Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија
Author Message
Dingo+ Offline
Junior Member
**

Posts: 6
Joined: Aug 2012
Reputation: 0
#1
doc 
Свесни сме дека во светот постојам стотици сајтови на кои може да се гледаат многу голем број на ТВ канали. Со тоа, локалните и регионални телевизии повеќе немаат граници. Слободно преку интернет стрим може да се следат многу повеќе од тоа што порано можеа. Повеќе нема само во еден град или еден регион, сега можат во целиот свет.
Пред неколку години, ми текна да направам и јас сајт за online телевизија. На мојот сајт (МКПредавател) Вие можете да следите над 150 домашни и странски ТВ канали, и тоа: многу македонски национални, локални и регионални канали, голем број на канали од Балканот и Европа, некои од најпознатите документарни канали како: Nat Geo, Nat Geo WILD, Discovery channel, Discovery Science, Discovery World, Investigation Discovery, TLC, Animal Planet, но тука се и ексклузивните: Discovery Home& Health, Discovery turbo и History channel. Покрај овие, има и за најмалите, и тоа најбогата понуда досега: Disney, Disney xD, Disney Junior, Nick, Nick Jr., CN, Discovery Kids. Од филмските, ексклузивните: AXN, AXN White, AXN Black, FOX Movies, FOX, SyFy, но и традиционалните: FOX life, FOX Crime, TV1000, MGM и Universal channel. Како најголем ексклузивитет се најбараните и најпознати филмски канали: HBO, HBO HD, HBO2, HBO Plus, HBO Family, HBO Signature, Cinemax, MaxPrime. Покрај документарни и филмски, тука се и спортските. Sky Sports 1, 2, 3 и 4 се најгледаните спортски канали во Велика Британија, а јас ги нудам бидејќи они ги имаат правата за Англиската Премиер лига. Од забавни, тука се Sony, Sony Spin, Fashion TV, како и холивудскиот E! Entertainment. За музика, секако MTV, MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, Vh1, Vh1 Classic, Mezzo, VIVA и некои други. Исто така имаме и канали за вести и канали само за возрасни. Нешто во што сме лидери се и HD каналите: TRT HD, HDTV1.cz, NASA HD, One HD, History HD, Discovery HD Theather, ESPN HD, MGM HD, Max HD, Nick HD и HD Media.
Покрај овие ТВ канали, постојат и многу македонски радија, како и еден вид видеотека со видеа кои ќе Ви го олеснат животот.
Сите ТВ канали, сите ФМ радија, и се' останато е сосема бесплатно.
Доколку знаете некои други сајтови за гледање ТВ, пишете. Исто така очекувам забелешки, критики и пофалби околу мојата замисла за мојот сајт.
05-08-2012, 09:37 PM
Reply
Dingo+ Offline
Junior Member
**

Posts: 6
Joined: Aug 2012
Reputation: 0
#2

Друштво, ајде да видам сакам што мислите конкретно за мојот сајт, но и за сличните сајтови за online ТВ.
07-08-2012, 11:02 PM
Reply
Dingo+ Offline
Junior Member
**

Posts: 6
Joined: Aug 2012
Reputation: 0
#3

Ајде друштво, сакам да видам критики, коментари и пофалби за сајтов. Што мислите ?
09-08-2012, 05:18 PM
Reply
Dingo+ Offline
Junior Member
**

Posts: 6
Joined: Aug 2012
Reputation: 0
#4

Сеуште чекам коментари, критики, сугестии, пофалби .
11-08-2012, 12:00 PM
Reply
Dingo+ Offline
Junior Member
**

Posts: 6
Joined: Aug 2012
Reputation: 0
#5

Уживајте во фудбалот со МКПредавател и Sky Sports

Со МКПредавател и Sky Sports Вие ја имате ексклузивната можност за следење на натпреварите од двете најголеми фудбалски лиги: Англиската и Шпанската.
Со големо задоволство Ве известувам дека на четирите Sky Sports канали секој викенд се даваат натпреварите од Premier и LaLiga во живо.
Некои од натпреварите од Premier се пренесуваат и преку каналот ESPN.
Па уживајте !
http://www.mkpredavatel.com
31-08-2012, 06:17 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,906
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

(11-08-2012, 12:00 PM)Dingo+ Wrote: Сеуште чекам коментари, критики, сугестии, пофалби .


Ги немате сите национални телевизии. Инаку другата понуда е одлична.
06-09-2012, 07:12 PM
Reply
Dingo+ Offline
Junior Member
**

Posts: 6
Joined: Aug 2012
Reputation: 0
#7

Издавам рекламен простор во рок од месец (30) дена, по екстра поволни цени, во зависност од банерот, и тоа: 900, 850 и 750 денари. Доколку сте заинтересирани, пишете ми на mkpredavatel@gmail.com или пак посетете го линкот: http://www.mkpredavatel.com/?page_id=19
20-01-2013, 09:44 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#8

(20-01-2013, 09:44 PM)Dingo+ Wrote: Издавам рекламен простор во рок од месец (30) дена, по екстра поволни цени, во зависност од банерот, и тоа: 900, 850 и 750 денари. Доколку сте заинтересирани, пишете ми на mkpredavatel@gmail.com или пак посетете го линкот: http://www.mkpredavatel.com/?page_id=19
Да ти пратиме фактура за тоа што се рекламираш или ке ставиш наш банер кај тебе на сајтот. Icon_smileIcon_smileIcon_smile
21-01-2013, 12:11 PM
Reply