Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ТРИ ГОДИНИ КОТЛЕ
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#21

Хаха еве го пекарот на психоделичните татлии што ги меси Јордан. За разлика од тебе гнојче, јас не се дрогирам. Бугарашите се негатори и секоја невоља на Македонија за нив е добра вест, не се прај наивен и не глуми лудило. Последното за што бугарашите се залагаат се нормални односи со Бугарија, доколку тие односи би биле нормални, не би имало негаторите на македонската нација во Бугарија кому да мијат мозок со историски заблуди...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
(This post was last modified: 27-02-2013, 04:18 PM by МрачниотКоњаник.)
27-02-2013, 04:18 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#22

(27-02-2013, 04:03 PM)Gnoj Wrote:
(27-02-2013, 03:54 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Не сте вие за нормални односи со Бугарија, да бевте навистина такви на форумов ќе имаше сеуште Бугари на пр. ама првин избегаа Бугарите со искрени намери и останаа оние што инсистираат да ги учат Македонците кои се и што се, па после и тие Бугари ви избегаа откако видоа која ви е играта.
Избегаа "Бугарите со искрени намери" заради "играта" на Христо и Јордан, кои биле "бугараши", ама "не се за нормални односи со Бугарија"? Каква дрога користиш?Se_klanjamДали ке можеш да посочиш некој од тие Бугари со искрени намери Icon_razz Icon_razz Не дека нема такви, туку да ти го видам критерујумот, односно што по твој критериум значи Бугарин со искрени намери
27-02-2013, 04:46 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#23

(27-02-2013, 03:54 PM)МрачниотКоњаник Wrote: ... кутриот тој се испокрши објаснувајќи што е по негово македонски врховизам, сепак неговиот обид е покомичен.Дали ке бидеш љубезен Коњанику да ме просветлиш што значи МАКЕДОНСКИ ВРХОВИЗАМ
27-02-2013, 07:18 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#24

(26-02-2013, 07:37 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(25-02-2013, 09:46 PM)hristo Wrote: Што е страшно да има и бугарашки кругови во Македонија, при толку српски кругови и просрпска водена политика. Па, не се славеше влегување на блгарска војкса во Македонија , туку вие лажните патриоти славевте српско влегување во Македонија.Славевете 100 годишница , по која имаше најголем терор и разнебитување на македонските граѓани.
Ние (наспроти “вие“). Види Христо, прво не гледаш ништо лошо во постоење кругови во Македонија што ќе ги негираат Македонците а потоа спомнуваш злодела на Србите врз истите тие Македонци што ти ги негираш.
Никој изгледа не ти објаснил, или ти одбиваш да разбереш, дека ако не си бугараш тогаш не мора да бидеш србоман. Лепењето србомански етикети врз сите оние кои не се бугараши може само со Јордан да ти помине или по дома на домашните.
Промакедонска политика не значи просрпска. Можеби некој ден и ќе ти текне...

Мрачен, вака може да ја тераме до утре сабајле, туку кажи ми ти мене дали беше на Ѕебрњак со министерката за култура на РМ и целиот политички врв на Србија за време на прослава на 100 годишницата од ослободување на Стара Србија од турското ропство?

27-02-2013, 08:30 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#25

(27-02-2013, 08:30 PM)hristo Wrote: Мрачен, вака може да ја тераме до утре сабајле, туку кажи ми ти мене дали беше на Ѕебрњак со министерката за култура на РМ и целиот политички врв на Србија за време на прослава на 100 годишницата од ослободување на Стара Србија од турското ропство?

Среќен ти пат христо у твојта сакана Бугарија, таму можеш да бидеш Бугарин колку сакаш.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
01-03-2013, 05:21 AM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#26

(01-03-2013, 05:21 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Среќен ти пат христо у твојта сакана Бугарија, таму можеш да бидеш Бугарин колку сакаш.

Tochno e!Vo Makedonija ne moze! Icon_mrgreen Icon_mrgreen
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
01-03-2013, 11:26 AM
Website Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#27

(01-03-2013, 05:21 AM)МрачниотКоњаник Wrote:
(27-02-2013, 08:30 PM)hristo Wrote: Мрачен, вака може да ја тераме до утре сабајле, туку кажи ми ти мене дали беше на Ѕебрњак со министерката за култура на РМ и целиот политички врв на Србија за време на прослава на 100 годишницата од ослободување на Стара Србија од турското ропство?

Среќен ти пат христо у твојта сакана Бугарија, таму можеш да бидеш Бугарин колку сакаш.

Знам дека ти би сакал Христо да замине во Блгариа, но не само Христо туку и сите македонски граѓани кои сакаат да се надминат проблемите со Бгариа и таа да ни стане една од најголемите лобисти за прием во ЕУ и НАТО. Но, ти го натера Христо на размисла? Дали е време Христо да ја напушти мајка Македонија и да ја остави на србоманите и тазе Србите?? Не, Христо одлучи. Го одлага одењето во Блгариа. Христо направи друг, покористен план за спас на Македонија. А, тоа е да се формира блгарска партија во Македонија. Па, од таа позиција да парира на просрпските и српските струи, и во тој баланс на влијанија бродот Македонија да заплови по вистинскиот курс-ЕУ и НАТО и вистинската демократизцаија. Што велиш Мрачен?

01-03-2013, 12:00 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#28

Велам дека ти претстои јако дружење со Лиобчо, толку јако што ќе го гледаш кај и да се свртиш. И со бугарската партија во Македонија, и при читањето книги у природата околу Благоевград.
Немој да се надеваш на некое јако членство, немате публика за вашите филмови во Македонија.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
02-03-2013, 02:03 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#29

(01-03-2013, 11:26 AM)TATAP Wrote:
(01-03-2013, 05:21 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Среќен ти пат христо у твојта сакана Бугарија, таму можеш да бидеш Бугарин колку сакаш.

Tochno e!Vo Makedonija ne moze! Icon_mrgreen Icon_mrgreen

Точно, во Македонија не може на сите да им кажува дека се Бугари.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
02-03-2013, 02:05 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#30

(02-03-2013, 02:03 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Велам дека ти претстои јако дружење со Лиобчо, толку јако што ќе го гледаш кај и да се свртиш. И со бугарската партија во Македонија, и при читањето книги у природата околу Благоевград.
Немој да се надеваш на некое јако членство, немате публика за вашите филмови во Македонија.

Извини Мрачен што не ти одговорив веднаш!. Овие денови имам голем ангажман околу собирање на приврзаници за формирање на партија на Блгари во Македонија. Е, колку се јавија. И со блгарски пашапорти и без пашапорти. Ке има да се формираат неколку блгарски партии. Сега сме на размисла дали, како другите етнички заедници, да формираме повеќе партии,( како Србите, Ромите, Турците и др.) па да се “ залепиме“ и со коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на СДСМ, па која и да победи коалиција, да имаме наши претставници во власта или да тераме попринципиелно, па да формираме единствена партија на Блгари. Јас се придружив на поголемиот дел од идните членови кои се залагаа за единствена партија на Блгари во Македонија. Доста беа поделбите во Македонија. Барем, ние Блгарите да дадеме допринис кон единството во Македонија. Моментално се дискутира за името на партијата. Има повеќе предлози, па би те замолил тебе Мрачен, како и другите форумџии ако сакаат да дадат некој предлог за име. Тоа име треба да го одразува вековниот идеал на историското ВМРО, во кое ние Блгарите се колнеме. Се надеваме дека за предвремените парламентарни избори ке бидеме спремни за учество во изборната трка. Така, Мрачен ние ке станеме вистински Александрови чеда . Ама на Тодор Александров, не на Александар Велики! Да нема забуна. Лично сметам дека ке допринесеме во стабилизација на Македонија и нејзиниот пат кон евро-атланските интеграции.23

07-03-2013, 10:12 AM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#31

(07-03-2013, 10:12 AM)hristo Wrote:
(02-03-2013, 02:03 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Велам дека ти претстои јако дружење со Лиобчо, толку јако што ќе го гледаш кај и да се свртиш. И со бугарската партија во Македонија, и при читањето книги у природата околу Благоевград.
Немој да се надеваш на некое јако членство, немате публика за вашите филмови во Македонија.

Извини Мрачен што не ти одговорив веднаш!. Овие денови имам голем ангажман околу собирање на приврзаници за формирање на партија на Блгари во Македонија. Е, колку се јавија. И со блгарски пашапорти и без пашапорти. Ке има да се формираат неколку блгарски партии. Сега сме на размисла дали, како другите етнички заедници, да формираме повеќе партии,( како Србите, Ромите, Турците и др.) па да се “ залепиме“ и со коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на СДСМ, па која и да победи коалиција, да имаме наши претставници во власта или да тераме попринципиелно, па да формираме единствена партија на Блгари. Јас се придружив на поголемиот дел од идните членови кои се залагаа за единствена партија на Блгари во Македонија. Доста беа поделбите во Македонија. Барем, ние Блгарите да дадеме допринис кон единството во Македонија. Моментално се дискутира за името на партијата. Има повеќе предлози, па би те замолил тебе Мрачен, како и другите форумџии ако сакаат да дадат некој предлог за име. Тоа име треба да го одразува вековниот идеал на историското ВМРО, во кое ние Блгарите се колнеме. Се надеваме дека за предвремените парламентарни избори ке бидеме спремни за учество во изборната трка. Така, Мрачен ние ке станеме вистински Александрови чеда . Ама на Тодор Александров, не на Александар Велики! Да нема забуна. Лично сметам дека ке допринесеме во стабилизација на Македонија и нејзиниот пат кон евро-атланските интеграции.23

Nemam nisto protiv formiranje na partija na Bugari vo MKD,i go podrzuvam nejzinoto formiranje zasto smetam deka togas mnogu raboti ce bidat pojasni,i nema da mozat mnogu ludje da kukaat deka nemaat prava slobodno da se izjasnuvaat i izrazuvaat,i navistina ce se vidi brojkata i silata na "blgarskoto malcinstvo" vo MKD.

No mi preci triumfalizmot a partijata seuste ne formirana...se nadevam deka ovaa novo formirana partija ce ima malku povece evropski sens od drugite partii na malcinstvata,vo sekoj slucaj ako osvoite nekoj glas ce se izgrebete za nekoe direktorsko ili ministersko mesto...Icon_surprised
07-03-2013, 02:49 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#32

(07-03-2013, 10:12 AM)hristo Wrote:
(02-03-2013, 02:03 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Велам дека ти претстои јако дружење со Лиобчо, толку јако што ќе го гледаш кај и да се свртиш. И со бугарската партија во Македонија, и при читањето книги у природата околу Благоевград.
Немој да се надеваш на некое јако членство, немате публика за вашите филмови во Македонија.

Извини Мрачен што не ти одговорив веднаш!. Овие денови имам голем ангажман околу собирање на приврзаници за формирање на партија на Блгари во Македонија. Е, колку се јавија. И со блгарски пашапорти и без пашапорти. Ке има да се формираат неколку блгарски партии. Сега сме на размисла дали, како другите етнички заедници, да формираме повеќе партии,( како Србите, Ромите, Турците и др.) па да се “ залепиме“ и со коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на СДСМ, па која и да победи коалиција, да имаме наши претставници во власта или да тераме попринципиелно, па да формираме единствена партија на Блгари. Јас се придружив на поголемиот дел од идните членови кои се залагаа за единствена партија на Блгари во Македонија. Доста беа поделбите во Македонија. Барем, ние Блгарите да дадеме допринис кон единството во Македонија. Моментално се дискутира за името на партијата. Има повеќе предлози, па би те замолил тебе Мрачен, како и другите форумџии ако сакаат да дадат некој предлог за име. Тоа име треба да го одразува вековниот идеал на историското ВМРО, во кое ние Блгарите се колнеме. Се надеваме дека за предвремените парламентарни избори ке бидеме спремни за учество во изборната трка. Така, Мрачен ние ке станеме вистински Александрови чеда . Ама на Тодор Александров, не на Александар Велики! Да нема забуна. Лично сметам дека ке допринесеме во стабилизација на Македонија и нејзиниот пат кон евро-атланските интеграции.23

Bravo Hristo.Vreme e .Dosta bese se.
Za imeto eden predlog da jasno posocuva na identitet na Tukasnite. Na bitieto togas kako semee ,koren ,steblo ,i denesnite plodove.
08-03-2013, 12:37 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#33

(07-03-2013, 10:12 AM)hristo Wrote: Извини Мрачен што не ти одговорив веднаш!. Овие денови имам голем ангажман околу собирање на приврзаници за формирање на партија на Блгари во Македонија. Е, колку се јавија. И со блгарски пашапорти и без пашапорти. Ке има да се формираат неколку блгарски партии. Сега сме на размисла дали, како другите етнички заедници, да формираме повеќе партии,( како Србите, Ромите, Турците и др.) па да се “ залепиме“ и со коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на СДСМ, па која и да победи коалиција, да имаме наши претставници во власта или да тераме попринципиелно, па да формираме единствена партија на Блгари. Јас се придружив на поголемиот дел од идните членови кои се залагаа за единствена партија на Блгари во Македонија. Доста беа поделбите во Македонија. Барем, ние Блгарите да дадеме допринис кон единството во Македонија. Моментално се дискутира за името на партијата. Има повеќе предлози, па би те замолил тебе Мрачен, како и другите форумџии ако сакаат да дадат некој предлог за име. Тоа име треба да го одразува вековниот идеал на историското ВМРО, во кое ние Блгарите се колнеме. Се надеваме дека за предвремените парламентарни избори ке бидеме спремни за учество во изборната трка. Така, Мрачен ние ке станеме вистински Александрови чеда . Ама на Тодор Александров, не на Александар Велики! Да нема забуна. Лично сметам дека ке допринесеме во стабилизација на Македонија и нејзиниот пат кон евро-атланските интеграции.23Абре Христо зошто ја мачиш УДБа со лажни објави за формирање на партија на Блгарите. Бездер се, како тоа може да им се случи некој да формира партија на Блгари кога бугарофилите* во Македонија се луѓе на УДБа.

пс. *да нема недоразбирање, зборам за оние Бугарофили кои се во врвот на Македонската политика и јавен живот.
08-03-2013, 02:18 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#34

(08-03-2013, 12:37 PM)fetak Wrote:
(07-03-2013, 10:12 AM)hristo Wrote:
(02-03-2013, 02:03 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Велам дека ти претстои јако дружење со Лиобчо, толку јако што ќе го гледаш кај и да се свртиш. И со бугарската партија во Македонија, и при читањето книги у природата околу Благоевград.
Немој да се надеваш на некое јако членство, немате публика за вашите филмови во Македонија.

Извини Мрачен што не ти одговорив веднаш!. Овие денови имам голем ангажман околу собирање на приврзаници за формирање на партија на Блгари во Македонија. Е, колку се јавија. И со блгарски пашапорти и без пашапорти. Ке има да се формираат неколку блгарски партии. Сега сме на размисла дали, како другите етнички заедници, да формираме повеќе партии,( како Србите, Ромите, Турците и др.) па да се “ залепиме“ и со коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на СДСМ, па која и да победи коалиција, да имаме наши претставници во власта или да тераме попринципиелно, па да формираме единствена партија на Блгари. Јас се придружив на поголемиот дел од идните членови кои се залагаа за единствена партија на Блгари во Македонија. Доста беа поделбите во Македонија. Барем, ние Блгарите да дадеме допринис кон единството во Македонија. Моментално се дискутира за името на партијата. Има повеќе предлози, па би те замолил тебе Мрачен, како и другите форумџии ако сакаат да дадат некој предлог за име. Тоа име треба да го одразува вековниот идеал на историското ВМРО, во кое ние Блгарите се колнеме. Се надеваме дека за предвремените парламентарни избори ке бидеме спремни за учество во изборната трка. Така, Мрачен ние ке станеме вистински Александрови чеда . Ама на Тодор Александров, не на Александар Велики! Да нема забуна. Лично сметам дека ке допринесеме во стабилизација на Македонија и нејзиниот пат кон евро-атланските интеграции.23

Bravo Hristo.Vreme e .Dosta bese se.
Za imeto eden predlog da jasno posocuva na identitet na Tukasnite. Na bitieto togas kako semee ,koren ,steblo ,i denesnite plodove.

Добро е Фетак што ја подржуваш иницијативата. Да не мисли Мрачниот и другите дека Христо тера шега. Со тоа ке се допринесе и кон вкупната демократизација на Македонија, како и на рушење на создадените удбашки стереотипи на омраза и омаловажување кон Блгарите и Блгариа. Очекувам и ти се ни се придружиш. Се за Македонија.Heil

08-03-2013, 02:24 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#35

(02-03-2013, 02:05 AM)МрачниотКоњаник Wrote:
(01-03-2013, 11:26 AM)TATAP Wrote:
(01-03-2013, 05:21 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Среќен ти пат христо у твојта сакана Бугарија, таму можеш да бидеш Бугарин колку сакаш.

Tochno e!Vo Makedonija ne moze! Icon_mrgreen Icon_mrgreen

Точно, во Македонија не може на сите да им кажува дека се Бугари.

Во 21-иот век, смешно е да кажуваш ( наметнуваш) на некого како етнички да се чувствува. Но, не е дозволиво и да му браниш да го изрази своето етничко чувство. Нели, Мрачен? Заврши удбашкото време.Surrender

08-03-2013, 02:32 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#36

(08-03-2013, 02:32 PM)hristo Wrote:
(02-03-2013, 02:05 AM)МрачниотКоњаник Wrote:
(01-03-2013, 11:26 AM)TATAP Wrote:
(01-03-2013, 05:21 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Среќен ти пат христо у твојта сакана Бугарија, таму можеш да бидеш Бугарин колку сакаш.

Tochno e!Vo Makedonija ne moze! Icon_mrgreen Icon_mrgreen

Точно, во Македонија не може на сите да им кажува дека се Бугари.

Во 21-иот век, смешно е да кажуваш ( наметнуваш) на некого како етнички да се чувствува. Но, не е дозволиво и да му браниш да го изрази своето етничко чувство. Нели, Мрачен? Заврши удбашкото време.Surrender

Hristo za mene najvazno kako ke se pocituvaat paravilita na partijata.
Kako bi go izregulirale odbramben mehanizam od naezda na "Bugari" od sluzbite Srpski.Nalik na DpmnevciUcki od 1998,i najplasticen primer e onoj sto sega mu se slucuva na Trtdpmne od 2006.
08-03-2013, 04:14 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#37

(08-03-2013, 04:14 PM)fetak Wrote: Hristo za mene najvazno kako ke se pocituvaat paravilita na partijata.
Kako bi go izregulirale odbramben mehanizam od naezda na "Bugari" od sluzbite Srpski.Nalik na DpmnevciUcki od 1998,i najplasticen primer e onoj sto sega mu se slucuva na Trtdpmne od 2006.

Ne se sekiraj site kandidati i clenovi ce bidat provereni i odobreni od BDS...Love2 Icon_wink
08-03-2013, 11:49 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#38

(08-03-2013, 11:49 PM)Larsson Wrote:
(08-03-2013, 04:14 PM)fetak Wrote: Hristo za mene najvazno kako ke se pocituvaat paravilita na partijata.
Kako bi go izregulirale odbramben mehanizam od naezda na "Bugari" od sluzbite Srpski.Nalik na DpmnevciUcki od 1998,i najplasticen primer e onoj sto sega mu se slucuva na Trtdpmne od 2006.

Ne se sekiraj site kandidati i clenovi ce bidat provereni i odobreni od BDS...Love2 Icon_wink

Larson ne e do sekiracija do vremeto e, da si go baram careto , da ne go arcam vremeto.
Taman se stokmiv u BG i kam Evropejskija sojuz ,via Hristo nesto ke soopste i dilema.
Od izlaganjata na kotle koi mu se epten za debata so nekoi Akademici mi nalicuva mnogu poveke na ideoloski taman.
No terenot pokazuva nesto drugo sirum Makedonija ,e tuka bi ni zatrebal Jordan i onie od Grupacijata ,i Komitetot.

p.s ona BDS ti e isto sto u RM DBK pojacana i splotena so BIA
09-03-2013, 09:15 AM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#39

(09-03-2013, 09:15 AM)fetak Wrote:
(08-03-2013, 11:49 PM)Larsson Wrote:
(08-03-2013, 04:14 PM)fetak Wrote: Hristo za mene najvazno kako ke se pocituvaat paravilita na partijata.
Kako bi go izregulirale odbramben mehanizam od naezda na "Bugari" od sluzbite Srpski.Nalik na DpmnevciUcki od 1998,i najplasticen primer e onoj sto sega mu se slucuva na Trtdpmne od 2006.

Ne se sekiraj site kandidati i clenovi ce bidat provereni i odobreni od BDS...Love2 Icon_wink

Larson ne e do sekiracija do vremeto e, da si go baram careto , da ne go arcam vremeto.
Taman se stokmiv u BG i kam Evropejskija sojuz ,via Hristo nesto ke soopste i dilema.
Od izlaganjata na kotle koi mu se epten za debata so nekoi Akademici mi nalicuva mnogu poveke na ideoloski taman.
No terenot pokazuva nesto drugo sirum Makedonija ,e tuka bi ni zatrebal Jordan i onie od Grupacijata ,i Komitetot.

p.s ona BDS ti e isto sto u RM DBK pojacana i splotena so BIA


BDS ti e isto samo pojacana i splotena so instalacii na bivso KGB segasno FSB...Love2 Icon_wink...
koga ce ima ruski interes za Makedonija,togas prvo sto ce se napravi ce bide "agresivna" partija na Bugari vo Makedonija,do togas samo ce ima fatazmorgani po forumi i kafani,za formiranje na nekoja demokratska partija na Bugari vo MKD,so potpisuvanje na ramkovniot dogovor kartite se podeleni,za zal ili za sreca neznam,Bugarija ne bese togas na masata i nema niedna karta vo racete...
09-03-2013, 12:28 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#40

(09-03-2013, 12:28 PM)Larsson Wrote:
(09-03-2013, 09:15 AM)fetak Wrote:
(08-03-2013, 11:49 PM)Larsson Wrote:
(08-03-2013, 04:14 PM)fetak Wrote: Hristo za mene najvazno kako ke se pocituvaat paravilita na partijata.
Kako bi go izregulirale odbramben mehanizam od naezda na "Bugari" od sluzbite Srpski.Nalik na DpmnevciUcki od 1998,i najplasticen primer e onoj sto sega mu se slucuva na Trtdpmne od 2006.

Ne se sekiraj site kandidati i clenovi ce bidat provereni i odobreni od BDS...Love2 Icon_wink

Larson ne e do sekiracija do vremeto e, da si go baram careto , da ne go arcam vremeto.
Taman se stokmiv u BG i kam Evropejskija sojuz ,via Hristo nesto ke soopste i dilema.
Od izlaganjata na kotle koi mu se epten za debata so nekoi Akademici mi nalicuva mnogu poveke na ideoloski taman.
No terenot pokazuva nesto drugo sirum Makedonija ,e tuka bi ni zatrebal Jordan i onie od Grupacijata ,i Komitetot.

p.s ona BDS ti e isto sto u RM DBK pojacana i splotena so BIA


BDS ti e isto samo pojacana i splotena so instalacii na bivso KGB segasno FSB...Love2 Icon_wink...
koga ce ima ruski interes za Makedonija,togas prvo sto ce se napravi ce bide "agresivna" partija na Bugari vo Makedonija,do togas samo ce ima fatazmorgani po forumi i kafani,za formiranje na nekoja demokratska partija na Bugari vo MKD,so potpisuvanje na ramkovniot dogovor kartite se podeleni,za zal ili za sreca neznam,Bugarija ne bese togas na masata i nema niedna karta vo racete...

Larson ,butanje vo Bugarija,Slovenija ,slucuvanja vo Hrvatska ,Grcija ,osobeno ispadi na Berisa i namera da se pocne so spojuvanje na site delovi kade se Albanci na Balkan vo edna drzava ,osvojuvanje na Crna Gora ,smena na papa Benedikt(nekoja opsana slika),stokmanost na Srbija so smena na Tadic ,i se ona kaj nas e tokmu od toa FSB.
Sm_upsetSm_upsetPishtoldzijaPishtoldzija
10-03-2013, 01:05 AM
Reply