Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ТАЉАТ ЏАФЕРИ МИНИСТЕР ЗА ОБРАНА СРАМ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ!!!!!
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#41

(26-02-2013, 08:28 PM)hristo Wrote: Ех, Мрачен, и ти си бил зависник од србокомунистичката историографија на бардот Блаже Ристески, а толку вербално си против нив? Ако е така за пописите, како што велиш, како тоа да Блгарите се избориле да имаат блгарска црква и блгарски школи, а Македонците не? Тоа Блаже Ристески ти го објаснил или не?Smajlito

Ти си се запрашал Христо кој тоа им “изборил“ црква и школа на Бугарите и ги измислил како нација и како штит од што ги употребил во тогашниот воено- политички контекст?
Ама не, Блаже Ристовски ти е крив. Е затоа обаче меѓу себе неколукумина бугарашчиња тука ќе си пувате еден со друг.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
27-02-2013, 04:09 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#42

(27-02-2013, 04:04 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Зошто користиш наводници околу зборот бугарофили Јордане? Дали тоа според тебе тие не постојат?
Јас од критика за Грујо нити добивам нешто нити губам, ти Јордане пробај да ги критикуваш бугарофилите ти имаш и тоа колку да изгубиш.Коњанику, дговорот го имашТУКА
27-02-2013, 07:05 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#43

A Taljat....??? Smajlito
27-02-2013, 10:24 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#44

(27-02-2013, 04:09 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(26-02-2013, 08:28 PM)hristo Wrote: Ех, Мрачен, и ти си бил зависник од србокомунистичката историографија на бардот Блаже Ристески, а толку вербално си против нив? Ако е така за пописите, како што велиш, како тоа да Блгарите се избориле да имаат блгарска црква и блгарски школи, а Македонците не? Тоа Блаже Ристески ти го објаснил или не?Smajlito

Ти си се запрашал Христо кој тоа им “изборил“ црква и школа на Бугарите и ги измислил како нација и како штит од што ги употребил во тогашниот воено- политички контекст?
Ама не, Блаже Ристовски ти е крив. Е затоа обаче меѓу себе неколукумина бугарашчиња тука ќе си пувате еден со друг.

Deka e Nikola Gruevski??? da ne e kaj Borisov ,ili e na ist pat,Otporasi sjebaa site planovi i sonista???
27-02-2013, 10:38 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#45

27-02-2013, 11:48 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#46

28-02-2013, 03:28 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#47

[Image: normal_DSC_0104.jpg]
28-02-2013, 10:19 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#48

Quote:Груевски го посочи Црвенковски и како креатор на инцидентите деновиве преку неговиот коалициски партнер Стојанче Ангелов од Достоинство, за, како што вели да ја дефокусира јавноста од дебаклот кој го доживеал со постигнатиот договор со европската тројка.

„Дента, кога го прифати својот дебакл, Бранко преку својот платеник за ситни пари наречен Стојанче, попладнето на денот на дебаклот со цел дефокусирање на јавноста од неговиот политички пораз на двомесечното малтретирање на граѓаните низ цела Македонија, ни испрати едно 500-600 луѓе кои со насилство се обидоа да протестираат за назначувањето на Талат Џафери за министер за одбрана. Со тој смислен акт, успеаја да предизвикаат вчера и бурна реакција од другата страна и живи среќни се радуваа оти ја смениле темата во јавноста. Демек луѓето да не размислуваат за што беше ова малтретирање два и пол месеца туку дали заменик министерот за одбрана поставен во време на СДСМ сега смеел да стане миснистер и дали ДУИ која лично Црвенсковски ја внесе во политичкиот живот на Македонија, и во 2004 им излезе во пресрет со Кичево, Струга и Скопје дали сега тоа ДУИ треба или не да предлага свој кадар во Владата, рече Груевски.

Тој порача дека независно кој ќе биде министер или заменик-министер за одбрана АРМ му служи и ќе му служи само на народот и на државата.

„Армијата на Република Македонија му служи и ќе му служи само на народот и државата. Независно, кој е министер или заменик министер додека е ВМРО-ДПМНЕ на власт и додека јас сум премиер таа армија ќе биде во служба на одбраната и интерeсите на Македонија и македонскиот народ“, порача Груевски.

Grujo ne prestanuva da glumi patriot,izgleda toj navistina veruva deka e toa?!?

Stojance ne gi organizirase huliganite,kogo toj laze i do koga ce manipulira?
Ako vece ja spomnuva Struga i Kicevo ima resenie i za tie opstini zosto ne go primeni?
Licemerno i pogano e da ja spomenuva ARM a sekoja godina da izdvojuva se pomalku pari za M.O,moze barem da im kupi novi cizmi,oprema i da ja modernizira...
03-03-2013, 05:45 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#49

(03-03-2013, 05:45 PM)Larsson Wrote: Licemerno i pogano e da ja spomenuva ARM a sekoja godina da izdvojuva se pomalku pari za M.O,moze barem da im kupi novi cizmi,oprema i da ja modernizira...
Лицемерно е и погано кога бугарашите оволку се засекирале за Македонија и нејзината војска.
Вака уфурани у филмови, вие сте први што ќе критикувате зошто Грујо купувал нова опрема за војската а не на пр. ги потрошил парите на социјални проекти зашто “народот нема пари“, “има криза“ и “луѓе немаат леб да јадат“...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
03-03-2013, 06:35 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#50

(03-03-2013, 06:35 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(03-03-2013, 05:45 PM)Larsson Wrote: Licemerno i pogano e da ja spomenuva ARM a sekoja godina da izdvojuva se pomalku pari za M.O,moze barem da im kupi novi cizmi,oprema i da ja modernizira...
Лицемерно е и погано кога бугарашите оволку се засекирале за Македонија и нејзината војска.
Вака уфурани у филмови, вие сте први што ќе критикувате зошто Грујо купувал нова опрема за војската а не на пр. ги потрошил парите на социјални проекти зашто “народот нема пари“, “има криза“ и “луѓе немаат леб да јадат“...

Neka kupuva i neka ja opremuva,ili mozebi pak ceka Bugarija i bugarasite da ni podaruvaat tenkovi...dali ti nekade vide deka nekoj ovde ja kritikuva vlasta zosto se modernizira policijata ili se kupuvaat med.masini i oprema za zdravstvoto...

Pastirot e licimeren,ne ja opremuva armijata zatoa sto tamu ima Albanci i zatoa sto nemoze da ima celosna kontrola vrz nea,poradi specificnata struktura na ARM i plus licemeren e za vlezot na Makedonija vo NATO...
03-03-2013, 06:47 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#51

Нели Ларсоне, во полицијата нема Албанци...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
03-03-2013, 07:02 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#52

(03-03-2013, 07:02 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Нели Ларсоне, во полицијата нема Албанци...

Ima ama "casni i posteni"...
03-03-2013, 07:14 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#53

Во Четвртот 20 и 45 на Алсат М на тв дуел се поканети Генерал Ангелов и командант Форина.
05-03-2013, 02:29 AM
Reply
Kasandar Offline
Member
***

Posts: 118
Joined: Jun 2010
Reputation: 0
#54

Иванов: Не е важно кој е министер за одбрана

Шефот на државата Ѓорги Иванов денеска изјави дека навистина не е важно кој е Министер за одбрана или Врховен командант, бидејќи АРМ ќе си остане тоа што е.
- Свежи сеќавањата на она што се случуваше во Македонија во 2001 - та година и многу рани не се залечени од тој конфликт. Затоа е чувствителна темата и неговиот избор предизвика такви реакции. Јас како Врховен командант им порачувам на сите што се во и надвор од АРМ, дека не треба да се грижат за Армијата. Во мојот мандат се сменија тројца министри, но Армијата остана тоа што е - секогаш со највисоки оценки и за пример во извршување на сите обврските во земјите каде сме поканети. Ќе се сменат многу министри, врховни команданти, претседатели на држави, но Армијата ќе остане тоа што била и ќе зацврстува и секогаш ќе биде пример како другите институции да функционираат, изјави денеска претседателот Иванов, во предавањето на Правниот факултет во Кичево.
Ова е одговорот од претседателот на Република Македонија и врховен командант на Вооружените сили, Ѓорге Иванов на барањето од новинарите да даде коментар за назначувањето на Талат Џафери за министер за одбрана и протестите кои се случија како реакција за неговиот избор.

05-03-2013, 06:26 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#55

Quote: со именувањето на Талал Џафери, командант на ОНА наречен „скопско пиво“


Ova "skopsko pivo" kako sto go narekuva Frcko da ne mu e nekoe novo kodno ime na ministerot koe nego znaeme,da ne brckal Frle po toa arhivite?
06-03-2013, 01:58 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#56

(06-03-2013, 01:58 PM)Larsson Wrote:
Quote: со именувањето на Талал Џафери, командант на ОНА наречен „скопско пиво“


Ova "skopsko pivo" kako sto go narekuva Frcko da ne mu e nekoe novo kodno ime na ministerot koe nego znaeme,da ne brckal Frle po toa arhivite?

Alal da mu e na Frle.Na postaveni prasanja tuka na kotle koj e Taljat,Mracen i negovite ne ne udostoia.
Toa pokazuva deka oni se samo klonovi i poltroni na Frle.
So objava na kodno ime,"skopsko pivo" Frle kazuva koj e staval kvasec u mnogu kadri sirum Makedonija.
Poracuva da ne se pravi ona sto se namerava,Skopsko i se e mozno.
Sega veke se mi e jasno.
Uste da vidime dal SDSM ke ima svoja lista za sovetnici vo Kicevo i Struga ,a gi podrzi kandidati za gradonacealnici na VMRO-DPMNE vo Kicevo i Struga.
Potoa se ke e jasno.
06-03-2013, 02:20 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#57

Da ne izbrzuvame Frcko znae da trese zeleni i da mesi piti "govnarki"....
06-03-2013, 02:30 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#58

(06-03-2013, 02:20 PM)fetak Wrote: Alal da mu e na Frle.Na postaveni prasanja tuka na kotle koj e Taljat,Mracen i negovite ne ne udostoia.
Toa pokazuva deka oni se samo klonovi i poltroni na Frle.

Фетак, јуначино на Јордана и новопечен Бугарине- кои се тие “моите“, па јас сум тука сам вие сте три- четворица. Нели гледаш дека сами со себе си правите муабет...
На Фрле полтрон? Па не објавив јас колумна на Фрчко тука на овој форум, Јордан му ја објави, значи некој друг му е полтрон.
Човекот што везе за службите и како тие биле насекаде и како го прогонувале, сега му објавува колумна на сопствениот прогонител. Ама после ти од Јордана ќе бараш насока. Фетак јуначиште Јорданово... Glava_vo_zid
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
06-03-2013, 06:51 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#59

(06-03-2013, 06:51 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(06-03-2013, 02:20 PM)fetak Wrote: Alal da mu e na Frle.Na postaveni prasanja tuka na kotle koj e Taljat,Mracen i negovite ne ne udostoia.
Toa pokazuva deka oni se samo klonovi i poltroni na Frle.

Фетак, јуначино на Јордана и новопечен Бугарине- кои се тие “моите“, па јас сум тука сам вие сте три- четворица. Нели гледаш дека сами со себе си правите муабет...
На Фрле полтрон? Па не објавив јас колумна на Фрчко тука на овој форум, Јордан му ја објави, значи некој друг му е полтрон.
Човекот што везе за службите и како тие биле насекаде и како го прогонувале, сега му објавува колумна на сопствениот прогонител. Ама после ти од Јордана ќе бараш насока. Фетак јуначиште Јорданово... Glava_vo_zid

Daj udostoverenie.
Udovolstvie e da si ,ili nekoj da te stavi vo red i drustvo so velikani.
Pogledaj na kogo e portokalova obelezje boja ,mene pri sama pomisla mi ide bol na cmarot ,ama vam toa vi e opredelba i ne samo seks ,no i politicka.
A ne samo uaa Bugari.
Sum slusal deka otsekogas Srbite po dogaanje u Makedonija a cuele vaka slobodno izrazuvanje vednas preminuvale na eliminacija na konkreten objekt za da go zamolcat zasekogas.
Toa se vide i kaj Pastirot so A1 i Ljube Boskovski ,i obid i za Ljubce.
Za nas novopeceni malu ste nemokni ve trtnahme so voa internetot.
Ne primoravte da se iselime i da pokopame ,iako vie kopavte da ni go promenite identitetot ,mnogumina doznaa vistinata si.
Sto mislis zasto ja snema Antikvizacija i Aleksandar od teme vo mediumi i samo turksi serii.
Oti kopajki volot sam si frli od zemjata i lajnata koi sam si gi tresese a bea nameneti za tukasnite.
Toa go doznavte so obid za popis ama veke e kasno.
Ne se gubi ,gledaj okolu sebe 24 mart e los datum.
Pozdravuvam te da si ziv i zdrav i da poracas da terate taka da pomognete na tukasnite za Vistinata.
07-03-2013, 11:28 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#60

(07-03-2013, 11:28 AM)fetak Wrote:
(06-03-2013, 06:51 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(06-03-2013, 02:20 PM)fetak Wrote: Alal da mu e na Frle.Na postaveni prasanja tuka na kotle koj e Taljat,Mracen i negovite ne ne udostoia.
Toa pokazuva deka oni se samo klonovi i poltroni na Frle.

Фетак, јуначино на Јордана и новопечен Бугарине- кои се тие “моите“, па јас сум тука сам вие сте три- четворица. Нели гледаш дека сами со себе си правите муабет...
На Фрле полтрон? Па не објавив јас колумна на Фрчко тука на овој форум, Јордан му ја објави, значи некој друг му е полтрон.
Човекот што везе за службите и како тие биле насекаде и како го прогонувале, сега му објавува колумна на сопствениот прогонител. Ама после ти од Јордана ќе бараш насока. Фетак јуначиште Јорданово... Glava_vo_zid

Daj udostoverenie.
Udovolstvie e da si ,ili nekoj da te stavi vo red i drustvo so velikani.
Pogledaj na kogo e portokalova obelezje boja ,mene pri sama pomisla mi ide bol na cmarot ,ama vam toa vi e opredelba i ne samo seks ,no i politicka.
A ne samo uaa Bugari.
Sum slusal deka otsekogas Srbite po dogaanje u Makedonija a cuele vaka slobodno izrazuvanje vednas preminuvale na eliminacija na konkreten objekt za da go zamolcat zasekogas.
Toa se vide i kaj Pastirot so A1 i Ljube Boskovski ,i obid i za Ljubce.
Za nas novopeceni malu ste nemokni ve trtnahme so voa internetot.
Ne primoravte da se iselime i da pokopame ,iako vie kopavte da ni go promenite identitetot ,mnogumina doznaa vistinata si.
Sto mislis zasto ja snema Antikvizacija i Aleksandar od teme vo mediumi i samo turksi serii.
Oti kopajki volot sam si frli od zemjata i lajnata koi sam si gi tresese a bea nameneti za tukasnite.
Toa go doznavte so obid za popis ama veke e kasno.
Ne se gubi ,gledaj okolu sebe 24 mart e los datum.
Pozdravuvam te da si ziv i zdrav i da poracas da terate taka da pomognete na tukasnite za Vistinata.

BravoBravoBravo Многу сме јаки. Ај, можеби ,еден ден и Мрачниот ке го огрее сонце... и нема да остане вечно Мрачен, т.е. неосвестенSmajlito

07-03-2013, 02:16 PM
Reply