Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фрапантно откритие на Бугарските научници – Бугарски народ не постои !
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

Фрапантно откритие на Бугарските научници – Бугарски народ не постои !

Според Бугарските научници од областа на историјата народот во Бугарија има многу заедничка историја со други народи . Па така има заеничка историја со Турција и Турците со кој треба заеднички да чествуваат многу султани бегови кој владееле со Бугарија .Исто така има многу заедничка историја и со Русите кој и ја создале Бугарската држава . Исто така има заедничка историја и со Грузија каде заеднички треба да го слават Сталин кој владеел со Источниот Блок каде членка била и Бугарија . Исто така и со Украина треба да го слават Никита Хрушчов . Потоа со Рустите Брежњев , Андропов итн

Имајќи го во предвид претходно кажаното испаѓа дека Бугарски народ и не постои туку станува збор за збирштина од Турци , Руси , Грузијци , Украинци итн .

Според истите научници во прашање се доведува и постоењето на Рускиот народ имајќи предвид дека во Втората Светска Војна Русите имаат зедничка историја со Американците . Сега треба заеднички Русите и Амриканците да ги слават Труман и Сталин . Тоа дали станува збор за еден народ и кој тоа треба да биде дали Американски или Руски се препушта на историската наука .
Е јјј што ти е наука човече .
25-05-2013, 06:28 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#2

И тъй като понякога през лятото слънцето пече много силно означава,че сме братя и с африканските народи,а заради снега през зимата българите всъщност сме етнички ескимоси!
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
25-05-2013, 07:25 PM
Website Reply
симеон Offline
Member
***

Posts: 90
Joined: Mar 2013
Reputation: 0
#3

Флок!Едно е да имаш обща история с други народи и да я признаваш,съвсем друго е да нямаш никаква собствена история и сега да я създаваш чрез измислици както е в Македония.
Няма народ ,който да не е бил в историческа ,културна и икономическа връзка с околните народи.С изключение на МАКЕДОНЦИТЕ ,както е според македонската доктрина.
26-05-2013, 03:25 PM
Reply
хан Ацо Offline
Member
***

Posts: 72
Joined: Mar 2013
Reputation: 3
#4

(25-05-2013, 06:28 PM)Flok Wrote: Фрапантно откритие на Бугарските научници – Бугарски народ не постои !

Според Бугарските научници од областа на историјата народот во Бугарија има многу заедничка историја со други народи . Па така има заеничка историја со Турција и Турците со кој треба заеднички да чествуваат многу султани бегови кој владееле со Бугарија .Исто така има многу заедничка историја и со Русите кој и ја создале Бугарската држава . Исто така има заедничка историја и со Грузија каде заеднички треба да го слават Сталин кој владеел со Источниот Блок каде членка била и Бугарија . Исто така и со Украина треба да го слават Никита Хрушчов . Потоа со Рустите Брежњев , Андропов итн

Имајќи го во предвид претходно кажаното испаѓа дека Бугарски народ и не постои туку станува збор за збирштина од Турци , Руси , Грузијци , Украинци итн .

Според истите научници во прашање се доведува и постоењето на Рускиот народ имајќи предвид дека во Втората Светска Војна Русите имаат зедничка историја со Американците . Сега треба заеднички Русите и Амриканците да ги слават Труман и Сталин . Тоа дали станува збор за еден народ и кој тоа треба да биде дали Американски или Руски се препушта на историската наука .
Е јјј што ти е наука човече .

Ти нещо си се повредил?България я създали руснацитеSe_klanjam?
България постои от 7-ми век,а Русия от 10-ти век!
Da_ne_si_ludDa_ne_si_lud

26-05-2013, 05:43 PM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak
*****

Posts: 994
Joined: Aug 2010
Reputation: 15
#5

(25-05-2013, 06:28 PM)Flok Wrote: Фрапантно откритие на Бугарските научници – Бугарски народ не постои !

Сите лугье потекнуваат од маjмуните, само Македонците од Бугарите!"

Стара кинезка мудрост!!! Music3
[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
27-05-2013, 01:33 PM
Reply
stetos2000 Offline
Member
***

Posts: 53
Joined: Apr 2013
Reputation: 0
#6

(25-05-2013, 06:28 PM)Flok Wrote: Фрапантно откритие на Бугарските научници – Бугарски народ не постои !

Според Бугарските научници од областа на историјата народот во Бугарија има многу заедничка историја со други народи . Па така има заеничка историја со Турција и Турците со кој треба заеднички да чествуваат многу султани бегови кој владееле со Бугарија .Исто така има многу заедничка историја и со Русите кој и ја создале Бугарската држава . Исто така има заедничка историја и со Грузија каде заеднички треба да го слават Сталин кој владеел со Источниот Блок каде членка била и Бугарија . Исто така и со Украина треба да го слават Никита Хрушчов . Потоа со Рустите Брежњев , Андропов итн

Имајќи го во предвид претходно кажаното испаѓа дека Бугарски народ и не постои туку станува збор за збирштина од Турци , Руси , Грузијци , Украинци итн .

Според истите научници во прашање се доведува и постоењето на Рускиот народ имајќи предвид дека во Втората Светска Војна Русите имаат зедничка историја со Американците . Сега треба заеднички Русите и Амриканците да ги слават Труман и Сталин . Тоа дали станува збор за еден народ и кој тоа треба да биде дали Американски или Руски се препушта на историската наука .
Е јјј што ти е наука човече .

Вака, вака прийателе кажи им го на бугарите, кажи им го да го знаат. Ние постоиме от 77 000 годин, Господ говори со нази по телевизийата, ние сме горда нацийа, со койа друга нация зборува Господ по телвизийата, а?

Прийателе, многу ме тортурираат во Бугарийа, се прасхат за некой документ на ВМОРО напишан на македонски, ако може да ми помогнеш приятеле, оти сите кои аз ги намираам са со фусноти и сите на бугарски, язека им разправам дека македонскиот язик бил толкова сложен дека доде не му плакйали на Мисирков сърбите он не писхал на тоа язик, затоа и документите не са на македонски

Сакам еден савет прийателе дали да си го сменям името као Блаже Конески/Лйамевич/Конев или да почакам као Колишев/Колисхески, да се пиша бугарин па ако дойде нещо келепир язека пак ке се пишам Македонец, той и Мисирков се писхал бугарин та аз, нели?
Поръбен Македонец от Пиринска Македониjа Makedonija
02-06-2013, 01:50 PM
Reply
amaral5 Offline
Junior Member
**

Posts: 5
Joined: Aug 2013
Reputation: 0
#7

Ако говориме сериозно за българин или македонц то това е национално самосъзнание на милиони хора и с това шега не бива.
Ако кажа моето мнение то е следното:
Българите са племе което е създало държава на Балканите през 681 и завладява местното население което се състои от славяни, власи и гърци (циганите идват по-късно).След това за има няма 2 века това малобройно племе се претопява без следа.
Македонците са някакви погърчени траки за които не пише нищо след превземането на държавата от римляните през далечната 169 година преди новата ера.
Населението на двете държави България и Македония (славянозезичното) е еднакво. Разделението започва през 19 век и се дължи от една страна на политика на други държави (Сърбия и Гърция) и на нежеланието на някои интелектуалци от Македония да им се налага друга книжовна норма. Друго много важно - границата между Македония и България е планинска и труднопроходима. После идва преебаването на България от Сърбия, Гърция и Румъния -нашата войска се бие предимно в Източна Тракия където има само 100 000 българи и поне 300-400 000 гърци срещу основните турски сили,а в това време Гърция и Сърбия "освобождават" по-голямата част от Македония. След това гърците асимилират безогледно,а сърбите по едно време решават, че е по-лесно вместо "южни сърби" да има македонци -все пак владеят и хървати, словенци, бошнаци и други народи. след това иде Блаже Конски и след 50 години сръбска и хърватска телевизия македонския е полуразбираем за бълкгарите не гледали сръбска телевизия и нацяло разбираем за тия които са гледали:-)

11-08-2013, 10:55 PM
Reply
Aco
Unregistered

 
#8

(25-05-2013, 07:25 PM)TATAP Wrote: И тъй като понякога през лятото слънцето пече много силно означава,че сме братя и с африканските народи,а заради снега през зимата българите всъщност сме етнички ескимоси!

Icon_razz Интересно. Ама ескимостите са от жълтата раса.
Малко офтопик - Братле, ако си Ванго от Испания, дай пак Скайпа си, че се бях сетил за тебе, отдавна не сме се чували. Ако се бъркам - извинявай.
22-09-2013, 05:18 PM
Reply