Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Според анкетата на институтот “ај бе стајте ме амбасадор” ДПМНЕ води со 204,6 посто п
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

Според анкетата на институтот “ај бе стајте ме амбасадор” ДПМНЕ води со 204,6 посто пред СДСМ

Анкетата на белосветски познатиот незвисен професионален институт за испитување на јавното мнение “ај бе стајте ме амбасадор” која беше спроведена деновиве покажа дека ДПМНЕ води со огромна разлика пред СДСМ со неверојатни 204,6 %

Граѓаните кој беа анкетирани по случаен избор просто врескаа и коси кубеа кога кажуваа колку го сакаат ДПМНЕ а имаше и слуачи на интервенција на брзата помош оти неколку анкетирани граѓани од возбуда се онесвестија .

Анкетата беше спроведена според сите меѓународно пропишани стандарди а ја водеа познати светски признаени незвисни некорумпирани експерти од таа област .
Еве да нема сомнежи дека некој нешто измислува или подметнува :

1)
Вчера во Скопје беше промовиран Институтот Павел Шатев (Институт за македонско наследство) кој е формиран и поддржан од ВМРО-ДПМНЕ. Дејан Пановски , екс државниот секретар за животна средина избран е за член на Бордот на директори а воедно Пановски ќе го раководи Директоратот за животна средина и природни реткости во рамките на Институтот. Претседател на Институтот е др ПАНДЕ ЛАЗАРЕВСКИ , генерален секретар на Оливер Шамбевски- пратеник а Александар Николовски пратеник од Охрид е член на Управниот одбор на Институтот.
http://www.ohridlive.com/index.php?optio...&Itemid=76

2)
Анкета на Институтот Павел Шатев: ВМРО-ДПМНЕ и Груевски со најголема поддршка

http://sitel.mk/mk/anketa-na-institutot-...-poddrshka

Ете башка плус веста се објавува на незвисен непристрасен медиум Сител значи навистина анкетата на институтот “ај бе стајте ме амбасадор”била реална

3)
Предавање на акредитивните писма на АМБАСАДОРОТ др. Панде Лазаревски, за вонреден и ополномошен амбасадор на Република Македонија во Романија
14.03.2013
На 13 март 2013 година Н.Е. др. Панде Лазаревски, вонреден и ополномошен амбасадор на Република Македонија во Романија ги предаде акредитивните писма на претседателот на Романија, Н.Е. Трајан Басеску.
http://mfa.gov.mk/?q=node/2131
И после анкетите не биле точни ..лажеле ...мааа ааајде молим те .
Па немојте бе луѓе не се сите исти ете има и такви кој работите ги прикажуваат реално .Ем за таквиот труд нит бараат нит очекуват било каква награда .
Па да ..тачно ...ете .
09-11-2013, 01:19 AM
Reply