Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Пациентите од Сител и Канал 5 ги дешифрираа пораките на семејството Верушевски
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

Пациентите од Сител и Канал 5 ги дешифрираа пораките на семејството Верушевски

Почитувани !
Конечно откако МВР не успеа ги ги дешифрира пораките од мобилните телефони на семејството Верушевски тоа го сторија пациентите во истурените оделенија на психијатриската болница познати како Сител и Канал 5

Ви ги пренесуваме интегралниот текст од пораките на семејството Верушевски :

Транскрипт 1 :

Пораки меѓу Сопругот Верушевски и неговата сопруга

Верушевски :
Ручекот готов ли е ?

Сопругата :
Додоека стасаш ќе биде !
Сега уште запршката да ја ставам .Малце кромидче малце брашненце .

Верушевски :
Мори краво стопути сум ти кажал да не ставаш брашненце .

Сопругата :
Абе вол што јадат сите и ти тоа ќе кркаш .

Транскрипт 2:
Пораки мѓу таткото Верушевски и синот .

Верушевски :
Кај сездржа до сега бе .Те пратив сирење и чајна да купиш како по смрт да те пратив .Се стемни више помина доручекот .

Синот :
Абе забораив дека ми рече биено сиренце а ја купив обично па се враќав па расправија со касиерката што да ти кажам .

Верушевски :
Стоко една две работи неможеш да запамтиш .

И така почитувани вакавите дешифрирани пораки беа доставени до јавниот обвинител Зврлевски кој со воодушевување ги прими како несоборлив доказ за инкриминираноста на Верушевски во случајот пуч.
01-03-2015, 12:58 AM
Reply