Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ТОА СУМ ЈАС - ЉУПЧО
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,676
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1[Image: 282647_390827230974407_996900049_n.jpg]

01-07-2012, 04:37 PM
Reply
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#2

Интересно четиво. Бих я прочел с удоволствие ей така от любопитство. Ако някой макеонски форумджия би могъл да ми я прати да се свърже с мен да се разберем . Ще си платя разбира се. И ако бугарите сме познати крадци Icon_razz ще направя изключение в случая.
Без Ботев няма България
01-07-2012, 04:44 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,676
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

01-07-2012, 05:42 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,676
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

Дали Љупчо е подготвен да си го испочитува оваа што го вели:

"Излезете конечно на дуели и сѐ што имате да кажете, кажете ми го мене и на другите."

Тој да илазлезе на дуел со мене и со Дане Поповски. На Дане да му каже онака во лице кои се основачи на партијата а со мене, за случувањата од 1997 година, од моментот кога прати гласници да ми закажат средба со него. Ке зборуваме само за тие три средби онаа што било пред тоа, конгресот во Кичево, изборите 1994, "ГЛАС", изборите 1990 година ако има желба Љупчо ке зборуваме и за тоа.

01-07-2012, 05:51 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,676
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5Љупчо во 3:50 вели:

"кога ги изгубивме шесте пратеника, ние имавме ситуација каде што на 4-5 пратеника од ВМРО ДПМНЕ бевме принудени да им ПЛАЌАМЕ сериозни суми"


Неколку сериозни прашања со кои ке треба да се позанимава и Jавниот Oбвинител:

1. Кои се пратениците.
2. Кое е потеклото на парите кои ги исплатила партијата.
3. Колку пари се исплатени од страна на Борис Стојменов на пратениците што ја напуштија ВМРО ДПМНЕ
4. Потеклото на тиа пари.
5 Дало можел да незнае Груевски за исплатите на црни пари на пратениците од редовите на неговата партија.


01-07-2012, 09:05 PM
Reply
katalizator Offline
Junior Member
**

Posts: 3
Joined: Jul 2012
Reputation: 0
#6

(01-07-2012, 09:05 PM)ЈорданПетровски Wrote:


Љупчо во 3:50 вели:

"кога ги изгубивме шесте пратеника, ние имавме ситуација каде што на 4-5 пратеника од ВМРО ДПМНЕ бевме принудени да им ПЛАЌАМЕ сериозни суми"


Неколку сериозни прашања со кои ке треба да се позанимава и Jавниот Oбвинител:

1. Кои се пратениците.
2. Кое е потеклото на парите кои ги исплатила партијата.
3. Колку пари се исплатени од страна на Борис Стојменов на пратениците што ја напуштија ВМРО ДПМНЕ
4. Потеклото на тиа пари.
5 Дало можел да незнае Груевски за исплатите на црни пари на пратениците од редовите на неговата партија.

Aman be Jordane ti seriozno go tretiras ljubco?
A i ne ja zaboravaj humanata dimenzija, sepak treba da vodime smetka za negovata mentalna sostojba!
;)

A za drugite se soglasuvam - da se izjasni javniot obvinitel!
(This post was last modified: 01-07-2012, 09:15 PM by katalizator.)
01-07-2012, 09:12 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#7

(01-07-2012, 09:12 PM)katalizator Wrote:
(01-07-2012, 09:05 PM)ЈорданПетровски Wrote:


Љупчо во 3:50 вели:

"кога ги изгубивме шесте пратеника, ние имавме ситуација каде што на 4-5 пратеника од ВМРО ДПМНЕ бевме принудени да им ПЛАЌАМЕ сериозни суми"


Неколку сериозни прашања со кои ке треба да се позанимава и Jавниот Oбвинител:

1. Кои се пратениците.
2. Кое е потеклото на парите кои ги исплатила партијата.
3. Колку пари се исплатени од страна на Борис Стојменов на пратениците што ја напуштија ВМРО ДПМНЕ
4. Потеклото на тиа пари.
5 Дало можел да незнае Груевски за исплатите на црни пари на пратениците од редовите на неговата партија.

Aman be Jordane ti seriozno go tretiras ljubco?
A i ne ja zaboravaj humanata dimenzija, sepak treba da vodime smetka za negovata mentalna sostojba!
;)

A za drugite se soglasuvam - da se izjasni javniot obvinitel!

Namerata na proekt menagerite so zdruzuvanje BRANKO-Ljubco po tvoe ne e za serizono tretiranje.Koj go toa stori ta go preobrati Ljubco i so Branko go zdruzi , go citav pismoto i reakcijata na osnovacite na VMRO-DPMNE.

Nekoj jak ,moken ,so mnogu resursi i kadar ,znaenje i pari , a uste mnogu materjal koj go tera Branko i Ljubco zaedno protiv VMRO-DPMNE e toj sto se ova go izveduva i realizira?Otsekogas vo VMRO-DPMNE ,bilo i sakanje i omraza.

Planerot toa go znae .Koj e toj ili tie planeri , Katalizator?

Jordan ima svoe viduvanje, ama po se e nekoj pogolem i pomoken.
01-07-2012, 10:14 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,676
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#8

(01-07-2012, 09:12 PM)katalizator Wrote:
(01-07-2012, 09:05 PM)ЈорданПетровски Wrote:


Љупчо во 3:50 вели:

"кога ги изгубивме шесте пратеника, ние имавме ситуација каде што на 4-5 пратеника од ВМРО ДПМНЕ бевме принудени да им ПЛАЌАМЕ сериозни суми"


Неколку сериозни прашања со кои ке треба да се позанимава и Jавниот Oбвинител:

1. Кои се пратениците.
2. Кое е потеклото на парите кои ги исплатила партијата.
3. Колку пари се исплатени од страна на Борис Стојменов на пратениците што ја напуштија ВМРО ДПМНЕ
4. Потеклото на тиа пари.
5 Дало можел да незнае Груевски за исплатите на црни пари на пратениците од редовите на неговата партија.

Aman be Jordane ti seriozno go tretiras ljubco?
A i ne ja zaboravaj humanata dimenzija, sepak treba da vodime smetka za negovata mentalna sostojba!
;)

A za drugite se soglasuvam - da se izjasni javniot obvinitel!Љупчо воопшто не е луд.
Јас го третирам сериозно, бидејки знам за кого работи и што му е задачата.
01-07-2012, 10:14 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#9

(01-07-2012, 10:14 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2012, 09:12 PM)katalizator Wrote:
(01-07-2012, 09:05 PM)ЈорданПетровски Wrote:


Љупчо во 3:50 вели:

"кога ги изгубивме шесте пратеника, ние имавме ситуација каде што на 4-5 пратеника од ВМРО ДПМНЕ бевме принудени да им ПЛАЌАМЕ сериозни суми"


Неколку сериозни прашања со кои ке треба да се позанимава и Jавниот Oбвинител:

1. Кои се пратениците.
2. Кое е потеклото на парите кои ги исплатила партијата.
3. Колку пари се исплатени од страна на Борис Стојменов на пратениците што ја напуштија ВМРО ДПМНЕ
4. Потеклото на тиа пари.
5 Дало можел да незнае Груевски за исплатите на црни пари на пратениците од редовите на неговата партија.

Aman be Jordane ti seriozno go tretiras ljubco?
A i ne ja zaboravaj humanata dimenzija, sepak treba da vodime smetka za negovata mentalna sostojba!
;)

A za drugite se soglasuvam - da se izjasni javniot obvinitel!Љупчо воопшто не е луд.
Јас го третирам сериозно, бидејки знам за кого работи и што му е задачата.

Vistina Ljubco ne e lud ,toj e seriozen ,prvpat go slusam i gledam seriozen.

katalizator si propustil sto rece deka mozelo i trebalo da stori na uceni od Filip Petrovski ,po mene poraka ja prati, sega Filip si znae.

01-07-2012, 10:37 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,676
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#10

(01-07-2012, 10:37 PM)fetak Wrote: katalizator si propustil sto rece deka mozelo i trebalo da stori na uceni od Filip Petrovski ,po mene poraka ja prati, sega Filip si znae.Не кажа само со што ги уценувал Филип а тоа е многу битно. Јас напишав, не е во прашање пратеничкиот мандат. Што е тоа што толку го вознемирува Љупчо и некого околу Љупчо. Многу убаво си забележал, Љупчо бадијала не ја прати пораката.
(This post was last modified: 01-07-2012, 10:46 PM by ЈорданПетровски.)
01-07-2012, 10:45 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#11

(01-07-2012, 10:45 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2012, 10:37 PM)fetak Wrote: katalizator si propustil sto rece deka mozelo i trebalo da stori na uceni od Filip Petrovski ,po mene poraka ja prati, sega Filip si znae.Не кажа само со што ги уценувал Филип а тоа е многу битно. Јас напишав, не е во прашање пратеничкиот мандат. Што е тоа што толку го вознемирува Љупчо и некого околу Љупчо. Многу убаво си забележал, Љупчо бадијала не ја прати пораката.

Prvpat go vidov i cuv Ljubco namesto da e i toa posle 1994.Znaci Ljubco znae sto zboruva i sto planira da postigne.

Toj e edinstven koj na politicka scena vi zboruva za slucuvanja koi bile a vsusnost praka poraka ,aber sto doaga.

Jordan bidejki ti go sledis vo cekor si go osoznal,mozebi i paranoicno ,ama ovojpat Ljubco e trganat na tezok i seriozen pat.

Odejki nema da e lesno ,onie koi gi proziva mora da go znaat toa ,ako imaat fakti i argumenti mora da gi vadat veke utre i da ja pocnat borba so Ljubco.

Da sprecat da se vrati na vlast a natamu e trgnat i vo toa e resen posilno od 1990 i 1998.

Site koi gi proziva Ljubco a bile so nego treba da znaat komocija koja ja imale dodeka bile so nego i se do vcera e minato svrseno vreme.Ovoj Ljubco e poinakov ,posurov i resen ,odmazdnicki i vo situacija toa i da go pravi koga ke dojde vo moznost.
01-07-2012, 11:08 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,676
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#12

(01-07-2012, 11:08 PM)fetak Wrote:
(01-07-2012, 10:45 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2012, 10:37 PM)fetak Wrote: katalizator si propustil sto rece deka mozelo i trebalo da stori na uceni od Filip Petrovski ,po mene poraka ja prati, sega Filip si znae.Не кажа само со што ги уценувал Филип а тоа е многу битно. Јас напишав, не е во прашање пратеничкиот мандат. Што е тоа што толку го вознемирува Љупчо и некого околу Љупчо. Многу убаво си забележал, Љупчо бадијала не ја прати пораката.

Prvpat go vidov i cuv Ljubco namesto da e i toa posle 1994.Znaci Ljubco znae sto zboruva i sto planira da postigne.

Toj e edinstven koj na politicka scena vi zboruva za slucuvanja koi bile a vsusnost praka poraka ,aber sto doaga.

Jordan bidejki ti go sledis vo cekor si go osoznal,mozebi i paranoicno ,ama ovojpat Ljubco e trganat na tezok i seriozen pat.

Odejki nema da e lesno ,onie koi gi proziva mora da go znaat toa ,ako imaat fakti i argumenti mora da gi vadat veke utre i da ja pocnat borba so Ljubco.

Da sprecat da se vrati na vlast a natamu e trgnat i vo toa e resen posilno od 1990 i 1998.

Site koi gi proziva Ljubco a bile so nego treba da znaat komocija koja ja imale dodeka bile so nego i se do vcera e minato svrseno vreme.Ovoj Ljubco e poinakov ,posurov i resen ,odmazdnicki i vo situacija toa i da go pravi koga ke dojde vo moznost.Неможе тој да се одмаздува, бидејки ке изгори заедно со тие на кои сака да им се одмазди ако навистина некому сака да се одмазди. Праќањето пораки е наменето за "ситната боранија", како филип, оние пратеници кои зеле пари за да останат верни и оние кои зеле за даз заминат. Јас на друга тема го напишав следново:


-Сите троица, Бранко, Љупчо и Грујо ги поврзува еден човек, тоа поврзување е генијалното дело на УДБа, тој човек им е како камен околу вратот и затоа Љупчо 1998 година не го чепна Бранко, затоа Бранко 2002 не го чепна Љупчо, затоа Груевски од 2006 до денеска, секој ден зборува за криминалот на Бранко ама кривична пријава, суд, судење никако.Промената на СТАВОТ за Доста Димовска е прејасен сигнал за која "банда" игра Љупчо.
01-07-2012, 11:59 PM
Reply
tumba ku Offline
Member
***

Posts: 57
Joined: May 2012
Reputation: 0
#13

(01-07-2012, 11:59 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2012, 11:08 PM)fetak Wrote:
(01-07-2012, 10:45 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2012, 10:37 PM)fetak Wrote: katalizator si propustil sto rece deka mozelo i trebalo da stori na uceni od Filip Petrovski ,po mene poraka ja prati, sega Filip si znae.Не кажа само со што ги уценувал Филип а тоа е многу битно. Јас напишав, не е во прашање пратеничкиот мандат. Што е тоа што толку го вознемирува Љупчо и некого околу Љупчо. Многу убаво си забележал, Љупчо бадијала не ја прати пораката.

Prvpat go vidov i cuv Ljubco namesto da e i toa posle 1994.Znaci Ljubco znae sto zboruva i sto planira da postigne.

Toj e edinstven koj na politicka scena vi zboruva za slucuvanja koi bile a vsusnost praka poraka ,aber sto doaga.

Jordan bidejki ti go sledis vo cekor si go osoznal,mozebi i paranoicno ,ama ovojpat Ljubco e trganat na tezok i seriozen pat.

Odejki nema da e lesno ,onie koi gi proziva mora da go znaat toa ,ako imaat fakti i argumenti mora da gi vadat veke utre i da ja pocnat borba so Ljubco.

Da sprecat da se vrati na vlast a natamu e trgnat i vo toa e resen posilno od 1990 i 1998.

Site koi gi proziva Ljubco a bile so nego treba da znaat komocija koja ja imale dodeka bile so nego i se do vcera e minato svrseno vreme.Ovoj Ljubco e poinakov ,posurov i resen ,odmazdnicki i vo situacija toa i da go pravi koga ke dojde vo moznost.Неможе тој да се одмаздува, бидејки ке изгори заедно со тие на кои сака да им се одмазди ако навистина некому сака да се одмазди. Праќањето пораки е наменето за "ситната боранија", како филип, оние пратеници кои зеле пари за да останат верни и оние кои зеле за даз заминат. Јас на друга тема го напишав следново:


-Сите троица, Бранко, Љупчо и Грујо ги поврзува еден човек, тоа поврзување е генијалното дело на УДБа, тој човек им е како камен околу вратот и затоа Љупчо 1998 година не го чепна Бранко, затоа Бранко 2002 не го чепна Љупчо, затоа Груевски од 2006 до денеска, секој ден зборува за криминалот на Бранко ама кривична пријава, суд, судење никако.Промената на СТАВОТ за Доста Димовска е прејасен сигнал за која "банда" игра Љупчо.

Kako ne te sram be Jordane, dva dena moite postovi gi identificiras kako spam, i ne mozam da odgovoram......pfuuuuuj
02-07-2012, 09:40 AM
Reply
tumba ku Offline
Member
***

Posts: 57
Joined: May 2012
Reputation: 0
#14

(02-07-2012, 09:40 AM)tumba ku Wrote:
(01-07-2012, 11:59 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2012, 11:08 PM)fetak Wrote:
(01-07-2012, 10:45 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2012, 10:37 PM)fetak Wrote: katalizator si propustil sto rece deka mozelo i trebalo da stori na uceni od Filip Petrovski ,po mene poraka ja prati, sega Filip si znae.

Si gi povikal sluzbite na pomos........se plasis od vistinata!!!

Sto sega ne me spamiras Jordane, koga ti vlegov vo profilot na Kotle, i te gledam kako otvorena kniga......Не кажа само со што ги уценувал Филип а тоа е многу битно. Јас напишав, не е во прашање пратеничкиот мандат. Што е тоа што толку го вознемирува Љупчо и некого околу Љупчо. Многу убаво си забележал, Љупчо бадијала не ја прати пораката.

Prvpat go vidov i cuv Ljubco namesto da e i toa posle 1994.Znaci Ljubco znae sto zboruva i sto planira da postigne.

Toj e edinstven koj na politicka scena vi zboruva za slucuvanja koi bile a vsusnost praka poraka ,aber sto doaga.

Jordan bidejki ti go sledis vo cekor si go osoznal,mozebi i paranoicno ,ama ovojpat Ljubco e trganat na tezok i seriozen pat.

Odejki nema da e lesno ,onie koi gi proziva mora da go znaat toa ,ako imaat fakti i argumenti mora da gi vadat veke utre i da ja pocnat borba so Ljubco.

Da sprecat da se vrati na vlast a natamu e trgnat i vo toa e resen posilno od 1990 i 1998.

Site koi gi proziva Ljubco a bile so nego treba da znaat komocija koja ja imale dodeka bile so nego i se do vcera e minato svrseno vreme.Ovoj Ljubco e poinakov ,posurov i resen ,odmazdnicki i vo situacija toa i da go pravi koga ke dojde vo moznost.Неможе тој да се одмаздува, бидејки ке изгори заедно со тие на кои сака да им се одмазди ако навистина некому сака да се одмазди. Праќањето пораки е наменето за "ситната боранија", како филип, оние пратеници кои зеле пари за да останат верни и оние кои зеле за даз заминат. Јас на друга тема го напишав следново:


-Сите троица, Бранко, Љупчо и Грујо ги поврзува еден човек, тоа поврзување е генијалното дело на УДБа, тој човек им е како камен околу вратот и затоа Љупчо 1998 година не го чепна Бранко, затоа Бранко 2002 не го чепна Љупчо, затоа Груевски од 2006 до денеска, секој ден зборува за криминалот на Бранко ама кривична пријава, суд, судење никако.Промената на СТАВОТ за Доста Димовска е прејасен сигнал за која "банда" игра Љупчо.

Kako ne te sram be Jordane, dva dena moite postovi gi identificiras kako spam, i ne mozam da odgovoram......pfuuuuuj

02-07-2012, 09:48 AM
Reply
tumba ku Offline
Member
***

Posts: 57
Joined: May 2012
Reputation: 0
#15

(02-07-2012, 09:48 AM)tumba ku Wrote:
(02-07-2012, 09:40 AM)tumba ku Wrote:
(01-07-2012, 11:59 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2012, 11:08 PM)fetak Wrote:
(01-07-2012, 10:45 PM)ЈорданПетровски Wrote: Si gi povikal sluzbite na pomos........se plasis od vistinata!!!

Sto sega ne me spamiras Jordane, koga ti vlegov vo profilot na Kotle, i te gledam kako otvorena kniga......Не кажа само со што ги уценувал Филип а тоа е многу битно. Јас напишав, не е во прашање пратеничкиот мандат. Што е тоа што толку го вознемирува Љупчо и некого околу Љупчо. Многу убаво си забележал, Љупчо бадијала не ја прати пораката.

Prvpat go vidov i cuv Ljubco namesto da e i toa posle 1994.Znaci Ljubco znae sto zboruva i sto planira da postigne.

Toj e edinstven koj na politicka scena vi zboruva za slucuvanja koi bile a vsusnost praka poraka ,aber sto doaga.

Jordan bidejki ti go sledis vo cekor si go osoznal,mozebi i paranoicno ,ama ovojpat Ljubco e trganat na tezok i seriozen pat.

Odejki nema da e lesno ,onie koi gi proziva mora da go znaat toa ,ako imaat fakti i argumenti mora da gi vadat veke utre i da ja pocnat borba so Ljubco.

Da sprecat da se vrati na vlast a natamu e trgnat i vo toa e resen posilno od 1990 i 1998.

Site koi gi proziva Ljubco a bile so nego treba da znaat komocija koja ja imale dodeka bile so nego i se do vcera e minato svrseno vreme.Ovoj Ljubco e poinakov ,posurov i resen ,odmazdnicki i vo situacija toa i da go pravi koga ke dojde vo moznost.Неможе тој да се одмаздува, бидејки ке изгори заедно со тие на кои сака да им се одмазди ако навистина некому сака да се одмазди. Праќањето пораки е наменето за "ситната боранија", како филип, оние пратеници кои зеле пари за да останат верни и оние кои зеле за даз заминат. Јас на друга тема го напишав следново:


-Сите троица, Бранко, Љупчо и Грујо ги поврзува еден човек, тоа поврзување е генијалното дело на УДБа, тој човек им е како камен околу вратот и затоа Љупчо 1998 година не го чепна Бранко, затоа Бранко 2002 не го чепна Љупчо, затоа Груевски од 2006 до денеска, секој ден зборува за криминалот на Бранко ама кривична пријава, суд, судење никако.Промената на СТАВОТ за Доста Димовска е прејасен сигнал за која "банда" игра Љупчо.

Kako ne te sram be Jordane, dva dena moite postovi gi identificiras kako spam, i ne mozam da odgovoram......pfuuuuuj
Sto sega ne me spamiras, koga sum vlegol vo mrezata na kotle,i te gledam kako otvorena kniga.....

02-07-2012, 09:52 AM
Reply
tumba ku Offline
Member
***

Posts: 57
Joined: May 2012
Reputation: 0
#16

(02-07-2012, 09:52 AM)tumba ku Wrote:
(02-07-2012, 09:48 AM)tumba ku Wrote:
(02-07-2012, 09:40 AM)tumba ku Wrote:
(01-07-2012, 11:59 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2012, 11:08 PM)fetak Wrote: Prvpat go vidov i cuv Ljubco namesto da e i toa posle 1994.Znaci Ljubco znae sto zboruva i sto planira da postigne.

Toj e edinstven koj na politicka scena vi zboruva za slucuvanja koi bile a vsusnost praka poraka ,aber sto doaga.

Jordan bidejki ti go sledis vo cekor si go osoznal,mozebi i paranoicno ,ama ovojpat Ljubco e trganat na tezok i seriozen pat.

Odejki nema da e lesno ,onie koi gi proziva mora da go znaat toa ,ako imaat fakti i argumenti mora da gi vadat veke utre i da ja pocnat borba so Ljubco.

Da sprecat da se vrati na vlast a natamu e trgnat i vo toa e resen posilno od 1990 i 1998.

Site koi gi proziva Ljubco a bile so nego treba da znaat komocija koja ja imale dodeka bile so nego i se do vcera e minato svrseno vreme.Ovoj Ljubco e poinakov ,posurov i resen ,odmazdnicki i vo situacija toa i da go pravi koga ke dojde vo moznost.Неможе тој да се одмаздува, бидејки ке изгори заедно со тие на кои сака да им се одмазди ако навистина некому сака да се одмазди. Праќањето пораки е наменето за "ситната боранија", како филип, оние пратеници кои зеле пари за да останат верни и оние кои зеле за даз заминат. Јас на друга тема го напишав следново:


-Сите троица, Бранко, Љупчо и Грујо ги поврзува еден човек, тоа поврзување е генијалното дело на УДБа, тој човек им е како камен околу вратот и затоа Љупчо 1998 година не го чепна Бранко, затоа Бранко 2002 не го чепна Љупчо, затоа Груевски од 2006 до денеска, секој ден зборува за криминалот на Бранко ама кривична пријава, суд, судење никако.Промената на СТАВОТ за Доста Димовска е прејасен сигнал за која "банда" игра Љупчо.

Kako ne te sram be Jordane, dva dena moite postovi gi identificiras kako spam, i ne mozam da odgovoram......pfuuuuuj
Sto sega ne me spamiras, koga sum vlegol vo mrezata na kotle,i te gledam kako otvorena kniga.....


nema logika vise da se diskutira na ovoj forum,zatoa sto GAZDATA ne go saka moeto mislenje,kakvo i da e...
02-07-2012, 11:10 AM
Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#17

(02-07-2012, 09:40 AM)tumba ku Wrote:
(01-07-2012, 11:59 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2012, 11:08 PM)fetak Wrote:
(01-07-2012, 10:45 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2012, 10:37 PM)fetak Wrote: katalizator si propustil sto rece deka mozelo i trebalo da stori na uceni od Filip Petrovski ,po mene poraka ja prati, sega Filip si znae.Не кажа само со што ги уценувал Филип а тоа е многу битно. Јас напишав, не е во прашање пратеничкиот мандат. Што е тоа што толку го вознемирува Љупчо и некого околу Љупчо. Многу убаво си забележал, Љупчо бадијала не ја прати пораката.

Prvpat go vidov i cuv Ljubco namesto da e i toa posle 1994.Znaci Ljubco znae sto zboruva i sto planira da postigne.

Toj e edinstven koj na politicka scena vi zboruva za slucuvanja koi bile a vsusnost praka poraka ,aber sto doaga.

Jordan bidejki ti go sledis vo cekor si go osoznal,mozebi i paranoicno ,ama ovojpat Ljubco e trganat na tezok i seriozen pat.

Odejki nema da e lesno ,onie koi gi proziva mora da go znaat toa ,ako imaat fakti i argumenti mora da gi vadat veke utre i da ja pocnat borba so Ljubco.

Da sprecat da se vrati na vlast a natamu e trgnat i vo toa e resen posilno od 1990 i 1998.

Site koi gi proziva Ljubco a bile so nego treba da znaat komocija koja ja imale dodeka bile so nego i se do vcera e minato svrseno vreme.Ovoj Ljubco e poinakov ,posurov i resen ,odmazdnicki i vo situacija toa i da go pravi koga ke dojde vo moznost.Неможе тој да се одмаздува, бидејки ке изгори заедно со тие на кои сака да им се одмазди ако навистина некому сака да се одмазди. Праќањето пораки е наменето за "ситната боранија", како филип, оние пратеници кои зеле пари за да останат верни и оние кои зеле за даз заминат. Јас на друга тема го напишав следново:


-Сите троица, Бранко, Љупчо и Грујо ги поврзува еден човек, тоа поврзување е генијалното дело на УДБа, тој човек им е како камен околу вратот и затоа Љупчо 1998 година не го чепна Бранко, затоа Бранко 2002 не го чепна Љупчо, затоа Груевски од 2006 до денеска, секој ден зборува за криминалот на Бранко ама кривична пријава, суд, судење никако.Промената на СТАВОТ за Доста Димовска е прејасен сигнал за која "банда" игра Љупчо.

Kako ne te sram be Jordane, dva dena moite postovi gi identificiras kako spam, i ne mozam da odgovoram......pfuuuuuj
Никој од администраторите или модераторите не те блокира. Проблемот е кај тебе. Не се случува тоа само кај тебе, форумот има автоматска заштита:


http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=1948
02-07-2012, 01:10 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#18

(02-07-2012, 01:10 PM)poprushev Wrote:
(02-07-2012, 09:40 AM)tumba ku Wrote:
(01-07-2012, 11:59 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-07-2012, 11:08 PM)fetak Wrote:
(01-07-2012, 10:45 PM)ЈорданПетровски Wrote: Не кажа само со што ги уценувал Филип а тоа е многу битно. Јас напишав, не е во прашање пратеничкиот мандат. Што е тоа што толку го вознемирува Љупчо и некого околу Љупчо. Многу убаво си забележал, Љупчо бадијала не ја прати пораката.

Prvpat go vidov i cuv Ljubco namesto da e i toa posle 1994.Znaci Ljubco znae sto zboruva i sto planira da postigne.

Toj e edinstven koj na politicka scena vi zboruva za slucuvanja koi bile a vsusnost praka poraka ,aber sto doaga.

Jordan bidejki ti go sledis vo cekor si go osoznal,mozebi i paranoicno ,ama ovojpat Ljubco e trganat na tezok i seriozen pat.

Odejki nema da e lesno ,onie koi gi proziva mora da go znaat toa ,ako imaat fakti i argumenti mora da gi vadat veke utre i da ja pocnat borba so Ljubco.

Da sprecat da se vrati na vlast a natamu e trgnat i vo toa e resen posilno od 1990 i 1998.

Site koi gi proziva Ljubco a bile so nego treba da znaat komocija koja ja imale dodeka bile so nego i se do vcera e minato svrseno vreme.Ovoj Ljubco e poinakov ,posurov i resen ,odmazdnicki i vo situacija toa i da go pravi koga ke dojde vo moznost.Неможе тој да се одмаздува, бидејки ке изгори заедно со тие на кои сака да им се одмазди ако навистина некому сака да се одмазди. Праќањето пораки е наменето за "ситната боранија", како филип, оние пратеници кои зеле пари за да останат верни и оние кои зеле за даз заминат. Јас на друга тема го напишав следново:


-Сите троица, Бранко, Љупчо и Грујо ги поврзува еден човек, тоа поврзување е генијалното дело на УДБа, тој човек им е како камен околу вратот и затоа Љупчо 1998 година не го чепна Бранко, затоа Бранко 2002 не го чепна Љупчо, затоа Груевски од 2006 до денеска, секој ден зборува за криминалот на Бранко ама кривична пријава, суд, судење никако.Промената на СТАВОТ за Доста Димовска е прејасен сигнал за која "банда" игра Љупчо.

Kako ne te sram be Jordane, dva dena moite postovi gi identificiras kako spam, i ne mozam da odgovoram......pfuuuuuj
Никој од администраторите или модераторите не те блокира. Проблемот е кај тебе. Не се случува тоа само кај тебе, форумот има автоматска заштита:


http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=1948

Prvo da protestiran ,ako navistina ste go blokirale tumba ku ,bez ogled sto e napisal.

Bas bi sakal da gi postira svoite viduvanja vo vrska so temite ,ili dokazi za Jordan ,ako e otkril zamesatelstvo na nekoja sluzba.


Ako mozete da dadete objasnenie sto e probal da napravi tumba ku pa e profunkcionirala zastitata.
02-07-2012, 03:37 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#19

fetak, што и да е причината нема никаква врска со администрацијата. Нека проба повторно, како што му се објавени овие мислења каде што се жали, така ќе му бидат објевени и тие мислења. Ако и понатаму има проблем, нека ми ги прати на мене или на администраторот мислењата и ние ќе ги објавиме. Овој проблем се има појавувано и порано, не е прв пат и не е ништо специјално насочено кон Тумба Ку.

02-07-2012, 03:44 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#20

(02-07-2012, 03:44 PM)acko Wrote: fetak, што и да е причината нема никаква врска со администрацијата. Нека проба повторно, како што му се објавени овие мислења каде што се жали, така ќе му бидат објевени и тие мислења. Ако и понатаму има проблем, нека ми ги прати на мене или на администраторот мислењата и ние ќе ги објавиме. Овој проблем се има појавувано и порано, не е прв пат и не е ништо специјално насочено кон Тумба Ку.

Acko jas reagirav principielno , toa go prava i jas i vo privaten i profesionalen zivot , sekomu kazi mu sto imas ,a i mene da mi se kaze se ,ne vo beli rakavici i pozadi grb .

Zatoa tuka go podrzuvam tumba ku ,inaku toj mi ostana dolzen odgovori sto gi veti a ne gi dade i toa so negovi fakti i dokumenti sto gi poseduva od osumdeseti koga bil del od tajna ekipa za nezavisna Makedonija.

Plus pozitivno skoro isto se proiznese za Dalaverski , e sega premnogu emocii ima za Ljubco a ne gi gleda losite raboti, ama ucestvuvajki na forumot ke uvidi zatoa e odlicno da e tuka so nas.

Nasiot ineteres e da se pokaze deka Vojvodata e Vojvoda a ne e srebroljubec ,kvaren i ligus ,i deka igrata je igral onaka po Becki maestralno.

I hristo go podrzuvase Vojvodata ama eve nema go , nesto ,se mislam deka od nekade koga se ova se slucuva ni se podsmeva i ceka Vojvodata na bel konj kacen da ja proseta zalna Makedonija a tuka nekade vo prvata ekipa za politicki sistem i kadrovska politika licno hristo ke java do Vojvodata vo sprotivno Jordanovoto ke e povistinito i izdrzano.


Pozdrav do tebe ,i do kotle.
02-07-2012, 04:02 PM
Reply