Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.38 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонија го крие гробот на Александар Велики?
Author Message
МКД Offline
Junior Member
**

Posts: 13
Joined: Jan 2010
Reputation: -3

Мх мх што убаво друштво сте собрале тука, све мој до мојега што би рекле вашите омилени комшии. Туку добри МСН муабети паѓаат тука, а Александар наш ни да го спомне некој. :(
Дај преименувајте ја темава за Хан Аспарух и да видиме колку словени и Македонци потепал па тој. :D
Обединета Македонија!
28-08-2010, 04:52 AM
Reply
МКД Offline
Junior Member
**

Posts: 13
Joined: Jan 2010
Reputation: -3

(26-03-2010, 09:32 PM)vargo Wrote: През ноември 1946 е осъден от съдебен състав заради декларирането му като етнически българин ....

Е сурат ти ебам татарски... етнически татар Ченто. Tapshanje Се крадете бе што племе ќе бевте.

Дури и оној под тебе Каснакоски знае дека Ченто бил Македонец, а знаеш како го знае тоа? Па нормално зашто има правено муабет со син на Ченто кој да знае дека го правиш татар смрден гркланот ќе ти го извади. СРАМ ДА ВИ Е! СТОКИ!
Обединета Македонија!
28-08-2010, 05:38 AM
Reply
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18

(28-08-2010, 05:38 AM)МКД Wrote: Дури и оној под тебе Каснакоски знае дека Ченто бил Македонец
Секој е Македонец до докажување на противното.

Ама Влахов е докажан Бугарин, трансформиран во Македонец.
Стојан Христов исто.
Михаил Сматракалев и тој.

За Ангел Динев да не зборуваме.....

Во 30те години на 20 век протекувал процес на трансформација од Бугари во Македонци.


Така што немој многу да се пениш МКД.
28-08-2010, 07:09 AM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak
*****

Posts: 994
Joined: Aug 2010
Reputation: 15

[Image: MacedonEmpire.jpg]

Здравейте, аз съм нов!
Не е сигурно дали Ал. Македонски изобщо е стъпвал на територията на днешната Р. Македония. Гробът му е сигурно там където е настъпила смъртта му - във Вавилон, днешен Ирак. Дори да е бил пренесен в Македония, сигурно е погребан в родното си место - Пела, днешна Гърция. Територията на днешната Р. Македония е била васалното пеонско кнежество и нема логика да го погребват там.
[Image: 20090911224600!Map_of_ancient_Epirus_and_environs.png]
[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
(This post was last modified: 28-08-2010, 08:59 AM by jingiby.)
28-08-2010, 08:58 AM
Reply