Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Луѓе од минатото и луѓе за иднината
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

Луѓе од минатото и луѓе за иднината

Рзмишљам така и си викам бе ај доста не кочат тоа комуњарите . Затуцани закржлаени луѓе од минатото . Па си викам а зошто ние да не ги расчистиме тоа луѓето од минатото како би можеле да продужиме у светлата будочност која ние им ја нудиме на Македонците . Комуњари како комуњари се што знаат е да евоцираат спомени од ’45 – та наваму . Нит се модерни нит се напредни а и што може да очекуаш од луѓе кој припаѓаат на минатото .

А ете ние сме луѓе на иднината и нудиме светла будучност .Ете баш сеа од буџет плативме едно спотче дека првите едноклеточни организми биле Македонски .
Како модерни напредни луѓе ние вложуеме у наука .Па така нашите научници имаат врвни достигања ете дури снимивме и спотче дека првите луѓе постоеле у време на диносауруси и биле што друго него Македонци и најдени се и диносаурусни фосили кој нашите актери докажаа дека се Македонски у тоа спотот .Ама ете тоа комуњарите цело време лажеле и плус цел свет не мрзи па затоа ваквите научни сознанија цело време ги криеле од нас Македонците . Е ондак како ние кој сме луѓе од будучноста такозвана иднина пратиме модерни модни трендови и вложуеме у наука снимаме една серија у која нашите научници доаѓаат до сензационални откритија .Па така после динасаурусите има појава на сисавци такзвани дудлачи а има и појва на драпачи и чешачи .И сите биле Македонци а ете цел свет нас не мрзи и фалсификуе историја оти ако се открие вистината ќе мора да мењаат нивна историја .За разлика од луѓето од минатото – комуњари кој евоцираат спомени од 45 –т анаваму ние сме визионери луѓе од иднината кој гледаме светла будучност и вложуеме у науки . Па така снимаме серијал малце да едуцисаме народ и у тоа серијал наши научници доаѓаат до сензационални открича дека фараоните уставри биле Македонци . Тоа мумииите се Македонец до Македонец .Ама ете цел свет не мрзи и ни ја краде историјата . Ама тоа не проѓа кај нас оти ние сме луѓе од иднината Стар Трек чоече учључуеме тоа ворповите и ван брзина свтлости шибаме у будучност у минато у сегашност и правиме турлитава .
Ондак за разлика од комуњарите луѓето од минатото ние како луѓе од иднинанта сме целосно посветени на иднината . Баш сеа снмаме едно серијалче емисии каде наши научници докажуваат дека дека уставари Рајот од Библија бил Македонско краљевство и у него може да влезат само Македонци .Аме ете сите други ни ја фалификуваат и крадат нашата историја . Такуџе емисии кој треба да едуцисаат народ им се објаснува дека Адам и Ева како први луѓе биле Македонци ама ете му згрешиле на крљо и биле ибркани .Такуџе јасно од емисии се гледа дека немало ников Христос туку тоа бил наш Ристе ама ете оти е Македонец го прекрстиле и ни ја украле историјата . Ондак кога имало поплава Ное (Никола по нашки оти е Македонец ) веслал со тоа кајчето по Охридското езеро а Биљана белела тоа платото и после Ное не бил Македонец абе ајде на кого они тоаму кажуваат прикаски човече . Па ние сме луѓе од и за иднината и ја знаеме вистината .

За разлика од луѓето од минатото коа комуњарите кој не граделе ништо ние градиме светла будучност на Македонците им градиме цркви , барок , антика , и се тоа футуристички како објекти од иднината кој се непознати за светот .Некој неблагодарници ни замераат за антиката а ете ние по рецептот на Туѓман им праиме постара и поубава антика од таа што постои у светот .

А и тоа малку што напраиле тоа луѓето од минатото комуњарите се од кредити за некакви глупости како патишта , железници , фабрики . А ние како луџе од иднината земеме странски кредити и ги задужуеме идните поколенија на Македонците ама вложуеме бре у убави работи кој ќе им го разубават животот како склуптури , восочни фигури и се сами убави работи очи да одмараат на нив .

И какви се тоа примедби дека Македоците се ислелуваат масовно и се пред истребување и исчезнување . Е добро де јака муда што било па ние сме луѓе од иднината и најдобро знаеме што најдобро за нив . Ние сме луѓе од науката и сеа треба нешто и да се жртвуе за науката а со тоа и за светлата будучност што им ја нудиме . На крају крајева ние не правиме ништо за нас туку на сите реклами им кажуваме на Македонците дека сето тоа е за нивно добро и за доброто на нвните деца . Е ќе ги снемало Македонците за скоро време па добро ама барем ние како луѓе од иднината докажавме дека некогаш постоеле .
Битно е да се расчисти со луѓето од минатото и да се едуцисаат луѓето да може да не разберат нас кој сме луѓе од иднината оти сме многу сложени да не останеме несватени неразбрани душички .
И така ти кажуем
Ооооох кое олакшање човече .
Него ај да станувам ја и да повучем ручка од казанче оти ако продужам може шољата да попушти оти тоа тоа ти е (историска ) тежина у питање .
23-05-2013, 09:19 PM
Reply