Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Poll: ДАЛИ СЕ СЛАГАТЕ СО ИНИЦИЈАТИВАТА НА ДОСТОИНСТВО
This poll is closed.
ДА
100.00%
2 100.00%
НЕ
0%
0 0%
Total 2 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДОСТОИНСТВО ОРГАНИЗИРА СОБИРАЊЕ НА ПОТПИСИ ЗА РЕФЕРЕНДУМ
Author Message
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#1[Image: 75969_408993312526267_2054414644_n.jpg]Ако сакате и да образложите зошто така гласате.
02-03-2013, 12:08 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#2

Нели а, каков “генијален“ начин да се живне бугарашкиов форум- криејќи се зад бранителите...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
02-03-2013, 01:14 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,663
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

(02-03-2013, 01:06 AM)Larsson Wrote:
Quote:Албанците на мирен протест пред Влада

Изреволтирани поради нападите во последните неколку дена врз албански момчиња, Албанците утре (сабота) на мирен протест точно на пладне ќе се соберат пред Јаја Пашината џамија во Скопје од каде што сите заедно ќе се упатат кон Владата на Република Македонија.

Како што најавуваат на својата група на Фејсбук тоа ќе биде една мирна парада и протест до пред Владата на Македонија.

Веќе неколку дена претежно млади лица од албанска националност се на мета на напади поради именувањето на Талат Џафери за министер за одбрана.

Последниот инцидент се случи денеска кога групата која што ја каменуваше Владата при самото растерување од страна на полицијата од центарот на Скопје, на Камениот мост нападнаа неколку случајни минувачи од албанска националност.

[Image: 529800_344065095695223_431314594_n.jpg]


http://brif.mk/makedonija/albancite-na-m...red-vlada/Kontraprotesti....
Да, контрапротести кои предизвикаа кај мене едно многу важно прашање, дали протестантите Албанци ке поминат кај споменикот на Бранителите. Aко поминат што ке им е целта: да се потпишат или да им овозможат на Грујовите специјалци да интервенираат.
02-03-2013, 02:01 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,663
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#402-03-2013, 02:22 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,663
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5Достоинство почна со собирање потписи за смена на Талат Џафери

02-03-2013, 02:32 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#6

Оооо гледам народ се испотепа гласајќи на анкетава...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
06-03-2013, 07:04 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,663
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7

Quote:Вечерва ТВ дуел: Стојанче Ангелов - Талат ЏафериЛидерот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов денес на својот Фејсбук профил најави ТВ дуел меѓу него и новиот министер за одбрана Талат Џафери.

- ТВ дуел во живо. Генерал Стојанче Ангелов од МБС против командант Талат Џафери од УЧК...
ТВ Алсат, “Патот кон...“ со Мухамед Зекири, четврток (07.03.2013), почеток 20.45 часот. За разлика од премиерот Никола кој бега од ТВ дуели како ѓавол од крст, јас сум подготвен јавно да се соочам со секој мој политички, па и воен, противник односно непријател... Премиеру Никола повелете и Вие. На секоја телевизија, во секое време, на секоја тема... - напиша Ангелов на ФБ.

SKY
07-03-2013, 01:51 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,663
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#8
07-03-2013, 10:49 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,663
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#9

08-03-2013, 11:59 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,663
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#10

Quote:Утре (четврток) од 09.00 до 16.00 часот ќе се собираат потписи за нашата референдумска иницијатива, во скопските општини:
1. Граѓаните на Гази Баба, Арачиново, Илинден и Петровец треба да се потпишат во Општина Гази Баба, барака 1, канцеларија 7;
2. Граѓаните на Чаир, Бутел, Шуто Оризари и Чучер-Сандево треба да се потпишат во Општина Чаир – Бул. „Босна и Херцеговина“ бб, барака 16 (тоа се просториите/бараките на старата општина);
3. Граѓаните на Карпош, Ѓорче Петров, Волково и Сарај треба да се потпишат во подрачното одделение на ДИК во Карпош на ул.Стрезовска, бр.7 (во близина на средното Угостителско училиште во Козле, на околу 150 метри, во насока на германска амбасада, во жолта барака);
4. Граѓаните на Центар и Аеродром треба да се потпишат во Општина Центар (кај Матично), барака бр. 1;
5. Граѓаните на Кисела Вода, Сопиште, Студеничани и Зелениково треба да се потпишат во Општина Кисела Вода, барака 9, канцеларија 16;

За сите информации, прашања или проблеми јавете се на пензионираниот армиски полковник Богослав Лескаровски на 075 290 760.

Денешното собирање на иницијалните потписи во Скопје беше отежнато и оневозможено поради формални компликации, освен во Центар каде се беше во ред.

Сkопје, 15.05.2013 година
Претседател на “Достоинство“
Генерал Стојанче Ангелов
15-05-2013, 09:33 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,663
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1127-05-2013, 03:12 PM
Reply