Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРАТЕНИКОТ ВЕЉАНОВСКИ ГИ ИГНОРИРА ЖРТВИТЕ ЗА САМОСТОЈНА И ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,135
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Пак комуњарска манипулации, Ченто, стрелањето на Кале, стрелањето во Куманово немаат никаква допирна точка со ИНФОНБИРОТО.
На Голи Оток биле затворени околу 1000 Македеонци но не биле ЗАТВОРЕНИ за заради нивното залагање за Самостојна, Суврена и Демократкса Македонија. Тие биле затворени заради верноста кон Сталиновиот модел на комунизам. Да нагласам јас не сум противник да бидат обештетени нивните семјестав, сепак на нив им се кршени човековите права.
Една многу битна работа за господинот Вељановски, црниот период за Македонија е периодот од 1945 па до 1998 година, зза тој период постојат материјални докази. Црн е затоа што во тој период затворени се околу 22 ИЛЈАДИ МАКЕКДОНЦИ заради нивната заложба за Самостојна и Демократска Македонија. Следени се преку 14 ИЛЈАДИ МАКЕДОНЦИ кои биле за Самостојна и Демократска Македонија. Во периодот по "ОСАМСТОЈУВАЊЕТО" следени се околу 4 ИЛЈАДИ МАКЕДОНЦИ заради тоа што биле симпатизери и членови на ВМРО ДПМНЕ, следени се по линија на МАКЕДОНСКИ ВРХОВИЗАМ. За нив не слушнав дгосподинот Вељановски а каже збор, само слушнав обид да обрани еден од џелатот на тие Макердонци, неговиот партиски пајташ Фрчковски.(This post was last modified: 16-01-2014, 06:20 PM by ЈорданПетровски.)
16-01-2014, 06:17 PM
Reply