Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПАНЧО МИХАЈЛОВ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,135
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1


[Image: Pancho_Mihailov_IMRO.jpg]


[Image: scan0027.jpg]


[Image: scan0028.jpg]
29-07-2012, 07:15 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,135
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

[Image: Pano-vojvodi.jpg]


[Image: Nikola_Guli_Pancho_Mihailov.jpg]
29-07-2012, 10:06 PM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#3

A jas ja imam taja kniga na vojvodata Pancho Mihajlov. http://www.scribd.com/doc/76865010/1924-...-Македония

[Image: 154603_1614243127588_1539568_n.jpg]


[Image: 154603_1614243167589_3332539_n.jpg]


[Image: 154603_1614243207590_2810953_n.jpg]

[Image: 154603_1614243247591_6854396_n.jpg]
My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html02-08-2012, 04:25 AM
Website Reply