Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДОКАЗИ ЗА АЈДУКЛУКОТ НА САШЕ ПОЛИТИКО !!!
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,970
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:[Image: 2zxzinl.jpg]


Деновиве сум соочен со проблем на дрско непочитување на сопственост, односно крадење. Се работи за кражба на колумната "ПЕДЕРИСУВАЊЕ ВО 100 ЧЕКОРИ", колумна на нашиот колумнист Сашо Тасевски. Сашо Тасевски пишувал колумни за порталот Мактел. За причините зошто е прекината соработката јас нема да говорам.

Крадецот е Саше Ивановски, сопственик на порталот Мактел, човек кој се представува како борец против криминалната власт на Груевски!!??

Дали може на човек за кој имам доказ дека е крадец, и кои ви го презентирам, да му веруваме дека сака да го симне од власт Груевски заради наводниот криминал и да дојдат чесни луѓе на местото на Груевски. Или пак битката Саше Ивановски, ја води да добие тој можност да краде, не колумни, туку да стане нова Ивона, нов Латас .....

Јас би рекол дека целта е оваа второво и заради тоа го пишувам ова. Го пишувам бидејки на порталот на крадецов има апел за парична помош како би можел да плати адвокат кои ке го застапува, брани од тужбите меѓу кои можеби ке биде и мојата, да им укажам на потернцијалните донатори дека финaнсираат одбрана на докажан крадец, дека со тоа и тие самите ке станат подржувачи и соучесници во криминал. Воедно на адвокатот кој ке го застапува крадецот му презентирам докази за тоа каков клиент ке застапува.


Хронологија на делувањето на крадецорт!!!

За прв пат видов дека краде колкумни од нашиот сајт на 23 јануари 2014 и реафирав со порака во која побарав да ја тргне колумната.


[Image: 149r0g1.jpg]Иако ми вети дека је ја симен не го испони ветувањета па морав да интерценирам уште еднаш. По втората интервенција Саше Ивановски го прифати моето барање

Крадецот тешко се откажува од навиката да краде. По една недела крадрцот пак изврши кражба на ново објавената колкумна :

[Image: igg2g8.jpg]


Се обидов со порака да го предупредам дека пак краде моја сопственост, тој овој пат остана глув и нем. Не ми одговори на пораката а откраднатиот текст сеуште стои на неговиот портал.


[Image: 2u8z1ue.jpg]Да напоменам дека нашиот сајт не е финсиран ниту од бандата на Милчин ниту од бандата на власт. Го финсираме со наши пари. Така да Саше краде од нас, краде наши лични пари, пари зарабитени со труд и пот.
01-02-2014, 03:17 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,970
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2[Image: 15rhcfl.jpg]Ајдукот, Саше Ивановски остана глув на мојотн текст. На што се должи толкавата ароганција ?? Дали на тоа што во одбрана на ФБ единствени му застанаа членови на ДПМНЕ!!??? Што може да ги врзува членовите на ДПМНЕ со Саше???


02-02-2014, 12:21 AM
Reply