Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЗОРАН ВЕЛЕ СТАВРЕВСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ДПМНЕ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:ЗОРАН ВЕЛЕ СТАВРЕВСКИ КАНДИДАТ ???


[img][Image: 9asa68.gif][/img]

Дали на конвенцијата кога ке ја истакне својата кандидатура за председателски кандидат Ставревски покрај користењето на оваа фотографија која ке биде несобролив доказ дека тој нема да дозволи промена на името FYROM ке чита и делови од биографијата на таткому Веле Ставревски. Мислам дека кумашинот а воедно и министер Зоран Ставревски треба да се ослободи од преголемата скромност и треба да каже за делата на таткому и така конечно да го искачи на пиедесталот на местото кое го заслужува таткому, да застане и Веле* рамо до рамо со Јордан Мијалков, Блаже Ристевски, Драган Богдановски, Јордан Спасевски. Милан Самак, Мишко Јанакиевски ....


Сега едно мало но многу битно објаснување, објаснување кое ке треба да фрли светлина на една сериозна манипулација која ја прави ситемот овој пат представен од Груевски.

Комунистичката тајна полиција позната под името УДБа е сериозна служба, служба која превела и прави долгорочна стратегија за својот опстанок и се разбира за своето делување, затоа и опстанала до денеска и денеска е посилна од времето на Тито. На почетокот на осумдесетите УДБа прави стратегија како да опстане таа а со неа и тотаслитасрниот комунистички систем и по неминовниот распад на Југославија. Една од стратегиите е за испраќање на деца на најтврдокорните и најверните поданици на УДБа на школување на запад, најмногу во САД. Целта на оваа сценарио е кога ке затреба да ги врати назади и да ни ги представим како врни стручни луѓе во своите области а згора на тоа луѓе кои живееле и се образувале во демократски општества, луѓе кои немаат врска со комунизмот и тоталитаризмот.
Дека тоас ниту се стручни луѓе ниту се демократи најубаво гледаме од однесувањето на Ставревски, Самак, Мизо, Џими, пратениците од диаспората.
Посебно би проговорил за нивната стручност и наводно вискоите позиции кои ги имале во фирмите во кои работелево САД.
Секој добар експерт во САД има годишна плата поголема оф 250 илјади долари, плус еден куп бенефиции.
Колку се платите на министрите во владата на Груевски. За да ги остават експертите примањеата во САД има само два одговора или не биле експерти , туку биле овбични чиновничиња или пак пљачката која ја прават како министри е многу, многу поголема од примањата кои ги имале во САД.


Малку помош:

[Image: rbbh9t.jpg][Image: 33466gn.jpg]
16-02-2014, 04:57 PM
Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,490
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#2

(16-02-2014, 04:57 PM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:ЗОРАН ВЕЛЕ СТАВРЕВСКИ КАНДИДАТ ???Дека тоас ниту се стручни луѓе ниту се демократи најубаво гледаме од однесувањето на Ставревски, Самак, Мизо, Џими, пратениците од диаспората.
Посебно би проговорил за нивната стручност и наводно вискоите позиции кои ги имале во фирмите во кои работелево САД.
Секој добар експерт во САД има годишна плата поголема оф 250 илјади долари, плус еден куп бенефиции.
Колку се платите на министрите во владата на Груевски. За да ги остават експертите примањеата во САД има само два одговора или не биле експерти , туку биле овбични чиновничиња или пак пљачката која ја прават како министри е многу, многу поголема од примањата кои ги имале во САД.


Малку помош:

[Image: rbbh9t.jpg][Image: 33466gn.jpg]
А можеби се и стручни луѓе само не од онаков ков за кој ти сметаш Јордане, Ако ја земеме УДБ-а за Мафија која Едо Равникар ја споредува со Италијанската Мафија и кој се повикува на погубениот Сицилијански Судија Џовани Фалконе, се што тие сакаат е да си ги исперат крваво заработените пари и на друг начин да го контролираат општеството(се друго се ситни детали),(може некој да се сети дека комунистичката партија на Русија 1993 година имаат исперено 50 милијарди долари во Америка само нека ја видат оваа статија за ФИМАКО и нешто поопширно овде).
An inch today is tomorrow’s mile.
19-02-2014, 07:43 PM
Reply