Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СО ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ СМЕ ВЕЌЕ СТАНАЛЕ ДЕЛ ОД ЕУ!
Author Message
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#1

На последната емисија на Мухамед Зекири, правпат на ТВ АЛСАТ ( во саботата беше реприза) на кои учествуваа Мерсел Биљаљи, Сашо Ордановски и Љупчо Зиков. Мерсал Биљаљи изјави ( парафразирам): Да беше Премиер на РМ Љубчо Георгиевски ( од 2006) досега ке бевме член на ЕУ. Груевски 8 години ни изгуби, а ке треба уште 8 за да влеземе.
24-11-2014, 03:47 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,710
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

(24-11-2014, 03:47 PM)hristo Wrote: На последната емисија на Мухамед Зекири, правпат на ТВ АЛСАТ ( во саботата беше реприза) на кои учествуваа Мерсел Биљаљи, Сашо Ордановски и Љупчо Зиков. Мерсал Биљаљи изјави ( парафразирам): Да беше Премиер на РМ Љубчо Георгиевски ( од 2006) досега ке бевме член на ЕУ. Груевски 8 години ни изгуби, а ке треба уште 8 за да влеземе.Сите политичари во Македонија кога се далеку од власта мислиш за нив дека од нив нема никој поарен ама кога ке се добере до власта чувај Боже и брани.
Какво ЕУ, какво НАТО со Љупчо па тој не испокара со сите. САД заради Љупчо дигнаа раце од Македонија.
Мерсел го сака Љупчо заради тоа што лесно и евтино го купија.
24-11-2014, 11:14 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,710
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

Да не биде дека говорам напамет еве ги ставовоите на Ључпо за името. Се разбира кога не бил на власт и кога требело со продавање патриотизам да се дојде на влааст.
[Image: ljubcozaimba43.jpg]
25-11-2014, 02:02 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#4

(24-11-2014, 11:14 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(24-11-2014, 03:47 PM)hristo Wrote: На последната емисија на Мухамед Зекири, правпат на ТВ АЛСАТ ( во саботата беше реприза) на кои учествуваа Мерсел Биљаљи, Сашо Ордановски и Љупчо Зиков. Мерсал Биљаљи изјави ( парафразирам): Да беше Премиер на РМ Љубчо Георгиевски ( од 2006) досега ке бевме член на ЕУ. Груевски 8 години ни изгуби, а ке треба уште 8 за да влеземе.Сите политичари во Македонија кога се далеку од власта мислиш за нив дека од нив нема никој поарен ама кога ке се добере до власта чувај Боже и брани.
Какво ЕУ, какво НАТО со Љупчо па тој не испокара со сите. САД заради Љупчо дигнаа раце од Македонија.
Мерсел го сака Љупчо заради тоа што лесно и евтино го купија.

Љубчо Георгиевски дојде во спор со “ меѓународната заедница“ затоа што јавно кажа дека имало упад на УЧК од Косово, што беше ноторен факт, а сите знаеме дека Косово беше протекторат на “ меѓународната заедница“ која Косово го беше поделила на 5 зони. Таа зона што се граничеше со РМ ја држаа Американците. Ако некој мисли дека тоа јавно кажување на таа ноторна вистина е Љубчов грев, тоа е негов проблем и разбирање. Од друга страна, по некоја генерална логика, нема политичар кој не е поткупен или барем наведуван. Ако не од локалните служби , тогаш од службите на “ меѓународната заедница “ и нејзините интереси. Се она што се случува денеска во светот јасно укажува дека надворешната политката на земјите, посебно на големите сили се води само и единствено од нивните економски интереси а никао од некои световни или човечки правдини. А ставот на Мерсел Биљаљи најверојатно е изведен од јавно искажаните ставови на Георгиевски околу името и антиквизацијата. А, промена на ставови е нормална работа.

27-11-2014, 12:30 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,710
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

(27-11-2014, 12:30 PM)hristo Wrote:
(24-11-2014, 11:14 PM)ЈорданПетровски Wrote: Сите политичари во Македонија кога се далеку од власта мислиш за нив дека од нив нема никој поарен ама кога ке се добере до власта чувај Боже и брани.
Какво ЕУ, какво НАТО со Љупчо па тој не испокара со сите. САД заради Љупчо дигнаа раце од Македонија.
Мерсел го сака Љупчо заради тоа што лесно и евтино го купија.

Љубчо Георгиевски дојде во спор со “ меѓународната заедница“ затоа што јавно кажа дека имало упад на УЧК од Косово, што беше ноторен факт, а сите знаеме дека Косово беше протекторат на “ меѓународната заедница“ која Косово го беше поделила на 5 зони. Таа зона што се граничеше со РМ ја држаа Американците. Ако некој мисли дека тоа јавно кажување на таа ноторна вистина е Љубчов грев, тоа е негов проблем и разбирање. Од друга страна, по некоја генерална логика, нема политичар кој не е поткупен или барем наведуван. Ако не од локалните служби , тогаш од службите на “ меѓународната заедница “ и нејзините интереси. Се она што се случува денеска во светот јасно укажува дека надворешната политката на земјите, посебно на големите сили се води само и единствено од нивните економски интереси а никао од некои световни или човечки правдини. А ставот на Мерсел Биљаљи најверојатно е изведен од јавно искажаните ставови на Георгиевски околу името и антиквизацијата. А, промена на ставови е нормална работа.


Промена на ставовите по фундаментални прашања, прашања врз кој е граден имиџот на некој политичар значи само дека тој политичар ги менува ставовите по потреба, го говори онаа што носи лична полза.
Затоа во Македонија ке нема промени во начинот на практикување на власта.
28-11-2014, 02:09 PM
Reply
NGruevskisakis Offline
Junior Member
**

Posts: 39
Joined: Dec 2014
Reputation: 0
#6

Ако Република Горна Македониja влезе во Обединета Европа преди Албаниja и Србиja-тоа ке и гарантира,дека след време кога влегуваа Србиja и Албания во Обединета Европа-цела Европа ке застане за интересот на Република Горна Македониja да си бара малциствата,духовното и историческо македонско наследство во теа држава....БЕЗ ДА Е ЗАДОЛЖЕНА ДА ПРИЗНАВА СРПСКИ И АЛБАНСКИ ПРЕТЕНЦИИИ.....влегуването на Скопианскат држава во Блудницата Вавилонска-Римската Империja-Педерстката Европа ке биде победа на Скопие пред Београд и Тирана..../край на цитатот....Например,кога Србиа влегува во Обединета Македониjа,од Скопие ке се пасакува да имаа македонсите овеке права-да имаа македонска партия со Сърбиа.......ОВДЕ Е МОМЕНТОТ ДЕКА ГРЧКО-СРПСКИОТ-АЛБАНСКИОТ ШПИУН НИКОЛА ГРИЕВСКИ ДЕКА ГАРАНТИРА ДЕНА ТОА НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ.....СО ДЕВИЗОТ "НЕ НА ОБЕДИНЕТА ЕВРОПА....Никола Груевски е грчко-српски шпиун...веке и албански.......


Македонците во Србија, или Српски Македонци, се официјално признато малцинство. Според пописот од 2002 год. во Србија живеат 25 847 Македонци, од кои 14 062 во Централна Србија, а 11,785 во Војводина. Најголеми концентрации на Македонци има во Пландиште, Јабука, Глогоњ и Качарево каде што претставуваат 10-32% од вкупното население. Доколку се земе фактот дека и Горанците се дел од Македонскиот народ, тогаш спрема пописот на населението од 2002. година, во Србија (без Косово и Метохија) живееле 4.581 Горанци. Според проценките Горанци има над 60.000.
(This post was last modified: 08-12-2014, 04:23 PM by NGruevskisakis.)
08-12-2014, 04:20 PM
Reply