Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REPORTED ATTACK SITE
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#1

Какно става с форума ?
Без Ботев няма България
09-01-2013, 06:00 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#2

В какъв смисъл?
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
09-01-2013, 07:18 PM
Website Reply
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#3

Като отварям страницата ми даваше съобщение за REPORTED ATTACK SITE и че засечен софтуер за кражба на лични данни или нещо от сорта. Трябваше един принт скрийн да направя. Вече не ми излиза.
Без Ботев няма България
09-01-2013, 07:44 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#4

И на Пат му излиза:
Quote:Котле - форум без граници, без цензура - плурализам на ...
forum.kotle.ca/ - Translate this page
This site may harm your computer.
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
09-01-2013, 09:10 PM
Website Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#5

Имаме неколу дена напади врз сајтот.
09-01-2013, 09:25 PM
Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#6

Да ги замолам учеснициве на форумот да се присетат дали некој во неделата има прикачувано нешто: слики, линкови, ... од сајтот на македонскосонце или од сајтот мактел. Проблемите на форумот се предизвикана од тие два сајта. Ако некој се сети нека напише за кој пост и на која тема се работи за да го одстраниме проблемот.
10-01-2013, 02:26 AM
Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#7

Еве да имате јасна представа за што се работи.Quote:Safe Browsing
Diagnostic page for kotle.ca

What is the current listing status for kotle.ca?

Site is listed as suspicious - visiting this web site may harm your computer.

Part of this site was listed for suspicious activity 1 time(s) over the past 90 days.

What happened when Google visited this site?

Of the 3 pages we tested on the site over the past 90 days, 1 page(s) resulted in malicious software being downloaded and installed without user consent. The last time Google visited this site was on 2013-01-11, and the last time suspicious content was found on this site was on 2013-01-09.

Malicious software is hosted on 1 domain(s), including accademiadisessuologia.it/.

2 domain(s) appear to be functioning as intermediaries for distributing malware to visitors of this site, including makedonskosonce.com/, ibizalife.net/.

This site was hosted on 1 network(s) including AS13768 (PEER1).

Has this site acted as an intermediary resulting in further distribution of malware?

Over the past 90 days, kotle.ca did not appear to function as an intermediary for the infection of any sites.

Has this site hosted malware?

No, this site has not hosted malicious software over the past 90 days.

How did this happen?

In some cases, third parties can add malicious code to legitimate sites, which would cause us to show the warning message.

Next steps:

Return to the previous page.
If you are the owner of this web site, you can request a review of your site using Google Webmaster Tools. More information about the review process is available in Google's Webmaster Help Center.
12-01-2013, 03:47 PM
Reply
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#8

Кога се очаква всичко да е наред ?
Без Ботев няма България
12-01-2013, 05:33 PM
Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#9

(12-01-2013, 05:33 PM)Топорчо Wrote: Кога се очаква всичко да е наред ?Се надеваме дека утре најдоцна понеделник се ке биде во ред. Инаку проблемот се јавува само кога се користи Firefox i Chrome.
12-01-2013, 06:44 PM
Reply
Тодор Offline
Македонски Българин
***

Posts: 111
Joined: Oct 2010
Reputation: 27
#10

Последната поръка од йордана на темата ПРОТЕСТИТЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА ВОВЕД ВО ДЕМОКРАТИЈА ИЛИ ВОВЕД ВО ХАОС!!!??? Не можеш да я видам дури не стиснав на new replay. Од кога яс пущив поръка можеш да я видам. Да не има нещо заедничко со овой проблем?
Небото да е книга, морето мастило, не ще можам да напишам своите ядови.
13-01-2013, 06:37 AM
Reply