Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПОВЕКЕ НЕ СУМ ГОРД ЧЛЕН НА ПАРТИЈАТА !
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,443
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Интервјуто на Самоил Малчески заслужува посебна тема, бидејки односот на Републичкиот Јавен Обвинител, "независните" и зависните: новинари, уредници, пратениците од "опозцицијата", кон онаа што го кажа во интервјутои Малчески заслужува, односно мора да биде топ тема во Македонија ако сакаме Македонија да стане конечно демократска држава и држава во која власта нема селективно да ги казнува луѓето кои се огрешиле на законот.[Image: rlkuhu.jpg]


[Image: vyuv13.jpg]
15-12-2013, 12:46 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,443
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

[Image: 2i0aj2b.jpg]


[Image: fn5n5d.jpg]
15-12-2013, 12:47 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,443
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

[Image: 4zyycz.jpg]


[Image: 291zzhw.jpg]


[Image: 2hg9u7c.jpg]
(This post was last modified: 15-12-2013, 12:54 PM by ЈорданПетровски.)
15-12-2013, 12:54 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#4

Za da nekoj progovori vo Makedonija treba cickata da mu ja otrgnat od ustata...da ne go izbrkale od rabota sigurno ce davase intervju vo nekoj drug magazin i ce se falese kako e gord poslusnik...

A za donaciite tie mozat mnogu lesno da se proverat sigurno parite ne bile davani vo kesh,pa i togas mora da imaat dobieno nekoi priznanici so potpis.
15-12-2013, 03:46 PM
Reply
Valkanizater Offline
Senior Member
****

Posts: 431
Joined: Feb 2011
Reputation: 15
#5

Гдето има една дума/збор - "Да би мирно сидело - не би чудо видело...."
16-12-2013, 02:11 AM
Reply
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#6

ФОКУС: Д-р Ношпал: Ја искинав книшката од ВМРО-ДПМНЕ оти сум за правдината!

http://libertas.mk/фокус-д-р-ношпал-ја-и...нишката-о/

Што бе ова ДПМНЕ се повеќе го напуштаат чесните луѓе
Во ДПМНЕ остануваат криминалците , уценетите газолижците и се сама сува лепота
21-12-2013, 08:55 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,443
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7

Quote:Под истрага финансиската дубиоза на ВМРО-ДПМНЕ од избoрите во 2006 година!


Обвинителството конечно „СЕ ОСМЕЛИ“


[Image: skopsko-obvinitelstvo-i-ministerka-za-vn...w=620&zc=1]
По изјавата на некогашниот студентски лидер и активен член на ВМРО-ДПМНЕ, Самоил Малчески, дека иако не донирал за партијата, тој, неговата мајка и сестра, се нашле на листата на финансиери, Скопското јавно обвинителство се осмели и отвори предмет.

Сега е моментот кога обвинителството размислува дали да отвори истрага, а со тоа и да бара одговорност од првите луѓе на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, за можните финансиски малверзации направени за време на парламентарните избори во 2006 година, кога од опозиција дојдоа на власт.

Патем, тогаш за првпат и една опозициска партија имаше многу поскапа кампања од владејачката!

Пишува:
Валентина СТОЈАНЧЕВСКА
03-01-2014, 03:55 PM
Reply