Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тупурковски 3.0
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Памти ли некој во Македонија волку брзо да се обнови нечија кариера:
Васил Тупурковски- едногласно избран за шеф на Македонскиот Олимписки Комитет (вест од четврток 20-ти март). Обвинителството ќе се жали ама кој го е.. тука е виша цел у прашање.
Васил Тупурковски- заедно со Јово Реган ослободени од обвинувањата за корупција при доделувањето кредити на македонски фирми од тајванските фондови (вест од петок 21-ви март).
Какво експресно воскреснување на една кариера! Од шатл дипломат за спас на Југославија, преку застапник на тајвански пари во Македонија (кој извонредно го услужи Лиобчо како би овој станал премиер), до јасновидец со визија за конфедерација на Македонија со Грција.
Која ќе биде новата улога на Тупурковски? Замена на Бране по неговиот претстоен изборен дебакл? Грејач на скут на власта? И најневеројатното сценарио: промотор на Македонија низ светот...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
23-03-2013, 04:07 PM
Reply