Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Телевизија “Србо-Четник “ не ги објавува демантите од опозицијата
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

Телевизија “Србо-Четник “ не ги објавува демантите од опозицијата иако со закон е обврзана тоа да го направи .

Телевизија “Четник “(душевна болница-Сител ) у власништву Љубосава Крмаковича Зингеа која прва ја почна црната кампања против Заев иако со закон е обрврзана не ги објавува демантите на нивните лаги ниту мисли да се извинува за навредите кон семејството и личноста на Македонецот Зоран Заев .

Четничко буре масти Љубосав Крмакович кој е највеча лопурда у Македонија успат го поставува четничкиот пропагандист Дража Четникович Латас како главен во неговата телевизија “Четник “ со тоа станува и изрод и предавник на Макеоднскиот народ .

Тоа го прават и грко-четничките нет портали иако тие не се опфатени со досегашните закони ниту со новиот закон за медиуми.

Вака

СДСМ: „Курир“ сака заедничкиот имот да го претстави како имот на Зоран Заев

„Курир“ со класични манипулации настојува да го оцрни јавниот настап на Заев
реакција на СДСМ на текстот објавен денес на порталот „Курир“ со наслов „Заев лаже колку тежи“

Почитувани,
Провладиниот портал „Курир“ со класични манипулации настојува да го оцрни јавниот настап на Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за Македонската радио телевизија.
Имотниот лист на Претседателот Заев е јавно достапен и од истиот може многу лесно да се воочи манипулацијата на „Курир“. Од имотниот лист евидентно е дека имотот на Претседателот Заев и неговата сопруга е едно, а сосема друго е заедничкиот имот со неговите родители, за кој „Курир“ сака да го претстави како имот на Зоран Заев.
Власта стравува од засилените активности на СДСМ на сите нивоа и од зачестените јавни настапи на Претседателот Зоран Заев за кои има позитивни реакции помеѓу граѓаните.
Зоран Заев не се појавува само на нарачани интервјуа како Никола Груевски и за разлика од Премиерот, подготвен е да одговори на сите поставени прашања.
Очигледно, во веќе видениот стил, сите провладини медиуми добиле партиска задача тенденциозно и манипулативно да пренесуваат делови од интервјуто на Претседателот Заев и да ја искривуваат вистината.

Скопје, 23.12.2013 г.

http://www.sdsm.org.mk/default.aspx?mId=...cleId=9519

http://www.plusinfo.mk/vest/119976/SDSM-...Zoran-Zaev


И поштовано гљупо ЈужноСрбијанче самозвано Македончето – смрдлето поздравља те Љубосав Крмакович Зинге и војвода српског четничкиот покрета за Бановину Вардарску Дража Четникович Латас сас песмуту :


Ko to kaze, ko to laze Srbija je mala

31-12-2013, 05:34 PM
Reply