Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Доказ дека Македонците не се ниту Бугари, ниту Грци, ниту пак Срби
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Jordan Petrovski 59 minutes ago

Конечно има најцврст доказ дека Македонците не се ниту Бугари, ниту Грци, ниту пак Срби.
Бугарите со протести го соборија Виденов и Борисов.
Грците со протести го собориа Папандреу
Србите со протести го соборија и пратија во Хаг Милошевиќ
21-02-2013, 01:18 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2


Quote:МАКЕДОНЦИ about an hour ago


Конечно има најцврст доказ дека Македонците не се ниту Бугари, ниту Грци, ниту пак Срби.

1. Бугарите со протести ги соборија Виденов и Борисов.
2. Грците со протести го собориjа Папандреу
3. Србите со протести го соборија и пратија во Хаг Милошевиќ

Македонците ни протест не можат да направат камоли да го соборат Талат Џафери.
21-02-2013, 01:20 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#3

(21-02-2013, 01:20 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:МАКЕДОНЦИ about an hour ago


Конечно има најцврст доказ дека Македонците не се ниту Бугари, ниту Грци, ниту пак Срби.

1. Бугарите со протести ги соборија Виденов и Борисов.
2. Грците со протести го собориjа Папандреу
3. Србите со протести го соборија и пратија во Хаг Милошевиќ

Македонците ни протест не можат да направат камоли да го соборат Талат Џафери.

Јордане, ти како да не си чул за цикличното повторување на историјата и за енергетскиот капацитет на народите. Македонскиот народ својата енергија ја има загубено( потрошено) со распадот на античката македонска држава, која пак при своето ширење го има загубено целиот енергетски капацитет. Таа “ црна енергетска дупка“ се уште не е пополнета. Современата македонска држава е направена со помош на туѓа енергија. Затоа денешната Македонија се препелка како заклана кокошка. Затоа не реагира и на највидливи провокации. Всашност, Македонија нема енегија( сила) за тоа. Затоа нашата судбина е во туѓи раце. SmajlitoSmajlitoSmajlito

21-02-2013, 10:57 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

(21-02-2013, 10:57 AM)hristo Wrote:
(21-02-2013, 01:20 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:МАКЕДОНЦИ about an hour ago


Конечно има најцврст доказ дека Македонците не се ниту Бугари, ниту Грци, ниту пак Срби.

1. Бугарите со протести ги соборија Виденов и Борисов.
2. Грците со протести го собориjа Папандреу
3. Србите со протести го соборија и пратија во Хаг Милошевиќ

Македонците ни протест не можат да направат камоли да го соборат Талат Џафери.

Јордане, ти како да не си чул за цикличното повторување на историјата и за енергетскиот капацитет на народите. Македонскиот народ својата енергија ја има загубено( потрошено) со распадот на античката македонска држава, која пак при своето ширење го има загубено целиот енергетски капацитет. Таа “ црна енергетска дупка“ се уште не е пополнета. Современата македонска држава е направена со помош на туѓа енергија. Затоа денешната Македонија се препелка како заклана кокошка. Затоа не реагира и на највидливи провокации. Всашност, Македонија нема енегија( сила) за тоа. Затоа нашата судбина е во туѓи раце. SmajlitoSmajlitoSmajlito
Мислам дека делумно имаш право Христо но главната причина е во тоа Македонците знаат дека и без протести Груевски ке падне, кога не е битно, тие се трпеливи. 500 години чекаа да заминат Турците, 100 години чекаат да заминат Србите, скоро 70 години чекаат да замине комунизмот.
21-02-2013, 02:18 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#5

(21-02-2013, 10:57 AM)hristo Wrote:
(21-02-2013, 01:20 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:МАКЕДОНЦИ about an hour ago


Конечно има најцврст доказ дека Македонците не се ниту Бугари, ниту Грци, ниту пак Срби.

1. Бугарите со протести ги соборија Виденов и Борисов.
2. Грците со протести го собориjа Папандреу
3. Србите со протести го соборија и пратија во Хаг Милошевиќ

Македонците ни протест не можат да направат камоли да го соборат Талат Џафери.

Јордане, ти како да не си чул за цикличното повторување на историјата и за енергетскиот капацитет на народите. Македонскиот народ својата енергија ја има загубено( потрошено) со распадот на античката македонска држава, која пак при своето ширење го има загубено целиот енергетски капацитет. Таа “ црна енергетска дупка“ се уште не е пополнета. Современата македонска држава е направена со помош на туѓа енергија. Затоа денешната Македонија се препелка како заклана кокошка. Затоа не реагира и на највидливи провокации. Всашност, Македонија нема енегија( сила) за тоа. Затоа нашата судбина е во туѓи раце. SmajlitoSmajlitoSmajlito

Antickata energija se vraca i akumulira nad Makedonija,eve pola familija na Ace e vo Skopje,uste Aminta da dojava i se ce e kompletno,duhovite na antickite predci go stitat DPMNE....SmajlitoSmajlitoSmajlito


PS:Nemozat oni tolku da ne ebat kolku sto nie moze da izdrzime....
21-02-2013, 02:44 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

Доказ дека Бугарие се Македонци:
Quote:
БУГАРСКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СО ТРАКТОРИ ТРГНАА КОН СОФИЈА, ВО ЗНАК НА ПОДДРШКА НА БОЈКО БОРИСОВ[Image: SOFIJA_TRAKOTOI.jpg]


Редици од трактори и други земјоделски машини ноќва се упатија од околината на Стара Загора кон Софија, бидејќи земјоделците се задоволни од субвенциите кои кабинетот на Борисов редовно им ги давал.

И сточарите од родопското село Бисер се упатиле кон главниот град подготвени за радикална поддршка, на премиерот Бојко Борисов. Во Софија започна акцијата за потпишување иницијатива, актуелната влада да остане до истекот на нејзиниот мандат.21-02-2013, 03:31 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#7

Quote:БУГАРСКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СО ТРАКТОРИ ТРГНАА КОН СОФИЈА, ВО ЗНАК НА ПОДДРШКА НА БОЈКО БОРИСОВ


Hehehehe,abe Bojko da nebese vo Makedonija da bara transfer na Martin.P & co. ?

21-02-2013, 04:15 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#8

Ахаха бугараши, грицнете си од ушите, Бранко не се враќа на власт.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
21-02-2013, 10:43 PM
Reply
симеон Offline
Member
***

Posts: 90
Joined: Mar 2013
Reputation: 0
#9

(21-02-2013, 02:18 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(21-02-2013, 10:57 AM)hristo Wrote:
(21-02-2013, 01:20 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:МАКЕДОНЦИ about an hour ago


Конечно има најцврст доказ дека Македонците не се ниту Бугари, ниту Грци, ниту пак Срби.

1. Бугарите со протести ги соборија Виденов и Борисов.
2. Грците со протести го собориjа Папандреу
3. Србите со протести го соборија и пратија во Хаг Милошевиќ

Македонците ни протест не можат да направат камоли да го соборат Талат Џафери.

Јордане, ти како да не си чул за цикличното повторување на историјата и за енергетскиот капацитет на народите. Македонскиот народ својата енергија ја има загубено( потрошено) со распадот на античката македонска држава, која пак при своето ширење го има загубено целиот енергетски капацитет. Таа “ црна енергетска дупка“ се уште не е пополнета. Современата македонска држава е направена со помош на туѓа енергија. Затоа денешната Македонија се препелка како заклана кокошка. Затоа не реагира и на највидливи провокации. Всашност, Македонија нема енегија( сила) за тоа. Затоа нашата судбина е во туѓи раце. SmajlitoSmajlitoSmajlito
Мислам дека делумно имаш право Христо но главната причина е во тоа Македонците знаат дека и без протести Груевски ке падне, кога не е битно, тие се трпеливи. 500 години чекаа да заминат Турците, 100 години чекаат да заминат Србите, скоро 70 години чекаат да замине комунизмот.

И докога ще чакате ?А НАТО и ЕС ще дочакате ли?

20-03-2013, 05:13 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#10

(20-03-2013, 05:13 PM)симеон Wrote:
(21-02-2013, 02:18 PM)ЈорданПетровски Wrote: Мислам дека делумно имаш право Христо но главната причина е во тоа Македонците знаат дека и без протести Груевски ке падне, кога не е битно, тие се трпеливи. 500 години чекаа да заминат Турците, 100 години чекаат да заминат Србите, скоро 70 години чекаат да замине комунизмот.


И докога ще чакате ?А НАТО и ЕС ще дочакате ли?Ке чекаме, по навика едно 500 годиниIcon_razz. Земјата побргу ке ја погоди некоја комета, одошто Македонија да избере власт која ке ја внесе во НАТО и ЕУ SmajlitoSmajlitoSmajlitoSmajlito
21-03-2013, 01:48 AM
Reply