работа, некои имаат обврски, некои се болни, некои не веруваат во успех, некои се плашат, некои ги мрзи, итн...

Режим се руши со присуство! Подобро би било кога би дошле заедно со мене! Но дотогаш, и вашата ФБ подршка ми значи многу!!!

ДА СЕ СОБЕРЕМЕ УТРЕВЕЧЕР (ВТОРНИК) ВО 19.00 ЧАСОТ ПРЕД МРТВ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ!!! ДОЈДЕТЕ САМО 1.000 ДА ВИДИТЕ КАКО СЕ РУШИ РЕЖИМ!!!
17-03-2015, 01:16 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#22

(16-03-2015, 10:13 PM)трендафил Wrote:
(16-03-2015, 03:57 PM)hristo Wrote:
(16-03-2015, 02:16 PM)трендафил Wrote: Патриотизам од овој тип со откачување од ВМРО-ДПМНЕ на помали групи сме имале и во минатото. Со различни додавки на партиите на пример ВМРО-ВМРО, ВМРО Македонска и т.н. Никој не се бунеше што тие се викаат ВМРО. Пречи само најголемото ВМРО, ВМРО-ДПМНЕ. Сите такви обиди пропаднаа. СИгурно е дека сите бранители не мислат како Стојанче.

ВМРО е еден од најважните симболи и митови на македонскиот народ за слобода. Секое дискредитирање на овој симбол значи и дисктредитираењ на основната цел за што се формирала и дејствувала оваа организација- а тоа е слобода на македонскиот народ и формирање сопствен државен субјект. Ако под тоа име некоја партија или организација врши корупција и криминал, а се се покрива под тоа име тоа означува и ерозија на тоа име т.е. на тој симбол и се она што тој симболизира. Затоа тоа име треба да се повлече и треба да биде оставштина на сите граѓани на РМ, како впрочем и АСНОМ.
Се разбира дека ВМРО, без разлика што имало ВМРО-а што соработувале со странски служби, служби на соседните земји, Ванчо Михајлов на пример, сепак таа борба во континуитет, е таа што се има изборено за македонска држава. Тодор Александров е алката што ги поврзува комитите и партизаните, односно човекот што го потпишал Мајскиот договор со Коминтерната. Прва меѓународна организација што успеала да го види постоењето на македонскиот народ. Во време кога т.н. меѓународна заедница била слепа за макеедонскиот народ и глува за нашиот јазик. Да бидам искрен, не сум сигурен дека тоа им успева и сега и дали нивната соработка со Зоран Заев во прислушкувањето и одбирањето на делови од разговори што ќе се вклопат во наводна целина не и обид за наше разнебитување. Иначе тешко ми е да ја замислам Македонија без резултатите од владеењето на актуелната власт. Без странските инвестиции во кои работат повеќе десетици илјади луѓе, Скопје без автобусите, болниците без совремеите медицински апарати и новите возила на прва помош, пожарникарите без авионите и новите противпожарни возила, не се сеќавам и дека некогаш се граделе истовремено толку патишта.
За крај ќе прашам. Колку гласови доби генералот на „животинското царство“, како што бранителите ги нарекуваше СДСМ, па да се однесува потценувачки кон нашиот премиер. Да не тврди и тој дека наводно му е украдена победата?
Што треба според АНгелов. И МРТВ да се однесува криминално, па да објавува монтирани снимки од приватни разговори. Снимки на луѓе што наводно биле прислушкувачи. А нема снимки на наводните жртви од опозицијата.

Трендафиле, има доста вистини во твоите ставови, ни и доста субјективни и партиски ставови на ВМРо-ДПМНЕ. Па, ми текна нешто. Сигурно како ти така размислуваат поголем број на луѓе кои веруваат во ставовите на Груевски т.е.на ВМРО-ДПМНЕ, што е еднакво. Ако е така, одговори ми, зошто Груевски и тие околку него избегнуваат дебати со опозиција и независни новинари и аналитичари. Тоа никогаш не ми било јасно...ако толку се уверени во точноста на своите ставови.

17-03-2015, 01:45 PM
Reply
трендафил Offline
Member
***

Posts: 166
Joined: Jan 2010
Reputation: 3
#23

Веројатно затоа што се повеќе „работници“ отколку говорници. Ги читаат говорите, на пример. И во недела на еден од поголемите митинзи во македонската историја исклучок беше Љубиша Георгиевски. Говорник од кого Киро Глигоров избега од телевизиски дуел, а победи на изборите. За ова бегство како и за најголемата изборна кражба на парламентарните во таа 1994 година многу малку се зборува. Иако наводно контрола над медиумите имаат сега тогаш покрадените. Да потсетам и дека во 1996 година тие што во моментов бараат техничка влада и предвремени избори, откако беа собрани согласно законите и Уставот доволно потписи за предвремени избори, ја одфрлија народната волја и донесоа правила според кои народот откако еднаш ќе гласа, без разлика и на тоа дали некој манипулирал со гласовите, нема право да ги разреши пратениците, туку само тие одлучуваат за евентуално распуштање на собранието.
17-03-2015, 02:02 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2417-03-2015, 10:15 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#25

Протест пред Јавното Обвинителство, 17.03.2015.


[Image: protestpredbfc.jpg]
17-03-2015, 11:08 PM
Reply
трендафил Offline
Member
***

Posts: 166
Joined: Jan 2010
Reputation: 3
#26

Не знам што му е ветено на г-дин Ангелов. Дали да биде дел од фикцијата техничка влада. За жал такво нешто во Македонија не е можно затое што нема граѓански сектор, затоа што невладините активности се 100% под контрола на СДСМ односно Сорос. Во граѓанскиот сектор нема ни елементарна слобода.
Не знам ни што ќе се случи со Заев и компанијата на крај. Дали како што т.н. Исламска држава имаше подршка од т.н. меѓународна заедница додека се обидуваше со сила да дојде на власт во Сирија, а сега ја бомбардираат, но со вистински бомби. така и СДСМ изгледа дека ќе биде одфрлен и од странците. Иако ќе ги задржи обуките што од странските служби ги има добиено. Па така, како и Исламската држава ќе ги користи луѓето обучени од странците за иницирање протести преку социјалните мрежи. Како што прават исламистите сега за своја сметка и преку интернет регрутираат нови членови насекаде во светот. А кај нас најмногу по социјалните мрежи се младите, па очекувам протести прво против математиката што и го имаме веќе, потоа веројатно против лектирите. Па ќе треба да помине доста време додека не дојде на ред владата.
Очигледно е иначе дека СТојанче е платен од друг. Не од истиот што го плаќа Заев. Генералот се обидува да ја натера МРТВ да го прекршува законот и да објавува прислушкувани разговори. Нешто што го нема направено ниту една национална телевизија на светот. Ни во Северна Кореја.
18-03-2015, 09:54 AM
Reply
трендафил Offline
Member
***

Posts: 166
Joined: Jan 2010
Reputation: 3
#27

(17-03-2015, 01:16 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Стојанче Ангелов
1 hr ·

ИНТЕРЕСЕН НАРОД СМЕ НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ!!!

Интересен народ сме ние Македонците. На мојот повик за денешниот протест има 772 лајка и дури 237 шерувања!!! На ФБ имам 5.000 пријатели и 22.480 фоловерси, или, вкупно 27.480 лица кои на некој начин ме следат. Некои ме следат понекогаш но повеќето редовно. Затоа, претпоставувам дека мојот денешен повик во најмала рака го имаат видено повеќе од 50.000 луѓе. На протестот дојдоа околу стотина граѓани. Знам дека повеќето од вас не можевте да дојдете од објективни причини! Некои не живеат во Македонија, некои не живеат во Скопје, некои се на работа, некои имаат обврски, некои се болни, некои не веруваат во успех, некои се плашат, некои ги мрзи, итн...

Режим се руши со присуство! Подобро би било кога би дошле заедно со мене! Но дотогаш, и вашата ФБ подршка ми значи многу!!!

ДА СЕ СОБЕРЕМЕ УТРЕВЕЧЕР (ВТОРНИК) ВО 19.00 ЧАСОТ ПРЕД МРТВ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ!!! ДОЈДЕТЕ САМО 1.000 ДА ВИДИТЕ КАКО СЕ РУШИ РЕЖИМ!!!
Власт што на изборите има добиено 200 илјади гласа повеќе од следната партија, тешко може да се сруши со 1.000 протестанти. Најмалку од лидер на партија што на истите избори поминала катастрофално. На избори на кои и не учествувала за да победи, туку само за да откине некој глас од победникот. За да нема апсолутно мнозинство и да може СДСМ во коалиција со двете албански партии евентуално да формира влада.

(This post was last modified: 18-03-2015, 10:03 AM by трендафил.)
18-03-2015, 10:00 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2820-03-2015, 09:09 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2921-03-2015, 02:26 PM
Reply
sokoli Offline
Senior Member
****

Posts: 620
Joined: Feb 2010
Reputation: 27
#30

(18-03-2015, 09:54 AM)трендафил Wrote: Не знам што му е ветено на г-дин Ангелов. Дали да биде дел од фикцијата техничка влада. За жал такво нешто во Македонија не е можно затое што нема граѓански сектор, затоа што невладините активности се 100% под контрола на СДСМ односно Сорос. Во граѓанскиот сектор нема ни елементарна слобода.
Не знам ни што ќе се случи со Заев и компанијата на крај. Дали како што т.н. Исламска држава имаше подршка од т.н. меѓународна заедница додека се обидуваше со сила да дојде на власт во Сирија, а сега ја бомбардираат, но со вистински бомби. така и СДСМ изгледа дека ќе биде одфрлен и од странците. Иако ќе ги задржи обуките што од странските служби ги има добиено. Па така, како и Исламската држава ќе ги користи луѓето обучени од странците за иницирање протести преку социјалните мрежи. Како што прават исламистите сега за своја сметка и преку интернет регрутираат нови членови насекаде во светот. А кај нас најмногу по социјалните мрежи се младите, па очекувам протести прво против математиката што и го имаме веќе, потоа веројатно против лектирите. Па ќе треба да помине доста време додека не дојде на ред владата.
Очигледно е иначе дека СТојанче е платен од друг. Не од истиот што го плаќа Заев. Генералот се обидува да ја натера МРТВ да го прекршува законот и да објавува прислушкувани разговори. Нешто што го нема направено ниту една национална телевизија на светот. Ни во Северна Кореја.
Trendafile se ushte li praite bajram so vashite umovi i tvrdite deka imate gllasovi.Trendafile gllasovite vi se pokradeni, manipulirani.Imate napraveno kriminall so neovllasteno otvaranje na biracki spisoci.Imate unishteno familii zatoa shto ne bille vo vasha sprega.Go imate korumpirano sudstvoto.Imate izbrishani tuzhbi so politicki direktivi.Imate izgoneti od rabotni mesta i unishtuvanje na privatni biznisi samo shto ne gllasalle za vas.Imate praeno SALLATA na site strani.Ste ja pokralle drzhavata i drzhavniot imot.Da ne gi spomnuvam site raboti i zgora na sve nikako da svatite deka e gotovo.Mozhe da se gleda repriza na sirijskoto scenario, no mozhe da se gleda i bukureshtansko scenario.Do krajot causesku praeshe bajram so umot deka sve kontrolira dodeka ne se najde do zidot.
Trendafile razberete toa e kraj na filmot.Ne gi terajte rabotite na toa da vi bidat otvoreni po teshkite bombi.A gi ima bidete sigurni

22-03-2015, 12:22 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#31

(20-03-2015, 09:09 PM)ЈорданПетровски Wrote:


Нормално, Каров ( популарниот Цацко од култната сатирична група К15) зборува за нормални работи кои треба да се случуваат во Македонија и во тоа нема ништо спорно. Спорно, барем за мене, е присаството на Борјан Јовановски до него. Да, тоа е негово право да се солидаризара со протестите на граѓаните. Но, за да ми нештата станат појасни би ги замолил луѓето од Комитетот за демократија на Македонија со седиште во Канада да го објаснат неговото присаство, бидејки нивниот став за групата финансирана од Сорос околу Владимир Милчин е позната. А, Борјан Јовановски и неговиот портал се финансира од ист извор. Па, како може Црвениот Кардинал ( Милчин) да се бори против удбашка структура лоцирана во тековната власт? Нели таква беше тезата! УДБА се преселила во ова ВМРО-ДПМНЕ!

25-03-2015, 08:59 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3228-03-2015, 02:39 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3328-03-2015, 02:48 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3428-03-2015, 02:49 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3528-03-2015, 03:09 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#36

Quote:Стојанче Ангелов2 hrs

КУРИРЦИ ВО ПАНИКА! Icon_razzIcon_razz

Колку ми се симпатични овие Курирците. smile emoticon Паниката од тонењето на бродот прави чуда! smile emoticon Ми напишале дека “Изразувањето на отворени симпатии кон УЧК против која во дел од својата кариера се бореше како припадник на полицијата се сериозни знаци кои укажуваат на многу веројатно растројство на личноста кое може да е резултат на посттрауматски воен синдром“.
Абе Курирци! Вие бетер од доктори испаднавте! smile emoticon А какво растројство има Груевски??? Повеќе од седум години е како со салотејп залепен за целата команда на УЧК! smile emoticon
Курирци! Гледајте ТВ Алсат во среда навечер. Ќе добиете одговор на вашите прашања! Но, предупредувам, одговорот нема да ви се допадне! Филмот со предизвикување на меѓуетничкии тензии ви пропадна! Мислите дека во Македонија сеуште има наивци кои ќе се убиваат за вие да го продолжите вашето криминално владеење???
31-03-2015, 01:38 AM
Reply
трендафил Offline
Member
***

Posts: 166
Joined: Jan 2010
Reputation: 3
#37

(31-03-2015, 01:38 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Стојанче Ангелов2 hrs

КУРИРЦИ ВО ПАНИКА! Icon_razzIcon_razz

Колку ми се симпатични овие Курирците. smile emoticon Паниката од тонењето на бродот прави чуда! smile emoticon Ми напишале дека “Изразувањето на отворени симпатии кон УЧК против која во дел од својата кариера се бореше како припадник на полицијата се сериозни знаци кои укажуваат на многу веројатно растројство на личноста кое може да е резултат на посттрауматски воен синдром“.
Абе Курирци! Вие бетер од доктори испаднавте! smile emoticon А какво растројство има Груевски??? Повеќе од седум години е како со салотејп залепен за целата команда на УЧК! smile emoticon
Курирци! Гледајте ТВ Алсат во среда навечер. Ќе добиете одговор на вашите прашања! Но, предупредувам, одговорот нема да ви се допадне! Филмот со предизвикување на меѓуетничкии тензии ви пропадна! Мислите дека во Македонија сеуште има наивци кои ќе се убиваат за вие да го продолжите вашето криминално владеење???
Ако добро разбирам во филмот на Ангелов помалиот дел Македонци заедно со сите Албанци треба да се борат против поголемиот дел Македонци. За да влезе СДСМ во власта. Па тоа не е меѓуетнички судир туку надетничка борба за власт.
СДСМ сака како во 1992 или 2001 година со помош на албанската етничка заедница без избори да дојде на власт. Трет пат изгледа дека тоа нема да пројде.

02-04-2015, 01:39 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#38

(02-04-2015, 01:39 PM)трендафил Wrote:
(31-03-2015, 01:38 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Стојанче Ангелов2 hrs

КУРИРЦИ ВО ПАНИКА! Icon_razzIcon_razz

Колку ми се симпатични овие Курирците. smile emoticon Паниката од тонењето на бродот прави чуда! smile emoticon Ми напишале дека “Изразувањето на отворени симпатии кон УЧК против која во дел од својата кариера се бореше како припадник на полицијата се сериозни знаци кои укажуваат на многу веројатно растројство на личноста кое може да е резултат на посттрауматски воен синдром“.
Абе Курирци! Вие бетер од доктори испаднавте! smile emoticon А какво растројство има Груевски??? Повеќе од седум години е како со салотејп залепен за целата команда на УЧК! smile emoticon
Курирци! Гледајте ТВ Алсат во среда навечер. Ќе добиете одговор на вашите прашања! Но, предупредувам, одговорот нема да ви се допадне! Филмот со предизвикување на меѓуетничкии тензии ви пропадна! Мислите дека во Македонија сеуште има наивци кои ќе се убиваат за вие да го продолжите вашето криминално владеење???
Ако добро разбирам во филмот на Ангелов помалиот дел Македонци заедно со сите Албанци треба да се борат против поголемиот дел Македонци. За да влезе СДСМ во власта. Па тоа не е меѓуетнички судир туку надетничка борба за власт.
СДСМ сака како во 1992 или 2001 година со помош на албанската етничка заедница без избори да дојде на власт. Трет пат изгледа дека тоа нема да пројде.

Трендафиле, и ти изгледа си залапал некоја масна коска ...кога браниш она што не може да се брани Icon_razz


03-04-2015, 01:00 PM
Reply
sokoli Offline
Senior Member
****

Posts: 620
Joined: Feb 2010
Reputation: 27
#39

(03-04-2015, 01:00 PM)hristo Wrote:
(02-04-2015, 01:39 PM)трендафил Wrote:
(31-03-2015, 01:38 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Стојанче Ангелов2 hrs

КУРИРЦИ ВО ПАНИКА! Icon_razzIcon_razz

Колку ми се симпатични овие Курирците. smile emoticon Паниката од тонењето на бродот прави чуда! smile emoticon Ми напишале дека “Изразувањето на отворени симпатии кон УЧК против која во дел од својата кариера се бореше како припадник на полицијата се сериозни знаци кои укажуваат на многу веројатно растројство на личноста кое може да е резултат на посттрауматски воен синдром“.
Абе Курирци! Вие бетер од доктори испаднавте! smile emoticon А какво растројство има Груевски??? Повеќе од седум години е како со салотејп залепен за целата команда на УЧК! smile emoticon
Курирци! Гледајте ТВ Алсат во среда навечер. Ќе добиете одговор на вашите прашања! Но, предупредувам, одговорот нема да ви се допадне! Филмот со предизвикување на меѓуетничкии тензии ви пропадна! Мислите дека во Македонија сеуште има наивци кои ќе се убиваат за вие да го продолжите вашето криминално владеење???
Ако добро разбирам во филмот на Ангелов помалиот дел Македонци заедно со сите Албанци треба да се борат против поголемиот дел Македонци. За да влезе СДСМ во власта. Па тоа не е меѓуетнички судир туку надетничка борба за власт.
СДСМ сака како во 1992 или 2001 година со помош на албанската етничка заедница без избори да дојде на власт. Трет пат изгледа дека тоа нема да пројде.

Трендафиле, и ти изгледа си залапал некоја масна коска ...кога браниш она што не може да се брани Icon_razz
Ako ne e gordana so nik trendafil

03-04-2015, 09:39 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4004-04-2015, 02:28 PM
Reply