Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 3.2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Модератори, овој форум сепак треба да се модерира
Author Message
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#21

(20-01-2011, 08:42 AM)TATAP Wrote: Бога ми,не мога да те разбера този път!Какво общо имат личните отношения на един-двама с тенденциозното манипулиране на целия форум?Избираттелно администриране не означава " форум без граници, без цензура - плурализам на мислења и идеи!"!


Каде е гледаш протекционизам, oдносно кој никови се привилегирани. Наведи ми барем два три примера.
20-01-2011, 07:46 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#22

(20-01-2011, 07:46 PM)poprushev Wrote:
(20-01-2011, 08:42 AM)TATAP Wrote: Бога ми,не мога да те разбера този път!Какво общо имат личните отношения на един-двама с тенденциозното манипулиране на целия форум?Избираттелно администриране не означава " форум без граници, без цензура - плурализам на мислења и идеи!"!


Каде е гледаш протекционизам, oдносно кој никови се привилегирани. Наведи ми барем два три примера.

(19-01-2011, 10:08 PM)TATAP Wrote: Началото сложи Misla като започна да поставя отрицателни рейтинги без основание и само с лични навреди.До неговото появяване нямаше нищо подобно!
Два-три примера не мога да ти дам,защото не ми се издребнява.Един ден седнах да изкарам всички изказвания на Мисла ,които са в нарушение на точка 6 от правилата на форума,но накрая ми писна и се отказах Icon_wink Все пак всички виждате какво се пише и кой го пише!
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
20-01-2011, 08:15 PM
Website Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#23

(20-01-2011, 08:15 PM)TATAP Wrote:
(20-01-2011, 07:46 PM)poprushev Wrote:
(20-01-2011, 08:42 AM)TATAP Wrote: Бога ми,не мога да те разбера този път!Какво общо имат личните отношения на един-двама с тенденциозното манипулиране на целия форум?Избираттелно администриране не означава " форум без граници, без цензура - плурализам на мислења и идеи!"!


Каде е гледаш протекционизам, oдносно кој никови се привилегирани. Наведи ми барем два три примера.


(19-01-2011, 10:08 PM)TATAP Wrote: Началото сложи Misla като започна да поставя отрицателни рейтинги без основание и само с лични навреди.До неговото появяване нямаше нищо подобно!Два-три примера не мога да ти дам,защото не ми се издребнява.Един ден седнах да изкарам всички изказвания на Мисла ,които са в нарушение на точка 6 от правилата на форума,но накрая ми писна и се отказах Icon_wink Все пак всички виждате какво се пише и кой го пише!Значи сите спорни постови се на Мисла. И ти мислиш дека е протекционизам во прашање.

Ке го искористам оваа толкување на Јордан Петровски-ЦРНИ бидејки е многу блиску до онаа што го мисли Администрацијата и Основачите на Котле:


(20-01-2011, 04:26 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: На нас основачите на КОТЛЕ целта ни е иста, од денот на основањето на форумот па до денеска. Кога не поминаа обидите со етикетирање да се урне имиџот кој КОТЛЕ за кратко време го изгради , се помина на посуптилни методи.


(20-01-2011, 04:26 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Мисла e зачленет е на 27. 09 20210 и до 20-12-2010, Мисла има само 40 поста. Поголем број од постовите беа на тема лустрација. Директна полемика со мене за мојот азил и обид да се девалвира политичкиот азил. Од 20. 12. Мисла е посветен на " бугарското прашање" и грото од постовите му се на историја.

Се надевам дека ке ти стане јасно дека не се работело за протекцинизам. Туку за толеранција заради одредена цел.
20-01-2011, 09:06 PM
Reply
Misla
Unregistered

 
#24

(20-01-2011, 08:42 AM)TATAP Wrote: Бога ми,не мога да те разбера този път!Какво общо имат личните отношения на един-двама с тенденциозното манипулиране на целия форум?Избираттелно администриране не означава " форум без граници, без цензура - плурализам на мислења и идеи!"!

(20-01-2011, 07:46 PM)poprushev Wrote: Каде е гледаш протекционизам, oдносно кој никови се привилегирани. Наведи ми барем два три примера.

Значи сите спорни постови се на Мисла. И ти мислиш дека е протекционизам во прашање.

Ке го искористам оваа толкување на Јордан Петровски-ЦРНИ бидејки е многу блиску до онаа што го мисли Администрацијата и Основачите на Котле:


(20-01-2011, 04:26 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: На нас основачите на КОТЛЕ целта ни е иста, од денот на основањето на форумот па до денеска. Кога не поминаа обидите со етикетирање да се урне имиџот кој КОТЛЕ за кратко време го изгради , се помина на посуптилни методи.


(20-01-2011, 04:26 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Мисла e зачленет е на 27. 09 20210 и до 20-12-2010, Мисла има само 40 поста. Поголем број од постовите беа на тема лустрација. Директна полемика со мене за мојот азил и обид да се девалвира политичкиот азил. Од 20. 12. Мисла е посветен на " бугарското прашање" и грото од постовите му се на историја.

Се надевам дека ке ти стане јасно дека не се работело за протекцинизам. Туку за толеранција заради одредена цел.

Ako moze da mi objasnis, dali toa se odnesuva na mene i za kakva tolerancija se raboti??

(19-01-2011, 10:08 PM)TATAP Wrote: Началото сложи Misla като започна да поставя отрицателни рейтинги без основание и само с лични навреди.До неговото появяване нямаше нищо подобно!


Quote:Два-три примера не мога да ти дам,защото не ми се издребнява.Един ден седнах да изкарам всички изказвания на Мисла ,които са в нарушение на точка 6 от правилата на форума,но накрая ми писна и се отказах Icon_wink Все пак всички виждате какво се пише и кой го пише!

Kako prvo, konkretno jas, so nisto nemam potiknato da se narusi tockata 6 od pravilnikot, ednostavno jas odgovaram na navredite koi gi svakam kako licni, koi gi postiraat bugarcinjata vo sekoj nivni post. Za mene nema pogolema navreda od toa da ne sporeduvaat so bugarite.
Kako vtoro: celta na Bugarcinjata na site Makedonskite forumi ne e Istorija, Politika, Kultura, Religija itn, tuku nivnata cel e NEGIRANJE NA SE STO E MAKEDONSKO. Sekoj nivni post zapocnuva so Negiranje na Makedonskoto, a potoa vo nivnite "toaletni hartii", 99% falsifikati ili lokani vesnici, baraat kade i kolku pati e spomenat zborot Bugarin, Bugarsko i toa go potcrtuvaat so crveno. Primer: Koga diskutiraat za vojvodite na VMRO, za niv najvazno e toa sto "bozem" site bile Bugari ili taka se izjasnuvale, a dodeka voopsto ne se komentira za celite, ideite i borbata, za nivnite dela. Taka e i vo site temi.

Imam eden konkreten predlog do Administratorite... Za da se zastiti dignitetot na nas makedoncite na ovoj forum, vo pravilata da se vovede uste edno: ZABRANETO E NEGIRANJE NA MAKEDONSKATA NACIJA, JAZIK, KULTURA, ISTORIJA I TRADICIJA.

Pozdrav...
24-01-2011, 12:23 PM
Reply
nuleg Offline
Junior Member
**

Posts: 19
Joined: Jan 2011
Reputation: 0
#25

Навистина модераторите треба да се прави модератори.Сум имал прилика на еден друг форум тда видам модератори поставени од политички опции.Зборувам за еден друг форум(не сакам да спомнувам имиња)Предлагам да се продолжи по истиот терк на овој форум и критериумите да се заоструваат се повеке и повеке.Ве молам да ми се прифати оваа забелешка
31-01-2011, 06:15 PM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33
#26

Nuleg, а што велиш за мојава идеја: за тебе и ВАЖНА да се отвори нов посебен подфорум со правила по ваш вкус, кадешто ќе си муабетите на рает? Ти само прати ја листата на забелешки, а јас лично ќе се заложам веднаш да се пристапи кон нивно задоволување. Исто така предлагам администрацијата на форумов да те награди со викенд за двајца на локација по твоја желба.

[Image: dumbdumber.png]
Let me hear you make decisions without your television.
(This post was last modified: 31-01-2011, 07:01 PM by Gnoj.)
31-01-2011, 07:00 PM
Reply