Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Колкумина пратеници од СДСМ ќе ги вратат мандатите?
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Гледаме како коалицијата на движењето за Југославија, новопечените Бугари и понекој транзициски барон, пардон коалицијата на СДСМ се распаѓа и нивните намери се раскринкани. Една од најавите кон која Бане покажа посебна сериозност за спроведување е враќањето на пратеничките мандати на пратениците на СДСМ.
Колкумина од тие 40-тина пратеници мислите дека навистина ќе ги вратат мандатите на 24-ти март, или порано?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
01-03-2013, 05:30 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#2

(01-03-2013, 05:30 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Гледаме како коалицијата на движењето за Југославија, новопечените Бугари и понекој транзициски барон, пардон коалицијата на СДСМ се распаѓа и нивните намери се раскринкани. Една од најавите кон која Бане покажа посебна сериозност за спроведување е враќањето на пратеничките мандати на пратениците на СДСМ.
Колкумина од тие 40-тина пратеници мислите дека навистина ќе ги вратат мандатите на 24-ти март, или порано?

Па, јас мислам дека на тие 40-ина пратеници од опозицијата ке се приклучат и некои посвесни и поодговорни пратеници од позицијата. Ножот дојде до грло. Мора Македонија да се спасува. Е, сега, спасувачот не е некоја класа, но, еби га, дај што даш.Smajlito

01-03-2013, 12:14 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#3

Eve da zememe deka Grujo ce kupi nekoi od niv ,eve da receme deka 30 od niv ce vratat,kolku glasovi nosat tie mandati,malku li e?
Neli treba Grujo da se zaprasa zosto mu se slucuva seto ovaa?

01-03-2013, 12:47 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#4

Оп во меѓувреме Бане капитулира. Нема враќање мандати. Оп, Бане пак се пишмани.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
01-03-2013, 10:14 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#5

Najsrecni poradi nevracanjeto na mandatite treba da bidat DPMNE ce povladejat uste malku...i nemase da bidat cirkusi so i vo Makedonija.
Dovolno bese toa sto se sluci na 24,12,12...bilo pominalo ne povtorilo se...
01-03-2013, 10:57 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#6

(01-03-2013, 10:57 PM)Larsson Wrote: Najsrecni poradi nevracanjeto na mandatite treba da bidat DPMNE ce povladejat uste malku...i nemase da bidat cirkusi so i vo Makedonija.
Dovolno bese toa sto se sluci na 24,12,12...bilo pominalo ne povtorilo se...
Хехехе, надежта умира последна. Еве Јордан убаво ти опиша на една друга тема зошто отпорашите немаат поддршка кај народот, ти сеуште се надеваш на нив.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
02-03-2013, 01:33 AM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#7

(02-03-2013, 01:33 AM)МрачниотКоњаник Wrote:
(01-03-2013, 10:57 PM)Larsson Wrote: Najsrecni poradi nevracanjeto na mandatite treba da bidat DPMNE ce povladejat uste malku...i nemase da bidat cirkusi so i vo Makedonija.
Dovolno bese toa sto se sluci na 24,12,12...bilo pominalo ne povtorilo se...

[b]Хехехе, надежта умира последна.[/b Еве Јордан убаво ти опиша на една друга тема зошто отпорашите немаат поддршка кај народот, ти сеуште се надеваш на нив.

Da dzabe se raduvavte deka ce odite na izbori bez opozicija,ne vi dozvoluva ni narodot ni EU da instalirate neokomunizam vo Makedonija,nema nisto od proektot DPMNE-dvizenje cela drzava nasa...Хехехе...ce si go meriti pak so Branko na izbori...ne uspejavate da go porazite omrazeniot "propadnat tranziciski politicar"...
02-03-2013, 01:39 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#8

(02-03-2013, 01:39 AM)Larsson Wrote: Da dzabe se raduvavte deka ce odite na izbori bez opozicija,ne vi dozvoluva ni narodot ni EU da instalirate neokomunizam...
Кој тоа пиштеше дека во име на демократијата нема да излезе на избори, па сега кога го седнаа фаците од ЕУ се пишмани? Народот испрати јасна порака кон (како што ти фантазираш дека е) “противникот на неокомунизмот“ токму со неизлегувањето на инсценираните улични протести.
Па токму од ЕУ и од народот беа спречени неокомунистите во кои вие се надевате.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
02-03-2013, 01:56 AM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#9

I ti sto mislis dobro ili loso e za Makedonija sto opozicijata "kapitulirase" i se soglasi da odi na izbori?

02-03-2013, 02:02 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,124
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#10

(02-03-2013, 01:56 AM)МрачниотКоњаник Wrote:
(02-03-2013, 01:39 AM)Larsson Wrote: Da dzabe se raduvavte deka ce odite na izbori bez opozicija,ne vi dozvoluva ni narodot ni EU da instalirate neokomunizam...


Кој тоа пиштеше дека во име на демократијата нема да излезе на избори, па сега кога го седнаа фаците од ЕУ се пишмани? Народот испрати јасна порака кон (како што ти фантазираш дека е) “противникот на неокомунизмот“ токму со неизлегувањето на инсценираните улични протести.
Па токму од ЕУ и од народот беа спречени неокомунистите во кои вие се надевате.Бранко и неговата дружина се КОМУНИСТИ И КОМУЊАРИ. Грујо со фамилијата е НЕОКОМУНИСТ. Се обидува да го оствари онаа што не го остварија: Јордан Мијалков, Никола Кљусев, Драган Богдановски - резолуцијата на ИНФОНБИРОТО.
02-03-2013, 02:12 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#11

(02-03-2013, 02:02 AM)Larsson Wrote: I ti sto mislis dobro ili loso e za Makedonija sto opozicijata "kapitulirase" i se soglasi da odi na izbori?
Најлошото за Македонија е тајмингот на уличниот театар на Бране. И парадата на комуњарска гнасотија во парламентот за време расправа за буџетот.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
04-03-2013, 08:00 AM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#12

(04-03-2013, 08:00 AM)МрачниотКоњаник Wrote:
(02-03-2013, 02:02 AM)Larsson Wrote: I ti sto mislis dobro ili loso e za Makedonija sto opozicijata "kapitulirase" i se soglasi da odi na izbori?
Најлошото за Македонија е тајмингот на уличниот театар на Бране. И парадата на комуњарска гнасотија во парламентот за време расправа за буџетот.

I ti sto mislis dobro ili loso e za Makedonija sto opozicijata "kapitulirase" i se soglasi da odi na izbori?
04-03-2013, 01:27 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#13

Само ти чучи си у собата за ехо...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
06-03-2013, 07:02 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#14

(06-03-2013, 07:02 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Само ти чучи си у собата за ехо...

LIKE Music3
06-03-2013, 11:53 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#15

Deneska slusnav edna madjarska anegdota:

za BETONOT e...


Padnala nekoja zgrada i na sud odat voda,pesok i cement...

Sudijata:
Dali ti Vodo ja priznavas vinata?

Voda:
DA

Sudijata:
Dali ti Pesok ja priznavas vinata?

Pesok:
DA

Dali ti Cementu ja priznavas vinata?

Cement:
AMA GSN SUDIJA JAS NESUM NI BIL TAMU...Taka i Makedonskata opozicija so BETON stavot...
07-03-2013, 12:02 AM
Reply