Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЗГАСНА К 15 !!
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,948
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#105-12-2013, 12:42 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#2

Стравот е голем. Тоа на најдобар начин го искажа Цацко ( Љ. Каров). Власта нема потреба повеќе да отвара тајни досеја па да непријателите ( противниците) на власта ( режимот) ги стави под контрола. Сега стравот е општо присатен. Селективните заќуткувања на тие кои гласно го искажуваат својот револт е сосема јасна порака за сите други да молчат. А, тоа пак, од друга страна го покажува демократскиот потенцијал и капацитет на македонското општество. Краен резултат на тоа е напуштање на Македонија. Нешто од економските причини нешто од општата клима во земјата.
05-12-2013, 02:53 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,948
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

(05-12-2013, 02:53 PM)hristo Wrote: Стравот е голем. Тоа на најдобар начин го искажа Цацко ( Љ. Каров). Власта нема потреба повеќе да отвара тајни досеја па да непријателите ( противниците) на власта ( режимот) ги стави под контрола. Сега стравот е општо присатен. Селективните заќуткувања на тие кои гласно го искажуваат својот револт е сосема јасна порака за сите други да молчат. А, тоа пак, од друга страна го покажува демократскиот потенцијал и капацитет на македонското општество. Краен резултат на тоа е напуштање на Македонија. Нешто од економските причини нешто од општата клима во земјата.Молк од сите. Не е толку до стравот Христо, луѓе се кревале голораки и на полиција, војска вооружена до заби. Овој молк е одработен преку протестите на лажната опозиција.
Многу време уште ке помине македончето да се свести ако воопшто се свести.
05-12-2013, 11:53 PM
Reply