Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Господинот Бициклистички разочаран од СДСМ реши да формира партија
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

Господинот Бициклистички разочаран од СДСМ реши да формира партија

Имено господинот Бициклистички разочаран од кадровската политика на СДСМ реши да го напушти СДСМ и да формира своја партија .Во знак на револт отсега господинот Бициклистички како и од еколошки причини реши да не го користи автомобилот туку само велосипед.
Како што ни изјави господинот Бициклистички својата одлука да формира сопствена партија нее од причини да ја осваја власта (да го менува султанот) туку да ја смени опозицијата (калиф уместо калифа и везир уместо везира) .
Па така господинот Бициклистички ни изјави дека доколку ја освои позицијата на опозицијата ветува дека биде конструктивна опозиција на деструктивната позиција .
Имено според него доколку има свој исклучиво опозициски пратеници од нив ќе бара да ја докажат на дело својата конструктивност кон влста .Па така од својте опозициски пратеници ќе бара редовни медицински контроли со задолжителни ренген снимки на кој доколку не се види дека имаат фрактури скршеници на дланките , рацете а најдобро со исчашени рамења од аплаузите силните ракоплескања на сите предлози и говори на позицијата тогаш ќе ги смени оти не биле доволно конструкивни .Такуџе неговите опозициски пратеници на редовните медицински прегледи ќе мора да докажат дека се загрздавени дека имаат ослабнати и воспалени гласни жици како доказ за сите бисови , овации , на секој предлог и говор на власта доклку и понатаму сакаат да останат констуктивни опозиционери .

Господинот Бициклистички исто така најави контра тужба за клевета против непрепознатлива особа .Додуша непрепознатливата особа е заштитен сведок против него со веќе спремен говор од типот :
Еееее господине судија овој тука како само пред 16 години 5 месеци 4дена 26 часа и 63 секунди мочаше .Абе кога му дојде на дрвцето мочаше мочаше абе кисла го направи .Се исуши дрвцето греота а баш беше садено за “денот на дрвцето “ .

Нема лажи нема превари ево се тука пишува црно на жуто :

Бичиклиски во СДСМ ништо ново
http://republika.mk/?p=83881

Да бе ...глеаш не те лажам .
24-10-2013, 11:47 PM
Reply