Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Пиринска Македониjа жртва на комунизма
Author Message
veritas Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,691
Joined: Feb 2010
Reputation: 7
#1

Някои интересни предавания за Пиринска Македония.
ВИДЕО

Македония – последният проект на Коминтерна (Епизод 1, 1 част)

http://www.btv.bg/shows/btv-dokumentite/...st%29.html

Македония – последният проект на Коминтерна (Епизод 1, 2 част)

http://www.btv.bg/shows/btv-dokumentite/...st%29.html

Македония – последният проект на Коминтерна (Епизод 2, 1 част)

http://www.btv.bg/shows/btv-dokumentite/...st%29.html

Македония – последният проект на Коминтерна (Епизод 2, 2 част)

http://www.btv.bg/shows/btv-dokumentite/...st%29.html

История.bg – 16 декември 2013: 90 години непоследователна държавна политика по отношение на Македония

ВИДЕО

http://bnt.bg/predavanyia/istoriya-bg/oc...emvri-2013
13-03-2014, 08:06 PM
Reply