Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"СЛОБОДЕН ПЕЧАТ" ДАЛИ Е НОВА ЛАГА ОД КУЈНАТА НА ЦРВЕНИОТ КАРДИНАЛ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1


Quote:Нов дневен весник – „Слободен печат“ за само 5 денари
Слободен печат“ е новиот дневен весник кој ќе чини 5 денари, а ќе почне да излегува кон средината на наредната недела.

Ова во интервју за новатв го обзнани главниот уредник на „Слободен печат“, Бранко Героски.

- Нема дневни весници кои се ослободени од притисоците на власта и од дневните центри на моќ. Тоа е нашиот мотив – ова нема да биде таков весник, овој весник ќе биде слободен од такви притисоци – вели Героски.

„Слободен печат“ ќе негува критички дискурс, критичко новинарство, но не револверашко новинарство – рече Героски.

Заменици на Героски во новиот медиумски проект се Злате Лозановски и Жарко Јорданоски, и двајцата поранешни уредници во дневниот весник „Дневник“. Во уредничкиот тим се и Јасмина Апостолова и Митко Билјановски, а на задните страници на весникот, читателите повторно ќе го имаат популарниот Пецко на Дарко Марковиќ.

LIBERTAS
08-10-2013, 11:01 PM
Reply
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,471
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#2

Среќна нова 1949....


An inch today is tomorrow’s mile.
09-10-2013, 05:01 AM
Reply