Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИЗБОРИ !!!
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 442
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#41

Во Кочани бројот на регистрираните гласачи се разликувал: Фалеле 147 лица помалку за парламентарните, отколку што имало за претседателските избори

http://brif.mk/?p=149882

Аман бе ова сегде има разлики
Нели гласачкиот список беше заклучен неколку дена пред изборите секој можеше да провери дали го има /нема на избирачки список.
И во услови кога небеше можно да се уфрлаат дополнителни ливчиња во текот на гласањето а сега во ДИК имаме фингирање на резултатите нели со пеглање – штимање на резултатите тоа има само едно значење :
Има фалсификување на резултатот
Резултатот може да биде точен или фалсификат.
Ако има пеглање – штимање на резултатот значи втората работа- Фалсификување на резултатот.

Добро бараат од ВМРО-НП треба да се пребројат повторно сите ливчиња ако има разлика да се поништат изборите и да се спроведе ново гласање .

Тука неможе да врват изговори дека тоа нема улога оти не се знае колку ливчиња се уфрлени и дали навистина немале да влијаат на резултатот .


01-05-2014, 09:17 PM
Reply
goran10 Offline
Junior Member
**

Posts: 23
Joined: Feb 2014
Reputation: 0
#42

IDAT NOVI IZBORI
07-04-2015, 01:19 PM
Reply
трендафил Offline
Member
***

Posts: 166
Joined: Jan 2010
Reputation: 3
#43

Само што не се знае дали ќе бидат предвремени или по три години. Не знам ниту дали СДСМ сака предвремени избори. Колку што гледам бара техничка влада, но без рок на траење, односно рок во кој би припремила и спровела избори. А во подготовките се бара конценсуз. Кој може никогаш да не биде постигнат.
09-04-2015, 01:22 PM
Reply