Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЧИИ СЕ НАШИТЕ ПАРИ??
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,664
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1Оваа не е дебата оваа е критика на работењето на оваа влада. На Македонија и треба вистинска дебата. Ако Милчин навистина сака да и помогне на Македонија треба да организира вистинска дебата. Вистинска дебата нема со луѓе кои економијата ја гледаат со комуњарски очи. На дебатава недостасуваат луѓе како Виктор Трифуновски и ТИК ТАК.

Додека не се овозможи на Гошев, Славевески, Узунов и сличните "економски експерти" на дебата да им се спротивстават Виктор, Тик Так, ... нема на повидок спас за Македонија.
А никој, ни ФООМ несака да овозможи дебата која ке им даде можност на граѓаните на Македонија да видат и слушнат дебата за два концепта, да видат судир на две идеологии.
27-11-2012, 02:39 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,664
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

07-12-2012, 03:33 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,664
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#331-03-2016, 02:02 PM
Reply