Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СДСМ се што кажа се излажа ама затоа ние остваруваме
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

СДСМ се што кажа се излажа ама затоа ние остваруваме

Овие од СДСМ се што кажаа се излажаа абе Бранкова школа .
И сакаат со нас да се споредуваат.
Ние се што кажавме се реализиравме дури и повеќе од тоа што сме ветиле .

И во време на СДСМ ништо не се градеше а ете ние се ново .
Така денес пушивме во употреба нов пат .
Како тоа веќе бил направен ?
Абе да направен беше ама тоа бе комуњарски пат за нигде тоа комунистите го граделе пред 50 години и плус само комуњари го користеле со тоа комуњарските автомобили , комуњарски чевли , комуњарски мoтори ,велосипеди ...
А ете сега ние ставивме два сантима НОВ слој асфалт врз него и тоа е гланц НОВ ПАТ и тоа демократски .

Исто така денес премиерот постави нов камен темељац на нова зграда .
Како тоа зградата веќе била изградена на 5 спрата ?
Абе да точно зградата веќе си беше изградена ама тоа темелите немаа градежна дозвола и ако ние ги ископавме темелите тогаш цела зграда ќе паднеше а вака истите темели со градежна дозвола плус попови осветија камен темељац плус премеиерот со лопатата фрли воздух во воздухот и ете ти гланц НОВА ЗГРАДА .

А не како овие од СДСМ лажеа ќе вработат по еден од секое семејство .
Па уште малку ако останеме ние на власт ќе нема невработени во Македонијава .
Како тоа веќе нема народ .?
Абе да точно се исели цел народ за време на наше вледеење ама ние ветивме дека луѓето поубаво ќе живеат и тоа и го остваруваме.Ете луѓето се иселија во странство и таму навистина поубаво живеат отколку да останеа во Макеоднијава .Ете сме го исполниле ветувањето плус нема невработени оти сите се вработија во странство и таму убаво си живеат .
И што само не клеветат дека сме ветиле осум милијарди евра инвестиции во Македонија а демек не сме исполниле ветување .
Како не сме исполниле ветување кога парите ние ги имаме ама ете народот се исели во странство па на кого сега ќе ги трошиме тие осум милијарди евра .

Абе ај се нервирам вака ...Бранкова школа ...се што кажаа се излажаа .
Него добро е барем ние остваруваме , реализираме ......речено сторено....луѓе од збор ...луѓе од доверба
16-12-2013, 12:53 AM
Reply