Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 2.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Качински се олади, заверите се загреваат
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,680
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Качински се олади, заверите се загреваат


Конспиративните комбинации околу загинувањето на полскиот претседател добиваат силен замав со последната апокрифна информација која гласи: "Човекот кој го сними видео клипот на местото на несреќата е убиен. Бил неколку пати прободен со нож и во критична состојба одведен во болница. Само неколку минути подоцна, непознати лицаго исклучиле од апаратите за одржување во живот и го заклале".
Еве ги останатите елементи на приказните кои кружат наоколу:

* На снимката од местото на несреќата, непосредно по падот се слушаат истрели од огнено оружје.

* Проверката на инструментите на аеродромот покажала дека тие функционирале беспрекорно: оние од контрола на летање мора да знаеле дека авионот оди кон дрвјата.

* Не се точни информациите дека несреќата е резултат на недоразбирање: пилотот одлично го владеел англискиот јазик.

* Не е точно дека самиот претседател инсистирал да се слета: црните кутии покажуваат дека никој не интервенирал во пилотската кабина.

* Не е точно дека авионот пробал да слета неколкупати, се удрил при првото слетување.

* Зошто на снимките на несреќата не се гледаат тела и багаж?

* Полските власти знаат дека дел од загинатите имаат прострелни рани.


видео снимката на која наводно се слушаат истрели и се гледаат луѓето кои ги убиле преживеаните.


Сумарно, главната драматуршка линија на приказната околу загинувањето на полскиот претседател оди вака:

Контролата на летањето знаела што прави и намерно го навела авионот на погрешна патека. По паѓањето, непознати вооружени лица дошле до остатоците од авионот и се погрижиле да нема преживеани. ЦИА и службите на други западни земји знаат дека се работи за убиство а не за несреќен случај, затоа Обама, Берлсукони, Саркози и останатите не дошле на погребот, не заради вулканскиот облак.

Мотив за атентатот?

Флертувањето на Качински со Вашингтон околу поставувањето на ракетните системи.

Главноoсомничен?

Русија. Некои го спомнуваат Мосад, некои Илуминатите.
22-04-2010, 02:29 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,136
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#2

Polska vo svojata istorija preziveela da bide podelena 3 pati. Prvata podelba i stavanjeto na Polska vo Ruskata sfera na vlijane go dozivuva vo 18 vek koga Ruskata carica Katerina 2 Velika, go postavuva Stanislaus Ponitvaski za izbor na kral na Polska. Imeno Ruskata carica sakala da ja pridobie Polska da sluzi kako zastiten bedem od Prusija i Avstrija. Toa i uspeva.
Nisto ne bi me iznenadilo da pozadi ovaa nesreka stoi KGB, poradi toa sto Rusija se obiduva povtorno da bide faktor vo Istocna Evropa i da vlijae vrz razvitokot na Polskata drzava i da gi isplasi ostanatite post-Komunisticki drzavi da ne go sledat primerot na Polska.
(This post was last modified: 06-05-2010, 01:36 AM by basilius_2.)
06-05-2010, 01:33 AM
Reply