Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Брат Љубе од Идризово испрача љубавна песма до Сашо Мијалков
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

ЧАКАМ ТЕ ДА ДОЙДЕШ_Минаха години


Минаха години,
без да те забравя аз,
чакам те да дойдеш,
чакам те със буйна страст.
Споменът по тебе
никога не ще угасне,
много дни ще минат -
мъката ми ще порасне.

Вечна ще те чакам,
мили мой, ЕЛА ПРИ МЕН ,
с песен на сърцето
ще ТЕ ЧАКАМ ВСЕКИ ДЕН ,
устните ти жарки
ще целувам до забрава,
пак ще сме щастливи,
мили мой, ЕЛА ПРИ МЕН !

Љуљ ава че то да буде братски загрљај.
Па то бре има да се снима Задњи танго у Паризу -савремена верзија.
(This post was last modified: 21-03-2014, 11:38 PM by Flok.)
21-03-2014, 11:38 PM
Reply