Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО РЕВНОСЕН ЧУВАР НА ЕДНОУМИЕТО И ТОТАЛИТАРИЗМОТ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#11


Бидејки од мај 2010 година, истразниот судија Басотова не ми даваа никакви информации за постапката, напишав барање до Републичкиот Судски Совет и до министерот за Правда. Писмата не можам ги пролижам имав мала хаварија на компјутерот и тие две писма настрадаа.

Одговор добив од РСС:


[Image: Document_31_zpsb98a5c93.jpg]


и од истражниот судија Басотова:


[Image: Document_32_zps5247d60f.jpg]


од министерот за правда Михајло Маневски недобив никаков одговор.
13-02-2013, 10:02 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО РЕВНОСЕН ЧУВАР НА ЕДНОУМИЕТО И ТОТАЛИТАРИЗМОТ - by ЈорданПетровски - 13-02-2013, 10:02 PM