Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО РЕВНОСЕН ЧУВАР НА ЕДНОУМИЕТО И ТОТАЛИТАРИЗМОТ
Author Message
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#21

Бидејки немаше никакви известувања за тоа како оди процесот а и имав информација дека Басотова заминала во пензија на 31.05 2012 година поднесов повторно ПОДНЕСОК:

[Image: Document54_zps63233d20.jpg]
По неколку телефонски јавувања за да интервенирам за да добијам одговор, од судот ме убедуваа дека не сум поднел поднесок, иако јас тврдев дека на ПОДНЕСОКОТ кој сум го предал има печат од Архива со јасен датум. Барав да ми дадат број на факс за да им го прaтам завеениот поднесок,"препукувањата" потрајаа две недели.
Се сложија да им го пратам скениран по емаил. Еве го мејлот:


Quote:From: jordanpetrovski@hotmail.com
To: osnoven1s@yahoo.com
Subject: FW: Baranje izvestuvanje za Софија Лаличиќ - судски соработник
Date: Mon, 6 Aug 2012 15:06:43 +0200Gospodjo Лаличиќ ,
Vie bevte liceto so koe razgovarav na pochetokot na Juli, lice koe mi veti deka ke mi gi dade podatocite zoshto ne e odgovoreno na mojot podnesok, podnesok koj e podnesen na 30.05.2012 i koj e zaveden vo vashata arhiva i za koi bevte obvrzani so zakon da mi odgovorite vo rok od 30 dena.
Vo deneshniot telefonski razgovor so obidovte povtorno da "kupite" nekoj den i da ne dobijam odgovor pod izgovor deka mojot podnesok go nema i da vi go pratam povtorno. Vo prilog na meilov go imate podnesokot.
Gospodjo Лаличиќ , bevte dolzni da mi gi dadete baranite informacii bidejki zedovte obvrska ushte vo Juli mesec, pred da zaminete na odmor.
Da ve potsetam shto pishuva na vashata oficijalna stranica:

Граѓаните може да се информираат за сите прашања од нивен интерес што се поврзани со правото на слободен пристап до информации од јавен карактер и на телефон:02/3292-612.


Napishanoto e sprotivno na onaa shto mi go rekovte vo telefonskiot razgovor, deka nemozete da me informirate po telefon. Znam deka emajlov so moeto ukazuvanje nema da promeni nishto vo vasheto odnesuvanje, no sepak neka ostane pishana traga.


[Image: Document55_1_zps9eb8fd94.jpg]
16-02-2013, 03:28 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО РЕВНОСЕН ЧУВАР НА ЕДНОУМИЕТО И ТОТАЛИТАРИЗМОТ - by ЈорданПетровски - 16-02-2013, 03:28 AM