Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Советската Приказна (The Soviet Story) цел филм, МК превод
Author Message
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,489
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#107-12-2013, 03:15 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#2

Велат дека победниците ја пишуваат историјата. Потоа велат дека модерните оружја на влстодршците ( независно од идеолошката матрица ) се:
1. масовната психологија
2. пропагандата

Кој од форумџијата на КОТЛЕ го видел овој или на таа тема сличен филм:

07-12-2013, 11:46 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#3

Уште еден, нема превод ама сликите кажуваат:
07-12-2013, 11:56 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#4

И демократите знаат со недемократски средства да ги релизираат своите стратешки цели:

07-12-2013, 12:01 PM
Reply